Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: IHime »

Ekhu. Jestem, z małym opóźnieniem spowodowanym upłynnieniem mózgu z gorąca. Dzieciarnia zrobiła mi dwie niespodzianki. Po pierwsze, niektóre dzieciaczki z upału pozbyły się futerek. Mamy double rexy. Czyli są 2 futra gładkie, standardowe, 2 rexy i 4 łysolki, wszystkie dumbo. Po drugie, niestety, jestem lepszą wróżką, niż Dulci, kiedy idzie o hazard, jakim jest ustalanie płci bąbli. Co nie znaczy, że mi się moja wróżba podoba. Dzieciakom pokazały się jajka i mamy... 7 chłopa i 1 babeczkę. :-\ Dzieciarnia została dzisiaj przejrzana przez weta, który potwierdził te wieści, a do tego ustalił, że maluchy mają czyste futerka, czyli wszoły udało się powstrzymać zawczasu i nie przeszły na młode. Najmniejszy, srebrny maluszek do końca prawie udawał dziewuszkę i robił mi nadzieję na bezproblemowe zatrzymanie go. Dzisiaj ujawnił jajcarską naturę. Maluszek raczej nie nadaje się do adopcji, urodził się bez oczek i chociaż jest słodkim żywym srebrem, cały czas drżę o jego zdrowie. Boję się go oddać, więc chyba czeka mnie impreza na dwa stada.

Dwóch panów dumbo rex:
ObrazekObrazek
Jeden z nich, zastrzelcie mnie, nie wiem który, jest strasznym śpiochem. :)

Panowie double rex:
ObrazekObrazekObrazek
Takie z nich ostrożne myszki, ale jak się rozkręcą, to uwielbiają zwiedzać.

Panieneczka-rodzyneczka double rex:
Obrazek
Panienieczka to czysty cukier i kobieca subtelność. :)

Chłopczyk dumbo standard aguti:
Obrazek
Agutek jest najodważniejszy w stadku, pierwszy wybiera się na wybieg, włazi w nowe miejsca bez lęku, pcha się przez drzwiczki, byle pędzić i zwiedzać. ;D

I powinno być jeszcze zdjęcie Ślepotka, ale mi na mózg padło i coś skitrasiłam. Będzie niebawem. Ślepotek jest taką małą, zapóźniona względem rodzeństwa myszką z pięknym futerkiem. Jądra zaczęły być widoczne dopiero dzisiaj, dużo później niż u pozostałych. A mimo to jest jednym z odważniejszych, bardziej ekspansywnych maluchów, pcha się w dłoń i jest mega-lizawką, uwielbia zwiedzać i zawisać w klatce w dziwacznych pozach. A to głupie imię wymyślił mu mój mąż, niech go mysie wąsy połaskoczą, bo tak wpadło w ucho, że nie potrafimy nazwać go inaczej. A to głupie imię jest!

Żeby nie było, że zapominam o moich starszych myszakach: Zebrałam im dzisiaj w czasie spaceru garść kłosów pszenicy i owsa, zanim żniwa wykoszą wszystko. Zarazki ani myślały zainteresować się przysmakiem w czasie wybiegu. Za to kiedy wyłuskałam ziarenka z kłosa i podałam prosto do dzióbków - proszę bardzo, pyszności. >:(

Za to Ejka doświadcza wakacyjnych spacerów z atrakcjami, a to pływanie w morzu, a to w jeziorze, dzisiaj wytaplała się w błotku na brzegu rzeki, a to długi spacer w lesie albo po plaży, drugi pies do pobrykania, koń do obszczekania (koń zły, ale końska perfuma atrakcyjna, niestety), piłka do ganiania. Po każdym wraca tak zmachana, że nawet do miski jej się nie chce iść. Jest już ogromnym psem, waży 5,15 kg i właśnie skończyła 9 miesięcy.
Awatar użytkownika
arachne666
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 18, 2013 11:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: arachne666 »

Prześliczne są...:-)...Zupełnie jak moje chłopaki...hehehe
Mój kochany Sefcio już po drugiej stronie tęczowego mostu...Przy mnie Heniuś, Felek i Kokos.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: ^Yuuhi^ »

o boże double rexy... na dodatek samce ::) wygłaskaj te maluchy cudowne są :)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: Eve »

Cudaki !

Ślepotka na pewno ma imię po rybie głębinowej co nazwy nie da się wymówić bez doskonałej znajomości łaciny ale nie podwórkowej :P albo ! ! oo ! po zupie "ślepa ryba" ! co Wielkopolanie nazywają "Rzadkie Pyrki " .. ale zdecydowanie imię jest dość kreatywne ;D

Pięknoty ! Cudnie wyrosły :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: Arau »

Agutek! :-* Standard... Zakochałam się...
Panu z żółtym cabrio też nie można odmówić urody... ;)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: valhalla »

Ojoj, maleństwo bez oczek... ale przecież wzrok nie jest najważniejszym zmysłem u szczura. Oby to był jedyny problem Ślepotka! Bo dom już ma i na pewno szczęście też ;)

Agut... mój mąż oszaleje, jak mu pokażę ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: IHime »

Dzisiaj zachwyciły mnie starszaki. Bagi na starość zrobiła się całkiem miziata. Co rano czeka na dolnej półce na porcję pieszczot. Dzisiaj do towarzystwa przytuptała Muszka i to od niej Bagi w pierwszej kolejności domagała się pieszczot. Muszka jednak szybko straciła zapał. Kiedy próbowałam niepostrzeżenie przejąć jej rolę, Muszka wepchnęła się między mnie i Bagi i sama zaczęła domagać się uwagi. Dziewczęta zaczęły o mnie rywalizować, metodą "która słodsza". Po chwili miałam dwa brzuszki wystawione do drapania. Pierwszy raz w ogóle i od razu dwa!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: Paul_Julian »

Śliczne te pędraczki, i z gromadą zabawek :D takie fajne szare wypłosze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: ol. »

Ojeju, ależ te brzuszki łase na pieszczoszki ostatnio :)
Oby więcej takich rywalizacji ;)

W temacie sardynek szepnę Ci tylko: (zostaw sobie agutka ) ;)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: ol. »

PS. to jest Ślepotkowi zostaw, oczywiście...
:P
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki indywidualnie

Post autor: IHime »

Wczorajszy wieczór zaowocował takim niezobowiązującym filmikiem: Under the sea
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: valhalla »

Poziom cukru wzrósł mi o 1000000000% :D

Mama przenosząca w pysiu małe myszę, Ślepotek ciągnący za ogon brata (?), gonitwy, te wielkouche brzdące... aaaaa!
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: Eve »

Hihme ! Paszcze mam od ucha do ucha !

I nawet biegają tak chaotycznie jak niektóre małe ryby w akwariach , ale najlepsze jest łapanie ogona!!
Bomba cukrowa !
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: madziastan »

Boże, jakie są słodkie!! Uśmiałam się jak małe biegają strasznie szybko, mają motorek :D
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: Paul_Julian »

Ale radość ! I za klatką jakiś brzdąc i wpychające sie w kamerę !I jakie one szybkie ! A czemu jedno takie łysawe ?
1:39 ślepaczek trzyma ogon i nie puści :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”