UWAGA na to czym karmicie - chora wątroba to częsty problem

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA na to czym karmicie - chora wątroba to częsty prob

Post autor: katkanna »

Ja dopiszę jeszcze raz: czym innym jest danie szczurkom takiego urozmaicenia raz na jakiś czas,a czym innym podawanie codzienne, w ramach stałego żywienia.
Moje ogony do tej pory dostały naleśnika dwa razy w życiu (czyli 2 razy na ok. 7 miesięcy).
chociażby pestki słonecznika.
Sęk w tym, że ja - demon złego żywienia, jak się okazało w tym wątku - daję im takie rzeczy jak słonecznik, orzechy czy dynia tylko raz na jakiś czas. Jedzą dużo surowych warzyw i do tego raz na jakiś czas kropla nienasyconego tłuszczu nie zaszkodzi właśnie z uwagi na witaminy. I nikt mi nie wmówi, że jest to znacznie gorsze od granulowanej, utwardzonej (czyli przetworzonej) karmy.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: UWAGA na to czym karmicie - chora wątroba to częsty prob

Post autor: nienazwana »

Ale przecież pestki słonecznika, dyni lub orzechy bez soli oraz kropelka dobrego oleju lub oliwy są baaaaardzo zdrowe!!!! Myślę, że autorzy wcześniejszych postów raczej odnosili się do konieczności ograniczania w/w pokarmów szczurom grubaskom z tendencją do tycia. Ja mam rosnące maluszki, które po chorobie muszą nabrać ciałka i nie ograniczam im takich przysmaków, nie musimy dbać o linię ;D . Myślę, że faktycznie wpadanie we wszystkie skrajności jest niedobre. Zasady zdrowej lekkiej diety ludzi i szczuraków w wielu aspektach są identyczne ( plus wykluczenie min. przypraw i zbędnego przetwarzania). Może to truizm, ale kto sam się zdrowo odżywia nie poda szczurowi niezdrowego świństwa chociażby dlatego że go nie ma w zasięgu ;).
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA na to czym karmicie - chora wątroba to częsty prob

Post autor: Hanka&Medyk »

nienazwana pisze:kto sam się zdrowo odżywia nie poda szczurowi niezdrowego świństwa chociażby dlatego że go nie ma w zasięgu ;).
Z tym się trudno nie zgodzić :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”