Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Szkoda, że zawiera same śmieci. Są inne tanie karmy, które są dobrej jakości - np. Vilmie, Tima Rattima.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ssylvusia »

Megan, to jedno z najgorszych świństw, jakie jest dostępne na rynku. A "wpierdzielają" z tego samego powodu, z którego Ty jesz chipsy i ciastka - bo jest naszpikowana chemią i sztucznymi aromatami i nieźle smakuje.
Jeśli chcesz oszczędzić na żarciu, to proponuję kupować Labofeed, kilogram kosztuje 5zł, a jest pełnowartościową i zdrową karmą, którą można podawać bez obaw :)
ObrazekObrazek
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Osna »

smeg pisze:Są inne tanie karmy, które są dobrej jakości - np. Vilmie, Tima Rattima.
Gorąco polecam Vilmie! W tych dniach ją zdobyłam i jestem zachwycona. Skład bardzo dobry i to nie tylko na papierze, który przyjmie wszystko, ale po wyglądzie mogę stwierdzić, bo nie jest podejrzanie zmielony na granulat jak VL complite, którą miałam do tej pory. I jaki zapach! Tak ładnie pachnie, że trudno sie oprzeć, by samemu nie spróbować. Niby VL jest karmą polecaną, ale nie mam zaufania do produktu, który obiecuje mi mięso z kurczaka, ryby, owoce, warzywa i inne cuda, a podaje w formie, której nie można samodzielnie zidentyfikować. W ten sposób bardzo łatwo naciągnąć i oszukać konsumenta.
Za 500g VL complite zapłaciłam 16 zł. Za Vilmie 4 kilosy 20 zł z groszami, co prawda po zniżce i w zamówieniu przez internet, ale mimo wszystko biorąc pod uwagę jakość i formę- uważam, że to bez porównania lepsza opcja.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Rat Complete, jak inne granulaty, jest polecany i jego używanie jest uzasadnione w wielu przypadkach. Każdy ma prawo wybrać czy woli granulat, czy mieszankę i za jaką cenę. A to, że coś jest w formie chrupek nie znaczy, że jest niezdrowe.
Oszukać konsumenta można w KAŻDYM przypadku, nie tylko ekstrudatów :P jestem technologiem żywności
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

Osna pisze:
smeg pisze:I jaki zapach! Tak ładnie pachnie, że trudno sie oprzeć, by samemu nie spróbować.
OT - nic nie stoi na przeszkodzie, mój małżonek lubi skubnąć co nieco z wiaderka przy nasypywaniu karmy xD Wyżera szczurkom xD
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Manowce »

moje ogony jedzą teraz Versele-Laga Crispy Muesli Hamsters & Co., kupiliśmy na allegro worek 20 kg (;
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Manowce, to nie jest karma podstawowa, tylko uzupełniająca. Ma za dużo tłuszczu, aby dawać ją jako samodzielną karmę.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Manowce »

gosja1 pisze:Manowce, to nie jest karma podstawowa, tylko uzupełniająca. Ma za dużo tłuszczu, aby dawać ją jako samodzielną karmę.
wiem. nie jedzą tylko tej karmy, także nie ma obaw (:
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Manowce pisze:
gosja1 pisze:Manowce, to nie jest karma podstawowa, tylko uzupełniająca. Ma za dużo tłuszczu, aby dawać ją jako samodzielną karmę.
wiem. nie jedzą tylko tej karmy, także nie ma obaw (:
Ok ;) Wolę zwrócić uwagę, bo kiedyś też sama niejasno się wyraziłam i wyszło na to, że daję tylko tę karmę i ktoś mnie źle zrozumiał. A lepiej unikać sytuacji, w której szczury dostają tyle tłuszczu. Trzeba jednak przyznać, że karma jest fajna i chętnie jedzona przez ogony, więc można polecać jako uzupełnienie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: fidusiowa »

My jak dotąd jedliśmy Time Rattime, JR Farm Uczta Szczura, JR Farm Classic, (Tropifit, JR Farm Food Adult i jeszcze jakiś JR Farm tylko nie pamiętam jaki mieszałam z innymi), Rat Complete i teraz czeka Vilmie. Polecam wszystkie wymienione, szczury jadły bardzo chętnie, nie było wybrzydzania, jedyne, co zostaje w misce za każdym razem, to kwiatki, jakaś trawka itp :P
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Szczurówka »

Moje szczury jedzą VL Rat Nature i VL Hamster Muesli Crispy & CO ;D
Mayumiecru
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 05, 2013 7:55 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Mayumiecru »

Moje strasznie wybrzydzają.. już nie wiem co im dać, żeby jadły ;_;
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: nienazwana »

Może tak mniej po prostu....... Jak będą miały szansę zgłodnieć raz na jakiś czas to przestaną wybrzydzać.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Nic nie dawać, dopóki nie zjedzą tego co jest w misce ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

Mayumiecru pisze:Moje strasznie wybrzydzają.. już nie wiem co im dać, żeby jadły ;_;
Hm...? Michę i nic innego. Jak będą głodne to zjedzą - nikt zdrowy z własnej woli nie umrze z głodu ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”