Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

Do schroniska w moim mieście trafił szczurek. Ktoś go podrzucił w kartonie :-\ Znajoma kierowniczka prosi mnie o znalezienie mu domu, gdyż siedzi sam w klatce(zrozumiełam też że nie mają odpowiedniej). Jest oswojony, lubi siedzieć na ramieniu. Ogonkiem zawija się na palcu i tak lubi sobie wisieć ;D
Ze zdjęcia wnioskuję, że jest młody. Jeśli ktoś z Was będzie zainteresowany, mogę podjechać i zrobić wywiad, parę zdjęć sprawdzić jego zachowanie. W końcu odchowałam 5 szkodników więc coś będę w stanie wywnioskować ;D

Schronisko nie będzie wymagało podpisania umowy adopcyjnej, jednak szukamy dobrego domu, w którym szczurki już mieszkają. Jeśli znajdzie się transport, możliwa będzie adopcja z odleglejszych miast.
Zdjęcia młodego:
Obrazek

Proszę o kontakt PW
tusiaJERRY
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 6:50 pm

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: tusiaJERRY »

Jakie to miasto?
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

Stargard Szczeciński, mam wpisane w profilu ;-)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

HOP!
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

Nie ma nikogo, kto mógłby przyjąć chłopaka nawet na DT ? Jest oswojony, nie sprawia problemów (nie wiem jak by było w stadzie). Prosiiiimyyy
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Starsza Pani »

Zgłaszam się na DT.
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

Ja bym mogła go wziąć na stałe.
Mam dwóch rocznych chłopców, jutro kurierem rusza do mnie większa klatka, bo chciałabym mieć dwa nowe szczurki, więc ten mógłby być jednym z nich. Wygląda na kochanego i ślicznego chłopaka :)

Tylko zostaje kwestia transportu, bo mieszkam aż w Warszawie.
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Starsza Pani »

No to chłopak jedzie do Warszawy ;D. Toha, szukamy transportu, może być z przystankiem w Poznaniu (Magdonald, dałabyś DT na chwilę?)
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

W tym wątku (http://szczury.org/viewtopic.php?f=180&t=18819), jest informacja, że jedna osoba jeździ ze Szczecina do Poznania, a inna nawet do Warszawy. Nigdy nie załatwiałam tak transportu, więc nie wiem, czy tam są aktualne informacje.
No i czy byłaby możliwość transportu ze Stargardu do Szczecina?
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

Napisałam do tulpenik (Szczecin - Poznań) i do yys (Szczecin - Warszawa). Starsza Pani - czy Ty masz jakiś inny pomysł na transport? Będę wdzięczna za wszelką pomoc, bo nie załatwiałam tego nigdy.
I wciąż aktualne pytanie do macik001 o transport do Szczecina.
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Starsza Pani »

Toha pisze:Napisałam do tulpenik (Szczecin - Poznań) i do yys (Szczecin - Warszawa). Starsza Pani - czy Ty masz jakiś inny pomysł na transport? Będę wdzięczna za wszelką pomoc, bo nie załatwiałam tego nigdy.
I wciąż aktualne pytanie do macik001 o transport do Szczecina.
Niech Macik001 się odezwie i powie jak z dojazdem do Szczecina i odbiorem chłopaka ze schroniska (kwarantanna itd). A potem będziemy myśleć.
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Magdonald »

Starsza Pani pisze:No to chłopak jedzie do Warszawy ;D. Toha, szukamy transportu, może być z przystankiem w Poznaniu (Magdonald, dałabyś DT na chwilę?)
Myślę, że dałabym radę :) Do tego 21.12 jadę przez Warszawę na święta do domu rodzinnego, więc mogłabym teoretycznie zabrać chłopaczka ze sobą, jeśli nic się wcześniej nie znajdzie (napisałam teoretycznie, bo prawdopodobnie będę wiozła szynszyla i możliwe, że myszki, ale swojego bagażu dużo nie planuję, więc jakoś bym się z tym wszystkim zabrała), taki ze mnie "kurier" ::)

No i prosiłabym w takim wypadku o upewnienie się, że maluch nie ma pasożytów, bo mam za dużo dziewczyn, które mogłyby się zarazić - nie chciałabym ryzykować :D
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Toha »

Patrzyłam jeszcze na Blablacar, ale to nie jest popularna trasa i większość osób nie zabiera zwierząt...

A jak się robi w takim przypadku z transporterem? Ktoś pożycza i potem trzeba odesłać?
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: macik001 »

Jejkuu, jaki odzew, dziękuję. Odpisałam już Starszej Pani na PW.

Jest możliwość transportu chłopaka do Szczecina, codziennie jeżdżę na uczelnię. Jeśli będzie między Wami wszystko dogadane, to proszę tylko o informację gdzie, kiedy i do kogo. Jesli podóż PKP- pociągi do Poznania przejeżdżają przez Stargard. Z tego co mi wiadomo, pasożytów brak, ale jutro w wolnej chwili mogę zajechać i odwiedzić chłopaka. Porozmawiam z kiero, może będzie mogła zabrac go do siebie do domu na "okres kwarantanny", jeśli nie... to może moja mama nie oszaleje i się zgodzi ;)

No i oczywiście mam pełne zaufanie, że chłopak trafi w najlepsze ręce ;)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Młody chłopczyk czeka na dom w schronisku!

Post autor: Magdonald »

Toha pisze:Patrzyłam jeszcze na Blablacar, ale to nie jest popularna trasa i większość osób nie zabiera zwierząt...

A jak się robi w takim przypadku z transporterem? Ktoś pożycza i potem trzeba odesłać?
Ewentualnie, bardziej opłacalna opcja jest taka, żeby umówić się z kimś, by kupił Ci (oczywiście oddając mu pieniądze) prowizoryczny transporter - np. u mnie na osiedlu fauna box wystarczająco duży na transport szczura kosztował ostatnio, gdy tam byłam 19 zł, to mniej więcej tyle, albo kilka PLN drożej niż odesłanie czyjegoś transportera pocztą/kurierem, ale przy tej opcji zostaje u Ciebie awaryjny transporter, który może się jeszcze przydać :)
Ale można też oczywiście pożyczyć i zwrócić np. odsyłając lub przy okazji transportu innego szczura na tej trasie, to już zależy od dogadania ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”