NIETOPERENDING STORY

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Malachit »

Aaaaaa http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/994 ... eaa8a.html miłość :-*
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16d ... a0cdb.html jaki on wielki!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d12 ... 3f5f1.html :-*
Co tu dużo mówić, sama szczurza słodycz.
A decyzję też dobrze rozumiem... czasami rozum musi wziąć górę.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: limomanka »

Piękności :D Wszystkie.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Entreen »

Też podziwiałam wielkość, aż mamie pokazywałam "Jak ona to robi?" :D

Ale zdjęcia są piękne, i takie ciepłe...
Nie mogę się doczekać, aż moja Mysz będzie na tyle duża, by spokojnie na wybiegach też siedzieć ;D Chociaż już i tak pozwala po sobie chodzić szczurom :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

Rano odprowadziłam córę do szkoły.Gdy wróciłam,mąż kazał mi usiąść,a synek przyniósł Akysza.Był martwy,zimny i cały we krwi...
Klatka cała w czerwonych plamach.Krew wszędzie.Wyglądało jak w rzeźni.
Szczury przerażone.Pierwsze co,to złapałam Akuku i szukałam na jego pysku śladów,nic.Na żadnym nic.
Zaraz jadę do weta na sekcję.

Nic nie słyszałam,wieczorem specjalnie zamknęłam pokój,bo mam teraz dodatkowe dwa koty na tymczasie,nie chciałam,żeby szczury straszyły.Nic nie było słychać,a widok w klatce masakryczny.Nie wiem co myśleć.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: noovaa »

O kurcze :( Przykro mi!
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: IHime »

Nietoperku, to straszne! Mam nadzieję, że sekcja coś wyjaśni. Trzymaj się!
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Hanka&Medyk »

O rany... widok musiał być piorunujący. Może to jakiś krwotok?
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Evilka
Posty: 171
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 12:01 pm
Numer GG: 6273947
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Evilka »

okropne!!! trzymaj sie.
'I należysz do mnie, choć to nie kwestia posiadania.'
Neo, Doc i Aki
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

Hanka&Medyk pisze: Może to jakiś krwotok?
Na boku był cały pokrwawiony,w miejscu,gdzie miał małą martwicę po zastrzyku,po poprzedniej kuracji antybiotykiem.Tak się zastanawiam,bo Szopen też ma martwicę,już się ładnie goiła,a ktoś mu ją strasznie rozpruł i raczej nie on sam,bo musiało to być strasznie bolesne,zerwane ma do mięsa :-\
Akysz właśnie w miejscu martwicy był jakby rozpruty,z tym,że na o wiele większej powierzchni niż sam strup.Może się wykrwawił?
Drugie,co mi przychodzi do głowy,to może już nie żył,a szczury go nadgryzały?Już nie raz były takie przypadki na tym i na drugim forum.Ale skąd wtedy ta krew wszędzie??
Biedny miś mój...Mam tylko nadzieję,że nie cierpiał za bardzo :'(
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: limomanka »

Bardzo mi przykro... Nic więcej ponad ten banał nie umiem napisać.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: madziastan »

Kurczę... :(
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Hanka&Medyk »

Wiesz co, Dziunia (nasza pierwsza szczura) miała taką paskudną martwicę na karku, z 1cm średnicy, i cały czas uparcie ją rozdrapywała. Krwawiło toto tak, że wszystko było upaćkane, łącznie ze ścianą obok klatki, szczególnie kiedy szczur się otrzepywał. Może Akysz miał tę martwicę w jakimś mocno ukrwionym miejscu i przez to wyrwanie pojawił się krwotok, a chłopak dostał amoku i wszystko upaprał...
Co by nie mówić, wielka tragedia :(
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

Akysz miał całe płuca,jelita i jamę brzuszną poprzerastane nowotworami :o
Ta wielka plama krwi na jego boku to faktycznie efekt pogryzienia,ale wet wątpił,żeby to była przyczyna śmierci.Owszem,wykrwawił się mocno,bo w klatce były ślady jak po ostrym krwotoku.Przed samą śmiercią szczury mogły go tak pokaleczyć,może poczuły,że już umiera,jest słaby i trzeba sprzątnąć?? :-X Przed chwilą byłam w pokoju z resztą moich ogonów,wszystkie jakby miały tiki nerwowe,wystraszone,nawet z klatki nie wychodziły.Tam w nocy musiało być strasznie w klatce.Wzięłam każdego z osobna na ręce,wygłaskałam,wytuliłam.Przy przytulaniu do policzka od brata Akysza - Akuku poczułam zapach krwi...Tego zapachu nie sposób się pozbyć,zapach mięsa,krwi zostaje nawet po wymyciu,a przynajmniej ja zawsze to czuję jak robię coś mięsnego na obiad,co trzeba obrabiać rękami.Nie sposób się pozbyć zapachu bez detergentów,a i czasem to nawet nie pomaga.Pysk Akuku pachniał mięsem.I jego oczy,zachowanie,tak jak zawsze,jak doskonale wie,że zrobił źle - tym razem był jak otwarta książka,ale przerażony.
Być może przerażony swoim instynktem,w końcu tak strasznie poranił brata...
Okropne to dla mnie jest.
W poniedziałek pędzę na RTG Akuku,może te jego dziwne zachowania to tez efekt jakiegoś guza,ma straszne skoki nastrojów,zawsze tak było.
Jutro idę Akysza odebrać i pochować,moje dzieciaki już cały dzień przeżywają to,co się stało...Były długie rozmowy o raku.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Megi_82 »

Nietoperku, nie wiedziałam co Ci napisać i w sumie dalej nie wiem, ale czekałam na wieści cały dzień. Wiem, że to nie pomoże, ale bardzo, bardzo współczuję odejścia ogonka i przeżyć związanych z tym, jak się to stało... przytulam mocno.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: gosja1 »

Śledzę Twój wątek, choć rzadko się wypowiadam. Wczoraj byłam bardzo wstrząśnięta tą historią i oczekiwałam wieści.
Tak sobie teraz pomyślałam, że może Akysza coś tak bardzo bolało, że brat chciał mu jakoś pomóc i wygryźć to co problematyczne? Nie wiem, jak bardzo szczegółowo szczury potrafią się komunikować, ale czasem jest uderzające, że próbują sobie pomagać na dziwne sposoby, choć nie zawsze pozbawione zwierzęcej logiki. Dokładając do tego instynkty..
Współczuję utraty ogonka i doświadczenia dla Twojego synka, bo pewnie to wszystko musiało być straszne.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”