[CIAŁO WŁAŚCICIELA] dobiera sie do oczu, uszu ,nosa...

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karol1001

[CIAŁO WŁAŚCICIELA] dobiera sie do oczu, uszu ,nosa...

Post autor: karol1001 »

1. Mój szczur, młody (około 4 tygodni, u mnie od 3) ma strasznie dziwny nawyk. Liże mnie ale nie w sposób opisywany jako oznaka przyłączenia do stada. On po prostu mnie liże i to tak nachalnie że za każdym razem jak tylko zobaczy moją ręke to podchodzi i liże bez tołku. Nie interesuje go nic poza lizaniem. Tak samo postępuje z podkładką pod myszke. Siedzi i liże ją... Ja nie wiem co mam zrobić. Ani sie z nim pobawić ani pogłaskać. Liże i liże :blink:

2. Jak skłonić szczura żeby siedział na ramieniu albo wspinał się po nodze itd. Chodzi mi o sposoby tresury.

Będe wdzięczny za pomoc (szczególnie z punktem pierwszym). Sorry jeśli taki temat już był ale nie znalazłem go, a strona z FAQ nie działa... :unsure:
qxik

Dziwne Lizanie

Post autor: qxik »

a tak przeszkadza ci to lizanie .. powinieneś sie cieszyć że cie nie gryzie :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dziwne Lizanie

Post autor: krwiopij »

zdaje mi sie, ze jesli twoj szczurek jest u ciebie od trzech tygodnie, to sam ma przynajmniej siedem... :) tygodniowych ogonkow raczej nie oddziela sie od matki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
karol1001

Dziwne Lizanie

Post autor: karol1001 »

masz racje, pomyliło mi sie ;) jak go kupiłem miał około 3-4 tygodni a jest u mnie od 10 grudnia...
Kronos_Bloodaxe

Dziwne Lizanie

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

Ojciec mi powiedział że szczur liże dlatego że chce soli :P ale sam niewiem czy to prawda :unsure: , a do drugiego pytania no cóż jak przestanie lizać to zacznij wkładać ręke do klatki i poczekaj aż wejdzie na ręke u mnie to już zaczyna działać :D
zelufka
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:02 pm

Dziwne Lizanie

Post autor: zelufka »

Mi się wydaje, że z tą sola to jest prawda. Myszy tez ciągle liżą rence. Małe dzieciaki, gdy mają za mało wapnia to nawet sa w stanie jeść ścianę, to jest instynkt. Mojej koleżanki szczuras też lizał tak ręce ( nie tak intensywnie, ale lizał), dałyśmy mu więc takie kółeczko z soli dla gryzoni. No i podobnie zaczęła lizać to kółeczko. Ale możliwe, że w tkoim przypadku jest inaczej. Moja szczurzyna to skrobie zombkami o moje rence :D
najlepszy efekt pracy ze zwięrzeciem osiągniemy na drodze porozumienia
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dziwne Lizanie

Post autor: Mycha »

Potwierdzam- brak szczurkowi soli (szczerze mówiąc- ten temat już był niejednokrotnie poruszany na forum).
A co do tresury, to nie ma przepisu na tresurę- każdy szczur jest inny i jeśli lapiej go poznasz to napewno zaczniecie razem współpracować i będziesz wiedział jak to zrobić. Zresztą nie jest powiedziane że na 100% wszystkiego się musi nauczyć! Jeśli zaczynasz jakąś naukę to wzajemnie musicie mieć do siebie 100% zaufania i szczur nie może się Ciebie obawiać! Pozatym nie każdy szczur będzie chciał siedzieć nieruchomo na ramieniu :rolleyes: Mam 6 szczurków i wiem że każdy ma inne upodobania co do miejsca transportu ;)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Dziwne Lizanie

Post autor: lajla »

ja tez jestem za sola poniewaz w pocie czlowieka jest trche soli a przynajmniej cos co ja przypomina :) wiec powninienes dac swojemy szczurowki troszke czegos lonego moze paluszkow albo kub wielka kostke dla koni i ja podziel na malutkie czesci ;) zartuje :D
sound

Dziwne Lizanie

Post autor: sound »

No,szczerze powem,ze nie jestem taka pewna co do tej soli. Koncepcja dobra- mi tez sie wydaje racjonalna,ale...
Moj pierwszy dreptaczek lizal mi dlon bez opamietana przy kazdym glaskaniu-kupilam mu wiec wspomniane koleczko soli- powachal tylko i juz... a moze ulozyc z tej soli reke...???:)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Dziwne Lizanie

Post autor: lajla »

moze a moze szczur szyka innego skladniuku na rece lub poprostu czuje cos co trzymalismy przedtem i wydaje mu sie smaczne
moj szczur lize mi szyje jest to przyjemne ale dziwi mnie is meiszy gdy siedzi i lize lize :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Dziwne Lizanie

Post autor: Angua »

to kółeczko z soli to jest coś innego niż wapienko dla gryzoni czy to samo? Poza tym oprócz karmy przeznaczonej dla gryzoni szczur dostaje tez inne rzeczy, np. suchy chleb, biały ser - one tez zawierają sól. Czy to zwierzaczkowi nie wystarczy?
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Dziwne Lizanie

Post autor: lajla »

to jest co innego wapno to nie sol sol jes do lizania wapno do scierania :wink: :wink:
a co do lizania to moj szczur lize mi usta lize mi zeby i normalnie tak wpycha swoja glowe do mych ust a to satrsznie czasme boli ak dotego dochodza pazurki ma jakas manie lizania :wink:
asica78

Obwąchiwanie właścicela

Post autor: asica78 »

witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem
Mam pytanko czy wasze szczurki też tak robia
wiadomo że kobieta w rożnych dniach cyklu ma różny zapach szczurzyca mojej siostry jak tylko wyczuje ten zapach (że by nie było to się myje regularnie:) ) to podbiega i mnie gryzie natomiast moja szczurzyca tylko powacha i idzie sobie. Ta mojej siostry to samo robi z pachami przez jakies 3 godziny po umyciu się mam spokoj a pozniej obydwie musimy ochraniac pachy i miejsca intymne czy to normalne? Czy karcić ja delikatnie za takie zachowanie? obydwie szczurki maja ok 2 miesięcy.Dziwi mnie że jedna się tak zachowuje a druga nie.


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

zapach intymny

Post autor: Ania »

Nie ma co karcić, to dla nich naturalne zachowanie, same wąchają się na wzajem gdy czują zapach wydzieliny - dla nich to charakterystyka ciebie. jesli ją skarcisz możesz ją do siebie zrazić bo mała nie będzie wiedziała, o co Ci chodzi, w końcu to tylko ludzka cecha - wstydliwość, dla nich to rzecz całkiem naturalna.
Moja szczurcia wącha mi powieki, uszy, pachy i często właśnie dobiera si do spodni (już mam jedne przegryzione przy rozporku :D). Te miejsca najintensywniej pachną, to dla nich sygnał rozpoznawczy, po najsilniejszych zapachach poznają właśnie, że Ty to Ty a z gryzieniem? Zauważyłam, że szczury czesto podgryzają wilgotne miejsca :D Mam na myśli głównie powieki i wargi ale reszty nie trzeba dopisywać ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”