Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka - RENIA :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: ol. »

Jejku, serce się raduje ! I mocno mocno kibicuje kłapouszcze, żeby wszystkie bolączki jej dotychczasowego żywota odeszły w niepamięć, a malutka narodziła się na nowo u Was do szczęśliwego, niczm niezmąconego życia !

Uni :-*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Paul_Julian »

Kolejna kochana futrzana duszyczka u Ciebie ! Twoje decyzje nigdy nie są pochopne :)
To oczko to sprawdz uszka - kot mojej znajomej w sieci ( nie z Polski) miał podobny objaw ( bielmo, wytrzeszcz+ niejedzenie, zaburzona motoryka) i się okazało , ze to zapalenie ucha.
Wiem, że to taki pomysł "znikąd", ale nie zaszkodzi uszek sprawdzić. Jest też mozliwe, że kiedyś miała chore uszko i to pozostalość po tym.

"Około 2 letnia" to może być tak samo 1,5 roku. Musi być dobrze!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: IHime »

Uni, kocham Was za to, że wzięliście głupiouszkę. Nie mogło jej się trafić nic lepszego.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Entreen »

Jaka ona urokliwa!!!

Cieszę się bardzo :)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: pariscope »

Jak na dwa lata, to całkiem ładnie Kłapouszka wygląda (nie licząc paskudnej martwicy).
Uni, bielmo na oczku to może być efekt niezabezpieczenia oczka na czas narkozy. Moja pierwsza sterylizowana szczurcia też tak miała, bo nie wiedziałam, że oczka będą otwarte. Rogówka wyschła i tak to wyglądało. Wg wetki rokowania były niepewne, ale kropelki i maść na oczko pomogły. Przy następnej sterylce zwilżałam oczko płynem fizjologicznym i było ok. Więc i w tym przypadku może być podobnie.
Cieszę się, że nie rezygnujesz ze szczurków. Gdzie te bidy miałyby równie dobrze jak u Ciebie?
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: valhalla »

W czerwcu zeszłego roku obstawiałam, że moi śmietnikowcy są ok. 2-letni, a oni do dziś są ciągle ze mną ;) Jak szczur zaniedbany czy chory, to trudno tak naprawdę stwierdzić dokładny wiek. Śliczna dumboszka, bardzo się cieszę, że trafiła do Was! I wyskubana będzie miała przyjaciółkę, idealnie :-*

Podoba mi się to, że bierzecie takie starsze szczurzyce, które mają szanse na choćby końcówkę (a czasem "większą połowę") życia w miłości, cieple i z kochającym stadem (lub choć w duecie). Maluszki zawsze znajdą kogoś, kto je pokocha, a starszyzna ma trudniej. Dobrze, że są tacy ludzie jak Wy :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Paul_Julian »

Pięknie obie dziewczynki wyglądają ! Głupiouszek jaki mleczny uśmiechniety pysio!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Megi_82 »

Uni... :*
Właśnie po małej przerwie miałam pytać, co u Was... piękna baba :) Trzymam kciuki, aby nic poważnego jej nie dolegało, i abyście Wy zaznali trochę szczurzej radości, tak niefajnie się ostatnio działo... Wycałuj Offcę i niebieską panienkę :*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Nie czekałam na dzień kontroli, wcześniej podjechałam z tą szczurką do weta, bo mi się jej brzuszek nie podobał, kicha też nadal i owcol też ::)
Poprosiłam o USG, zrobiliśmy bez żadnego uspokajacza.
No i zmartwienie: mała ma prawdopodobnie zapalenie otrzewnej, jest płyn w jamie brzusznej, a także szmer nad oskrzelami. :( Zastrzyki z Baytrylu jeszcze dodatkowe 7 dni
Pepitka - szmer już nad płucami, także zastrzyki z Baytrylu przez 7 dni. :(
Będę też obie dodatkowo 2 x dziennie nebulizować solą fizjologiczną
Żeby tylko dało się wyprowadzić tę szczurkę z zapalenia otrzewnej...
Kurczę, no.... :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: kalinda »

kciuki trzymam!
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: ol. »

Obu pyszczkom, żeby dobrze zareagowały na leczenie, a nowej twarzyczce (jakże symaptycznej :) ) jeszcze ciut więcej przychylności losu, żeby to zapalenie nie zepsuło tej całej pięknej odmiany, która ją spotkała... Kciukamy !
A jak ona sama się czuje, Uni ?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Ol, mała troszkę jakby mniej je, ale załatwia się normalnie i ładnie dba o swoją czystość, jest dość ożywiona i reaguje z zainteresowaniem na ruch wokół niej. Oby Baytryl uporał się z tym...
Czy ktoś z Was miał do czynienia z zapaleniem otrzewnej u szczura, co się im wtedy podaje?
Jutro jeszcze będę dzwonić do weta, bo opis badania USG otrzymałam już po zamknięciu lecznicy, a leki wydano mi jeszcze przed, choć wstępne podejrzenie weta było niestety trafne.
Antybiotyk wybrano jako skuteczny zarówno na paskudnego gronkowca z płuc Miki, jak i na streptokoki które miała w jelitach - w razie gdyby owieczka złapała od niej to samo... Mam nadzieję, że jednak to nie to ::)
Wykastrowanej ucholince zrobiliśmy 4 zastrzyki szczęśliwie, a tu widzę, że biedna Pepitka już po pierwszym będzie mieć martwicę... :( Nie wiem doprawdy, co poszło nie tak

Dziś omal jej nie włożyłam wraz z pościelą do szafy, bo się kocopał jeden zabunkrowała w poszewce poduchy i gdyby nie to, że przed włożeniem przycisnęłam chwiejący się stos brodą, nie poczułabym, że poducha się rusza :P
A wczoraj po wielokroć przeszukiwałam gazety na stole, nie mogąc znaleźć dodatku "Co jest grane", bo się wybieraliśmy na film w ramach DKF-u i miałam tam zaznaczone interesujące nas informacje. Szukałam bezskutecznie.
Dziś rano dnalazłam - za wersalką. Zszatkowane, wymiętoszone i osikane wyścielało legowisko w polarowym "garnku" oraz drugie na podłodze, tuż obok.
Dziś już nie poprzestała na dodatku, ściągnęła ze stołu całą "Wyborczą" ::)
I pomyśleć, że wczoraj przez czas jakiś leżał tam mój PIT.
Ze stołu porwała mi i uprowadziła komórkę, a gdy ją podniosłam z podłogi, wyświetlało się: Tani roaming włączony :-X
Popielaty kocopał podszczypuje mojego męża po plecach, gdy ten zasypia albo już smacznie śpi. Nie mocno, tak sobie.
Mam wrażenie, że zrobiła się bardziej mechata, jakby pokrywającego ją puszku było trochę więcej :)
Obie dziewuszki proszą o Wasze kciuki, żeby się wszystko dobrze skończyło
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Paul_Julian »

Ale przygody macie z Pepitką !

Tak sobie pomyslałem, ze moze to nie jest zapalenie otrzewnej, ale jakiś ropień po kastracji ?

Nie przejmuj się martwicą. Trzymam kciuki za obie dziewczynki!!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Megi_82 »

:( Oby zadziałało, oby zadziałało :( Biedna mała :(
Nic nie musiało pójść nie tak, Baytrill to enro, po tym paskudztwie często się robi martwica... u niektórych szczurków wystarczy jeden zastrzyk :( Ponoć rozcieńczanie przed podaniem zapobiega...
Wycałuj chorutkę i kradziejkę :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”