nowy szczurek strasznie się boi

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
myszowataszczurzyca
Posty: 21
Rejestracja: pn lip 29, 2013 8:29 am
Lokalizacja: Chojnice

nowy szczurek strasznie się boi

Post autor: myszowataszczurzyca »

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, i przepraszam, bo nie patrzyłam czy jest taki istniejący temat.

Dostałam 1,5 mies szczurka dumbo i się strasznie boi, cazły czas nieruchomo siedzi w kącie transporterka. Teraz mam zamiar klatkę (kuwetę itp) wyczyścić. Nie wiem czy ich połączyć, bo on strasznie się boi i nie wiem jak zareaguje na nowe otoczenie i szczura... Bo mój stary szczur ma 3 mies. I teraz nie wiem co robić... Czy tego małego dać do innej klatki żeby się oswoił? Bo on z zoola, od koleżanki (musiała się pozbyć szczurka bo zamykała sklep) i go wzięłam. Proszę o szybką odpowiedź !! :-\
Ogryzek <3 - od 27.06.13r do 13.06.15r
Danon <3 - od 03.09.13r do 21.02.15r.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: nowy szczurek strasznie się boi

Post autor: akzi »

mały się boi bo jest mały i w nowym miejscu a nowy koleżka szczurzy napewno doda mu odwagi :)
połącz wg zasad na forum, czyli zapoznaj szczurki w wannie oczywiście bez wody
potem wsadź maluchy do czystej nieumeblowanej niczym klatki
oba szczurki sa młode więc powinny się szybko zaakzeptować , nie ma na co czekać :) działaj :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: nowy szczurek strasznie się boi

Post autor: smeg »

Ja bym na początku dała nowego szczurka do osobnej klatki na jakiś czas, bo nie wiesz, czy np. nie jest chory i nie zarazi czymś Twojego szczura. Szczurki ze sklepu często mają np. pasożyty. Obserwuj go przez kilka dni, a w tym czasie powinien trochę się uspokoić. Możesz wymieniać szmatki pomiędzy klatkami, zeby szczurki poznały nawzajem swoje zapachy. Po kilku dniach, może po tygodniu, jeśli ze szczurkiem nic się nie będzie działo, możesz przystąpić do standardowego łączenia. 3-miesięczny szczurek też jest bardzo młody i różnica wieku na pewno nie będzie tu problemem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
myszowataszczurzyca
Posty: 21
Rejestracja: pn lip 29, 2013 8:29 am
Lokalizacja: Chojnice

Re: nowy szczurek strasznie się boi

Post autor: myszowataszczurzyca »

Niestety nie mam wanny ;) za 2 dni je połączę, a narazie siedzą w osobnych klatkach obok siebie. Będę postępować jak na forum, krok po kroku. Mam nadzieję, że się zaakceptują. Oby. :) dzięki ;)
Ogryzek <3 - od 27.06.13r do 13.06.15r
Danon <3 - od 03.09.13r do 21.02.15r.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: nowy szczurek strasznie się boi

Post autor: akzi »

oddziel klatki nie trzymaj obok ! to podstawowy błąd
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: nowy szczurek strasznie się boi

Post autor: smeg »

Są różne podejścia do kwestii stawiania klatek. Jeśli szczury nie denerwują się (zwłaszcza starszy), nie fuczą i nie stroszą futra - tzn. jeśli nie są agresywne przez pręty, a jedynie ciekawskie, to klatki mogą stać niedaleko siebie. Najlepiej jednak tak, żeby szczury nie mogły się dosięgnąć przez pręty.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”