Budowa klatki

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Budowa klatki

Post autor: Yuzka »

Witam, to mój pierwszy post na forum. Wcześniej tylko czytałam różne wątki :> Mam od niedawna szczurka dumbo, niestety tylko jednego (tak wiem zło i niedobro) ale właśnie szykuje się do przygarnięcia kolejnego, jednak moja klatka jest za mała. Niby stać mnie na kupno kolejnej klatki ale te które mi się podobają mają duże odstępy między prętami (z tego co wyczytałam to za duże) mówię tu głównie o klatce Ferret 100 (2,5cm) więc i tak bym musiała ją osiatkować. Dlatego właśnie pomyślałam o zbudowaniu klatki i tu mam parę pytań :)
1. Czy taka siatka się nadaje? http://www.hodowlany.pl/i1320_Siatka_zg ... _5_mb.html
2. Jak rozwiązać sprawę dzwiczek
3. I czy kuweta ze ściółką to konieczność, w sensie taka jak w standardowych kupowanych klatkach?
Mile widziane też tutoriale i rady :>
Z góry dziękuję za odpowiedź
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Re: Budowa klatki

Post autor: Yuzka »

Dobra, zarywam dzisiaj nockę na poszukiwaniach klatek i innych rzeczy i chyba mam to czego szukam, teraz tylko pozostaje wybrać którąś z tych dwóch:
http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... szara.html
http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... szara.html
I od razu zaznaczam, że więcej niż 3 ogonków przez najbliższe lata mieć nie planuje bo jestem na studiach i mieszkam na stancji :/
I przepraszam, że post pod postem, ale nie wiem jak się je usuwa lub edytuje :'<
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Budowa klatki

Post autor: ema0505 »

Klatka jest na spokojnie więcej szczurów. Ja osobiście wzięłabym tę drugą, bo... bo tak ;). Już kwestia Twojego upodobania czy wolisz im zrobić bardziej pionowy czy poziomy domek. Jeśli szczury są starsze to wiadomo, że bezpieczniej będzie im się żyło w poziomym.
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Budowa klatki

Post autor: smeg »

A ja bym kupiła jakąś mniejszą klatkę. klatka 100x54x100 nadaje się do trzymania 9 szczurów, po co Ci taka, skoro nie planujesz dużego stada? http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... ieska.html - taka spokojnie wystarczy na 3-4 szczurki. Pewnie będziesz nie raz zmieniała stancję, a te klatki 100x100 są ogromne i zajmują mnóstwo miejsca, nie w każdym wynajmowanym pokoju taką zmieścisz. Poza tym te tanie klatki firmy Pyko są dość "chybotliwe", ale w mniejszych jest to mniej odczuwalne, są stabilniejsze.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Re: Budowa klatki

Post autor: Yuzka »

A taka? Jak skończę studia i wrócę do domu rodzinnego to myślę, że chętnie powiększyłabym jeszcze stado, a ta jest podobna do tej, którą zaproponowałaś tylko trochę wyższa http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... szara.html
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Budowa klatki

Post autor: nienazwana »

Ja mam podobną tylko 100/80/56 i muszę przyznać, że taki klacior zajmuje sporo miejsca. Ogólnie te klatki w porównaniu do ferplasta nie są zbyt rewelacyjne jakościowo, ale mają niezaprzeczalną zaletę........są o wieeeele tańsze. Trzeba tylko zwracać uwagę na rozstaw prętów. Ja kupiłam taką ze szczelinami 2,2 cm, moje małe miały świetną zabawę przełażąc na zewnątrz. Musiałam osiatkować. No i te kuwety nie są zbyt solidne, ja mam już powygryzane dziury (jedna noc :-\ ). Czasem w zestawie są drewniane półki.....porażka. Jak będziesz kupować wybierz bez półek, bywa taniej, a półki i tak są do niczego; śmierdzą po tygodniu ;)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Budowa klatki

Post autor: nienazwana »

Zazwyczaj klatki określane jako dla szynszyli mają za szeroki rozstaw prętów, nie zawsze to jest w ofercie. Maluchy i drobne samiczki (jak moje) bez problemu przełażą.
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Re: Budowa klatki

Post autor: Yuzka »

Fajne w tych klatkach jest to, że zawsze można dokupić osobno nową kuwetę, a rozstaw w tych wszystkich klatkach do których pojawiły się tu linki to 1,4cm. W tej którą mam teraz jest odrobinę większy nawet i ok 4 miesięczny szczurek nie wychodzi, ale to tchórz potworny i nawet do polarowego domku na wysokości 3 cm nad podłożem nie wchodzi :/
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Re: Budowa klatki

Post autor: Yuzka »

Dobra, dzięki wielkie wszystkim za rady. Już klatkę kupiłam i jutro powinna być u mnie. poczekam z przeniesieniem tam szczurka, bo najpierw chce ją urządzić, wyleczyć malucha i przygarnąć mu kolegów, a że na razie jest malutki to ta klatka którą mam jeszcze mu na jakiś czas starczy :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”