[Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: przypadkowa »

Kostek to brzoskwiniowy samiec dumbo. Jego wiek szacuję na ok 1 rok. Jest strasznie samotny, kilka dni temu stracił swojego kompana, kamrata, z którym dzielił dom.
Ze względu na ostrą alergię nie mogę już powiększyć stadka - tym samym zobowiązując się do znalezienia nowego, gdzie indziej. Nie jest to takie łatwe, bo Kostek to przecudowny miziak, fantastyczny przyjaciel.
Jest dość duży, ale to nie znaczy, że jest leniwy. Na wybiegach aktywnie hasa, bryka i dokazuje jak należy.

W stosunku do człowieka Kostek jest niezwykle łagodny, nie gryzie dłoni, choć nie lubi gdy nosi się go w rękach, raczej jest zwolennikiem stabilniejszych gruntów. Lubi towarzystwo ludzi, nie jest płochliwy.
W stosunku do innych szczurów Kostek lubi najpierw udowodnić swoją dominację. Ale zauważyłam, ż nie robi tego za wszelką cenę. Gdy tylko są w stadzie silniejsi od niego - nie walczy na śmierć i życie. Wobec "swoich" jest takim trochę zadziorą.Uwielbia wspólne zabawy na wybiegach.

Szukam dla niego nowego domku. Odpowiedzialnego, doświadczonego, w którym kwitnie ogonkowe życie. Którego Kostek mógłby stać się częścią. Nie ukrywam, że byłoby świetnie, gdyby znajdował się we Wrocławiu.

Jeśli chodzi o pokarm - obecnie bazą jest Vitapol Premium.

W razie czego jestem w stanie zorganizować transport w okolice Wrocka: Wołów, Oleśnica, Oborniki Śląskie, Brzeg Dolny, itp.

Wszelkich informacji udzielę tutaj, mailowo - paralea.art@gmail.com, bądź telefonicznie 790-873-185

(Tu jest o nas trochę więcej: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40361)


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: przypadkowa »

Hop hop...
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: MichalKonstanty »

Możesz napisać czy kostek dominował swojego kolegę w sposób zdecydowany w sensie, że widać że jest typowym alfą-szefem, czy dominował bo kolega był ciapą większym od niego? Interesuje mnie to pod kątem ew. łączenia stada.

I czy ma jajka czy jest kastrowany?
Obrazek
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: przypadkowa »

Wcześniej w naszym wątku pisałam o sytuacji, w której Kostek wyraźnie próbował zdominować swego przyjaciela. Teraz tłumaczę to hormonami, bo z upływem czasu wszystko wróciło do normy, tzn Kostek podporządkował się Sznyclowi. Ale to też nie jest równoznaczne z tym, że będzie w stu procentach uległy. Można to rozumieć tak, że nie będzie alfą, ale też nie będzie tym najsłabszym. Do łączenia trzeba mu stworzyć takie warunki, w których nie będzie czuł się pod żadnym względem zagrożony, no ale to już w zasadzie oczywiste.
Nie był kastrowany.
Mai-ah
Posty: 104
Rejestracja: pn cze 14, 2010 5:37 pm
Numer GG: 10094247

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: Mai-ah »

Jak Kostek? Znalazł domek? W razie czego będę jechać 20.12 z Wrocławia przez Kraków/ Katowice/ Rzeszów/ Tarnów. Jakby gdzieś tam znalazł domek to chłopaka przewiozę. Sama mam stado dziewczyn i dopiero co wyadoptowałam Pana Szczura - znajdę.
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: przypadkowa »

Niestety, Kostek ciągle sam...
Mai-ah pisze:W razie czego będę jechać 20.12 z Wrocławia przez Kraków/ Katowice/ Rzeszów/ Tarnów.
Mai-ah, czy mogę to info umieścić na facebooku (szczurze adopcje)?
Mai-ah
Posty: 104
Rejestracja: pn cze 14, 2010 5:37 pm
Numer GG: 10094247

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: Mai-ah »

Jasne! A ja Ci już na pw napiszę numer do mnie, jakby co daj znać.
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: przypadkowa »

Ok. bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: przypadkowa »

Odświeżam raz jeszcze.
W Sylwestra planujemy podróż z Wrocławia do Kołobrzegu, przez Rawicz, Leszno, Kościan, Poznań, dalej Czarnków, Trzcianka, Wałcz, ale ten kawałek można naciągnąć na Rogoźno, Chodzież i Piłę. Kostek oczywiście jedzie z nami...
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: przypadkowa »

Temat do zamknięcia. Kostek zostaje z nami.

(:
iwoncia8405
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:52 pm

Re: [Wrocław] Roczny Kostek szuka nowego opiekuna.

Post autor: iwoncia8405 »

No to super :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”