Kovanowe stado :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

gosja1 pisze:Współczuję. Trudno takiemu wyjaśnić, że teraz będzie lepiej, ale mam nadzieję, że się uda szybko :)
Jeśli poprzednia właścicielka np. kupiła go w sklepie, a na dodatek w ogóle nie oswajała i traktowała jako zło konieczne, to pewnie nigdy nie miał nawet szans odczuć, że człowiek nie jest taki zły...
Moje szczury poprzednie były dobrze traktowane, miały świetne warunki, ale ich właścicielka ich nie oswajała i też były z nich straszne dzikusy, więc nawet nie chcę sobie wyobrażać, jaki on musi być dziki. Trzymam kciuki :)
Niestety był kupiony w sklepie :(
Wrzucam kilka zdjęć z dzisiaj i krótki filmik. Z czasem będzie ich więcej :)



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Jaki on jest kochany :-* Jestem zakochana w takich uroczych puchatkach. Widzę, że robi postępy, super :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Dzisiaj wrzucę kolejny filmik :) Chyba nawet udało mi się uchwycić moment jak szatan mnie dziabie :-[
Tymczasem można obejrzeć coś przyjemniejszego:
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: Bandziornooo »

Biedny mózgolek... Ludzie są bezduszni...Jak patrze na twoje fantastyczne stadko, to chyba bym wykastrowała chłopa i go zostawiła :D Zawsze przy reszcie szybciej załapie że człowiek jest ok itd :) W kazdym razie trzymam kciuki za oswajanie :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Cudowny psiak :) Nie wiem, jak mogłam przegapić.
A jak tam szczurek?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Bandziornooo pisze:Biedny mózgolek... Ludzie są bezduszni...Jak patrze na twoje fantastyczne stadko, to chyba bym wykastrowała chłopa i go zostawiła :D Zawsze przy reszcie szybciej załapie że człowiek jest ok itd :) W kazdym razie trzymam kciuki za oswajanie :)
Dziękujemy za wsparcie ;)
gosja1 pisze:Cudowny psiak :) Nie wiem, jak mogłam przegapić.
A jak tam szczurek?
No cóż... Miałam co tydzień wrzucać na swój kanał na yt filmiki z postępami naszego rodzynka, ale niestety ktoś usunął mi wszystkie materiały :( Nie wiem jak to się stało :( Moja nieskończona mega-produkcja z forumowymi ogonami również została usunięta :(
Mózgol zatrzymał się w miejscu, nie może się przełamać. Na każdy dotyk reaguje agresją, z klatki wychodzi tylko wtedy, kiedy sam tego będzie chciał- nie mogę go na siłę wyciągnąć bo poszatkuje mi palce. Smutno mi, że nie mogę go do siebie przekonać. Nawet najlepsze smakołyki bierze z ręki niepewnie, ze strachem. :(

A dziewczyny dostają świra, bo czują faceta i chyba włącza im się pragnienie posiadania potomstwa. Nawet same ze sobą zaczynają "walczyć" o względy Mózgola ::) , który woli je obserwować raczej z daleka.
Może w tym tygodniu zważę całą bandę :)

Cyknęłam dzisiaj kilka zdjęć dziewczynom. Mózgol niestety odmówił współpracy w sesji zdjęciowej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Jejku, ale Ty robisz te zdjęcia fantastyczne, naprawdę. Chciałabym umieć taki efekt osiągnąć. Pewnie masz też świetny aparat, ale poza tym wymyślasz ekstra ujęcia! Nie mogę się napatrzeć. Chyba wybiorę któreś i wstawię sobie na tapetę :)

Uwielbiam szczurze pomarańczowe zęby :P
http://dd1.photoblog.pl/fp1/201304/50/5 ... agnify.jpg i takie rozpłaszczone szczury ;D
Śliczne są :)

Mam nadzieję, że Mózgolek jednak będzie chciał współpracować... Biedny...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

gosja1 pisze:Jejku, ale Ty robisz te zdjęcia fantastyczne, naprawdę. Chciałabym umieć taki efekt osiągnąć. Pewnie masz też świetny aparat, ale poza tym wymyślasz ekstra ujęcia! Nie mogę się napatrzeć. Chyba wybiorę któreś i wstawię sobie na tapetę :)

Uwielbiam szczurze pomarańczowe zęby :P
http://dd1.photoblog.pl/fp1/201304/50/5 ... agnify.jpg i takie rozpłaszczone szczury ;D
Śliczne są :)

Mam nadzieję, że Mózgolek jednak będzie chciał współpracować... Biedny...

