Powitanie

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Utophia
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Będzin

Powitanie

Post autor: Utophia »

Witam,

Jestem świeżakiem jeśli chodzi o posiadanie ogonka i dopiero wszystkiego się uczę. Mojego Puszkina dostałam w prezencie mikołajkowym po tym jak odszedł mój ukochany chomik i szczerze muszę przyznać że zakochałam się w tych stworzonkach. Szczurki są bardzo dobrymi kompanami zabaw, są niezwykle inteligętne a przebywanie w towarzystwie Puszkina sprawia mi dużo radości.
Mam nadzieję że z Waszą pomocą i odrobiną szczęścia będę dobrą właścicielką mojego nowego przyjaciela.

Pozdrawiam Wszystkich użytkowników i moderatorów ;)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powitanie

Post autor: Morgana551 »

Witamy na forum :)
Z Twojej wypowiedzi wynika, że szczurek jest sam. Pamiętaj, że szczury to zwierzęta stadne i NIE MOGĄ żyć samotnie. Potrzebują przynajmniej jednego towarzysza tej samej płci .
NIE ZAPEWNIENIE MU TOWARZYSZA JEST RÓWNOZNACZNE Z BRAKIEM ODPOWIEDNIEJ DIETY LUB CAŁODOBOWEGO DOSTĘPU DO WODY
Klatka dla szczurków powinna mieć minimum 70x40x60.
Poszperaj troszkę po forum, a dowiesz się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy na temat szczurów.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Utophia
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Powitanie

Post autor: Utophia »

witaj,

Dziękuję za cenne rady. Faktycznie Puszkin nie ma towarzysza w postaci drugiego szczura jednak dzień spędza bawiąc się z psem z którym świetnie się dogaduje. Klatkę kupiłam bardzo dużą, ma trzy poziomy i pewnie nie jeden szczur by się tam zmieścił, ponadto raz w tygodniu widujemy się z moim przyjacielem który również ma szczura, jak się okazało brata mojego Puszkina. Faktem jest również iż poświęcam jej tyle czasu ile mogę, kiedy ktoś jest w domu ona nigdy nie siedzi w klatce. Myślę że jakoś się to wszystko poukłada, zwłaszcza że moja fascynacja szczurzą egzystencją dopiero się rozpoczyna i mam wiele zapału. Mam nadzieję że nie zrobię jej krzywdy a jedynie dam jej dobry dom.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powitanie

Post autor: Morgana551 »

Szczur trzymany samotnie się męczy, chociaż tego nie widzisz. Nie zastapisz mu drugiego szczura tym bardziej nie zrobi to pies. Szczury MUSZĄ mieć towarzystwo tej samej płci, bo tak stworzyła je natura. Zamknij się w pokoju na 2,5 roku z psem i nie miej kontaktu z innym człowiekiem. Tyle, że Ty po tych 2,5 roku wyjdziesz i zaczniesz normalne życie, niestety u po tym czasie szczur będzie sobie biegał za tęczowym mostem. Jeśli wiesz, że nie zapewnisz swojemu szczurkowi towarzysza, z którym będzie mieszkał w klatce poprostu kup/adoptuj chomika lub samca myszy. Te zwierzęta nie potrzebują towarzystwa.

Szczury najbardziej są aktywne nocą. Wątpię, że wtedy także zapewniasz mu towarzystwo.....
Tak jak już pisałam wyżej. Czlowiek, który decyduje się na zwierze powinien zapewnić mu chociaż podstawowe potrzeby życiowe takie jak: odpowiednia dieta, dostęp do wody, wybiegi i w przypadku szczurów kolega tej samej płci.
Mojego pierwszego szczura miałam w wieku 10 lat . NIestety był sam. Dopiero gdy zaczęłam trzymać szczurki dwójkami przekonałam się jak bardzo cierpiała moja pierwsza szczurzyca.
Proszę nie znęcaj się nad swoim zwierzęciem tak jak ja 10 lat temu i adoptuj mu kolegę.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Utophia
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Powitanie

Post autor: Utophia »

Dziekuję Ci bardzo za radę od strony doświadczonego hodowcy. Puszkin jest moim pierwszym szczurem i mimo iż przeczytałam wiele poradników dotyczących hodowli ogonków zdaję sobie sprawę z ograniczonej wiedzy. Pomyślę o drugim osobniku, mam nadzieję że uda mi się to w miarę szybko.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powitanie

Post autor: Morgana551 »

Nie uważam się za doświadczonego hodowcę, ponieważ wiele mi do niego brakuje :) Troszkę szczurów już miałam i w niektórych sprawach mogę pomóc :)
Tutaj masz strone na Facebooku gdzie możesz poszukać ogonka - https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”