Opowieści ze Szczurzej Krainy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Opowieści ze Szczurzej Krainy

Post autor: MissAlice »

Czas w końcu przedstawić dwa ogony, które trafiły do mnie i Kumy-chan (mojej współlokatorki).
Obrazek
Oto Magellan (Maguś) zaadoptowany od mikaa88. Jest małym podróżnikiem, próbującym wejść wszędzie (zwłaszcza tam gdzie mu nie wolno). xD Śpioch nad śpiochy, ale na wybiegach dostaje kompletnego ADHD. :D
Zazwyczaj spokojny i cichy - no chyba że chce się mu odebrać dropsa serowego, wtedy wstępuje w niego jakiś mały diabeł. xD
Obrazek
A to Tourosław (Touruś/Turuś) - maleństwo, mikrus, kurdupel w porównaniu do Magusia (przynajmniej z początku teraz jest już mniej widoczna różnica między nimi) Został zaadoptowany przez Kumę-chan od nixia. Touruś to żywe srebro. Nie potrafi usiedzieć gdziekolwiek choćby przez 5 sekund. :D Straszna gaduła. Jak tylko coś mu się nie podoba to na to napiszczy i nafuka.
Niesamowicie waleczny i zawzięty w próbie zdobycia pozycji alfa. xD
Obrazek
A tu zdjęcie dwóch ogonków na wybiegu :)
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: unipaks »

Fajne szkraby, a się buzia sama do takich brzdąców uśmiecha :D Wygłaszcz chłopaczków! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Kuma-chan
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź/Katowice

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: Kuma-chan »

To ja dorzucę jeszcze parę zdjęć :)
Obrazek
Maguś, punktualnie o 20 - chwilkę przed wybiegiem.

Obrazek
Zabawa w chowanego :D Oczywiście prawie nigdy nie śpią w tunelu, tylko obaj próbują się zmieścić pod kratkami xD

Obrazek
Obrazek
Maguś szykuje się do skoku na parapet, ale tam się jeszcze nie odważył, jeszcze ;)

Obrazek
Jedno z niewielu udanych i wyraźnych zdjęć Tourusia. Jak już MissAlice pisała, on jest po prostu żywe srebro. I nie lubi pozować ;)
W nowych domkach: Ząbek (Zębowe Mocne), Jonasz i Kami
Za Tęczowym Mostkiem: Maguś (Magellan), Touruś (Tourosław), Don (aka Rudy), Anazek (Anaz)
Awatar użytkownika
mikaa88
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 23, 2013 5:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: mikaa88 »

O, super! Cieszę się, że będę mogła popodglądać jak mój szczurzy "wnuczek" się miewa ;) Ale chłopaki urośli obaj, zwłaszcza Touruś (jak Magusia oddawałam to był od niego mniejszy prawie o połowę, a tu pięknie nadgonił ;) ). Ale te maluchy szybko rosną (Maguś w trzy tygodnie wychodzi, że przybrał 110g, jego siostra tez już prawie taka duża jak mama jest i waży 163g).
Teraz mam mobilizację, żeby wreszcie moim dziewczynkom wątek założyć :D Braciszek z kumplem mają a one co? ;)
Z nami: Tosia, Newton, Czesio
______
w nowym domku:Maguś [*][/url][/color]
______
za Tęczowym Mostkiem: Pysio [*], Kiki [*], Fizia [*][/color]
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: nixia »

Cieszę się, że Touruś trafił do takiego dobrego domku i że ma kompana do wspólnych harców. Faktycznie bardzo urósł, jego brat, też już prawie nadgonił siostrę, która nadal jest od niego większa. Dziękuję za informację o ogonku, chętnie będę zaglądać do wątku. Wymiziajcie chłopaków ode mnie :)
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
Kuma-chan
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź/Katowice

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: Kuma-chan »

Ogonki wymiziane :)
Dziś chłopaki w końcu odważyli się wyjść z mniejszego pokoju, by pobuszować po reszcie mieszkania (choć drzwi były otwarte już kilka dni). Touruś wychodzi poza obręb kanapy na rękach, bo podłogi się boi, a Maguś próbuje dostać się do każdej możliwej dziury, w szczególności tam, gdzie mu nie wolno :D Poza tym odkryłyśmy kolejne kulinarne zamiłowania obu - Touruś okazuje się uwielbia czekoladę (do tego stopnia, że próbował dzisiaj włożyć łebek do kubka z gorącą czekoladą :o ), a Maguś za to próbuje zjadać kurz xD
W nowych domkach: Ząbek (Zębowe Mocne), Jonasz i Kami
Za Tęczowym Mostkiem: Maguś (Magellan), Touruś (Tourosław), Don (aka Rudy), Anazek (Anaz)
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: majlena »

Ale macie przystojniaków! :) moje panny by oszalały. cudny duet, jak alfy moich poprzednich stad. Mam sentyment do tych odmian kolorystycznych.
Proszę wymiziać ode mnie (zamiast czekolady ;) )
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: MissAlice »

Maguś się rozchorował :( Ma jakieś zapalenie nerek/pęcherza...dokładnie jeszcze nie wiem co to, dowiem się w poniedziałek. Mam nadzieje, że to nic poważnego.
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: fidusiowa »

Cudne ogonki :) Czekam na wieści, co i jak. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Dużo zdrówka dla Magusia! :)
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
mikaa88
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 23, 2013 5:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: mikaa88 »

I jak się miewa nasz chłopczyk? Wiesz już co mu dolega? Mam nadzieję, że pani doktor szybko wymyśli jak go wyleczyć i będzie znów śmigał zdrów :)
Z nami: Tosia, Newton, Czesio
______
w nowym domku:Maguś [*][/url][/color]
______
za Tęczowym Mostkiem: Pysio [*], Kiki [*], Fizia [*][/color]
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: majlena »

Jak zdrówko?
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: MissAlice »

Z Magusiem lepiej :) Mały miał problem z siusianiem, ale pani wet znalazła przyczynę i jest z nim lepiej. Jedynie muszę go teraz obserwować, bo jego nerki źle zagęszczają mocz i mogą z tym być problemy w przyszłości.
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: majlena »

jakieś leki na to są?
niech się chłopak trzyma i nie cuduje ;)
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: fidusiowa »

Super, że z Magusiem lepiej :) Oby choróbsko szybko odpuściło. Cmokamy :-*
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Maguś i Touruś rules xD

Post autor: MissAlice »

Możliwe, że są jakieś leki, ale pni wet nic nie dała i kazała obserwować. Aczkolwiek ostatnio odnoszę wrażenie, że Maguś zwyczajnie symuluje, bo jak tylko nie chcę dać temu grubaskowi jego ulubionego dropsa, to od razu ma jakieś problemy xD
Jak poskromię mój komputer to w końcu dodam ich zdjęcia, bo aż dziw mnie bierze jak widzę jakie z nich maluchy były :o
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”