Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mimi&Zyta
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 11, 2013 2:51 pm

Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: Mimi&Zyta »

Witam

Jesteśmy nowe na forum, dlatego postanowiłyśmy się najpierw przedstawić po szczurzemu. Od jakiegoś czasu podglądam forum w poszukiwaniu informacji, nadal pytań jest dużo i wątpliwości, ale nie o tym tutaj.

Dziewczynki urodziły się 4 czerwca, są z nami od tygodnia i już zadziwiają cudownymi charakterami ;D

Panna Zyta
Obrazek

Panna Mimi
Obrazek

i siostrzyczki razem
Obrazek

Ogonki są przesympatyczne, w zasadzie od pierwszych dni pobytu w domu niesamowicie garną się do ludzi,
dosłownie przepychają się która pierwsza wejdzie na ręce, ruchliwe, ciekawskie, nienachalne przytulaski ;D Jestem tym szczególnie miło zaskoczona, ponieważ dwa pierwsze nasze szczurki -kawalerowie- pozostawiły inne wspomnienia, jeden był gburem a drugi okropnym leniwcem :D

To tyle tytułem wstępu, jeszcze się pojawimy ;D
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: fidusiowa »

Witamy :)
Cudowne maleństwa! Ja się zakochałam... :-*
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: nff »

Jakie ładne zdjęcia ślicznych panienek :D
Wymiziaj!


następnym razem lepiej użyj miniatur, bo duże zdjęcia obciążają forum niestety
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: missia »

Cudne te twoje laski ;) Mizianko zamawiam ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
krlnn
Posty: 28
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 5:22 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: krlnn »

Cuudne maluszki, wymiziaj ślicznotki od nas :)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: ann. »

a titititititittitititi!
miód <3
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: Yen »

ŚLICZNOŚCIIIIII! :-*
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
Mimi&Zyta
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 11, 2013 2:51 pm

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: Mimi&Zyta »

Dziękuję za przemiłe wpisy ;D

Panienki miziane codziennie, niestety niedobór czasu (jak to latem) nie pozwala na częste wizyty na forum ;)

Postaram się zaprezentować dziewczynki w całości, bo wbrew temu, co zapowiadają zdjęcia powyżej, ogonki nie są jednokolorowe, tylko " w farbie maczane" ;D

Tymczasem przenosimy baby co noc w różne miejsca w poszukiwaniu ciszy, okazało się, że hałas jaki robią w klatce nocą nie daje nam spać. Dno klatki jest plastikowe a wierzch wysypany granulkami i gdy paskudy się bawią, tłuką się niemiłosiernie! Nie mam jeszcze pomysłu jak wyciszyć dno klatki, żeby jednocześnie nie pozbywać się chłonnego i dobrego wkładu. Nie przepadam za zapachem trocin, może siano a na siano granulat?

Przy okazji, udało się komuś przestawić ogonki z trybu nocnego na tryb dzienny? Czy to jest w ogóle możliwe?

Kolejne przemyślenia dotyczą kolb dla gryzoni. Przyjrzałam się dzisiaj w sklepie i nie powalił mnie ich skład. To samo daję im w innej formie, w miseczce. Jest sens kupować takie kolby? I w ogóle czy jest sens kupować gotowe karmy, skoro mogę sama zrobić mieszankę ze świeżych składników?
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: nff »

Mimi&Zyta pisze: Nie przepadam za zapachem trocin, może siano a na siano granulat?
Siano nie jest dobre, może uczulać, poza tym często kryją się w nim niechciani goście - różne pasożyty.
Mimi&Zyta pisze: Przy okazji, udało się komuś przestawić ogonki z trybu nocnego na tryb dzienny? Czy to jest w ogóle możliwe?
Wypuszczaj je przed Waszym snem na kilka godzin, niech się wybiegają i wyszaleją, to będą spać zmęczone chociaż część nocy, a Wy zaśniecie w spokoju.
Mimi&Zyta pisze: Kolejne przemyślenia dotyczą kolb dla gryzoni. Przyjrzałam się dzisiaj w sklepie i nie powalił mnie ich skład. To samo daję im w innej formie, w miseczce. Jest sens kupować takie kolby? I w ogóle czy jest sens kupować gotowe karmy, skoro mogę sama zrobić mieszankę ze świeżych składników?
Kolby - ja kupuję, bo chętnie są zjadane, jako taki o, miły dodatek do klatki, który sobie podjadają.
Własne mieszanki - jak najbardziej! Poszperaj na forum w dziale o żywieniu, spore grono użytkowników robi własne karmy. :)
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Mimi i Zyta - nasze panienki :D

Post autor: missia »

Co do kolb, dodam też, że pomaga to w zacieraniu ząbków, a to dobre ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”