Aparat to FUJIFILM FinePix HS20EXR - ogólnie jestem z niego zadowolona, fajny, zautomatyzowany kompakcik dla takich amatorów jak ja :D Obiektyw o zakresie ogniskowych 4,2–126 mm (24–720 mm) - 30x zoom! Bardzo uniwersalny :)
Wszystkie ujęcia wychodzą raczej spontanicznie, trudno jest powiedzieć szczurowi "siad! zostań!" więc po prostu siedzę z aparatem w rękach i czekam aż coś ciekawego się wydarzy :)

Teraz poświęcam mu trochę mniej czasu. Zauważyłam, że każde kolejne wyjście z klatki stresuje go nie mniej od poprzedniego. Nie wiem nawet w jakim jest wieku, jego poprzednia właścicielka zmieniała często zdanie na ten temat. Mało je (w porównaniu do reszty bandy), dużo śpi. Możliwe, że ma coś blisko dwóch lat- ja tak bym obstawiała. Nie można tego sprawdzić, prawda?
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Ja miałam trochę tańszy Fuji i widać, że jednak byłoby lepiej, gdybyśmy dołożyli troszkę więcej do niego :) A wahaliśmy się. No trudno. W każdym razie fajnie wiedzieć, bo zdjęcia mi się bardzo podobają.

Wiadomo, że szczury trudno fotografować... One mają motorki w tyłkach ;D

Nie wiem, czy jakoś sensownie da się określić wiek szczura, nie jestem pewna. Rzeczywiście na młodzika nie wygląda. Szkoda, że musiał tyle przeżyć, bo jest cudowną puchatą kulką i gdyby wcześniej spotkało go więcej dobrego, to pewnie byłby fajnym miziakiem.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Dzisiaj zrobiłam bilanse ;D

MÓZGOL (?) 450g
GRUBA (ur. 20/08/2011) 345g
MALINA (ur. 08/07/2012) 325g
GLORIA (ur. 08/07/2012) 310g
REKSIA (ur. 22/03/2012) 300g
CYNKA (ur. 22/03/2012) 295g
BIAŁA (ur. 20/08/2011) 285g
PCHEŁA (ur. 08/07/2012) 260g

Taka sytuacja ;)
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Wow, jakie kluseczki ;D Choć Mózgol przy moich chłopakach to pewnie byłby mikrusem.
Poprawiło mu się choć trochę?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Oj dawno mnie nie było :) Dzisiaj mały update. Wszyscy żyją, mają cię całkiem dobrze :)
Mózgol został przechrzczony na Gucia :) Ma się znakomicie, czasem da się pomiziać po brzusiu czy nosku :)
Dziewczyny zdrowe jak ryby oprócz Białej bidulki. Ma problemy ze zgryzem, muszę co jakiś czas podcinać jej zęby. Oprócz tego od mojej ostatniej notki miała chyba ze dwa powroty tego ropnia w żuchwie- co jakiś czas jej się odnawia i sam rozchodzi po kościach. Poza tym ma dość dużego guza na boku, trochę powyżej tylnej łapki. Weterynarz proponował zabieg pod narkozą ale jak na razie się nie zgodziłam. Myślę (W SUMIE JESTEM TEGO PRAWIE PEWNA), że jest za słaba i mogłaby się nie wybudzić. Guz już nie rośnie, chociaż przy jej obecnych gabarytach wydaje się być ogromny. Co robić? Nie mam pojęcia.

Wrzucam kilka zdjęć z ostatnich tygodni :)

Gucio-kulko-śnieżynko-rodzynek-i-placek-mój-kochany :)
[Jak sobie pomyślę, że z lenistwa poprzedniej właścicielki miał zostać uśpiony to złość mnie zalewa!]
Obrazek
Gucio-kulka
Obrazek
Gucio-pirat
Obrazek
Gucio-śpioch

Teraz się pochwalę bo zrobiłam dziewczynom takie proste szczeleczki ze smyczką i wychodzimy sobie czasem na spacerki :)
W ogóle im nie przeszkadzają, najbardziej przeszkadzam im ja- bo trzymam smycz i je spowalniam w pełnym galopie przez trawnik :)
Obrazek
Cynka-cytrynka
Obrazek
Moja duma i radość- panna Reksia
Obrazek
Gloria i Gruba

Na koniec fotka grupowa
Obrazek
Od lewej: Biała (nie miała humoru na zdjęcia), Gloria, Cynka, Malina, Reksia, Gruba, Pcheła.

P.S.
Co robicie w takie upały?! Szczurakom wentylator cały czas chodzi, a widzę, że i tak jak placki leżą. Boje się, że się ugotują czy coś o.O
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Ja moim postawiłam przy klatce taką podłużną podstawkę pod donicę napełnioną na 1,5 cm wodą. Też leżą jak placki raczej, ale czasem wpadają do wody. Jak im dawałam coś wyższego, to raczej się bali, więc już nie próbuję głębszych kąpieli :) Poza tym raczej nic nie wymyśliłam..

Zdjęcia, jak zawsze cudowne.
Gucio jest swietny! Uwielbiam białasów :-* Fajnie, że już się trochę oswoił.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: Bandziornooo »

Ojej, jak dobrze czytać że puchaty misio troszke się oswoił :) On jest taki słodziutki że az sie nie chce wierzyc że może byc w nim krzta jakiejs agresji :) Najlepiej wyszedł jako Gucio-pirat! :) A to pewnie dlatego że widac jego nóżki cudaczne !!

W ogóle planujesz go kastrowac i dołączyc do babeczek, czy raczej będzie sam?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Dzisiaj za TM odeszła Biała ;(

http://szczury.org/viewtopic.php?f=23&t=42066
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”