Lek Galastop

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Witajcie
Dziś byłem u Niemieckiego Weta ponieważ mieszkam w Niemczech i większość Wetów tu nie leczyło tym szczurów jedynie Psy,
Ale otrzymałem Galastop 50 ug/ml (Cabergolin) firmy Ceva 7ml , jedynie co Wet powiedział że mam to w aptece rozcięczyć.
Pytam się was czy macie już doświadczenia w sprawach dawkowania czyli ile za 1 razem , co ile dawać i ile dawać i czy jednak rozcięczać z czymś, moja szczurzyca waży około 400g teraz , i spokojnie przez pyszczek i szczykawke łyknie lek bez koniecznosci podawania go w jedzeniu, Proszę o wasze opinie,
Dziękuję
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: Sky »

Przeczytaj ten wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=40039

Galastop jest podawany przy podejrzeniu guza przysadki, w wątku jest dokładnie opisane dawkowanie w podpunkcie "leczenie".
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

Myśmy dostawali już gotowe do podania, więc z rozcieńczaniem wet powinien udzielić konkretnych wskazówek.
Wiem, że ważne jest żeby pierwsza dawka była duża - podawało się ze strzykawki dopyszcznie 3 do 5 -ciu ml. To wydaje się dużo, ale tak trzeba. W przypadku kabergoliny w tabletkach Dostinex 0, 5 mg była to cała tabletka na pierwszą dawkę. W Austrii jest tańszy Cabaser (cabaseril) 1 mg - objętościowo tabletki równe Dostinexowi, ale 2 x więcej substancji czynnej, tak wiec wygodniejsze w użyciu ::)
Niech zdrowieje twój ogonek, trzymam kciuki! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Dziekuje za info
wlasnie te rozcienczenie jest ciekawe bo w Niemczech nie wiedza chyba oco chodzi bo nie stosuja u szczurow a lek i tak dostalem chodzi o rozcieczenie z woda albo jakims sokiem albo czyms innym ? czyli jesli mam 7ml i rozciecze z czyms innym to bedzie np 14ml
Juz wie pogubilem , i tabletki rozcieczone podaje sie 0,2 ml to Galastop mam podac 4ml czy jest duza roznica.
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: Paul_Julian »

Trzeba by poszukac u nas kogoś, kto w Polsce kupił ten lek i sprawdzić zawartość subst. czynnej.

Szczurom daje sie dawkę jak na wielkiego psa ( powaznie!) i jesli wet nie wie o tym, to może zalecić mniejsza dawkę. Wtedy bedzie za mała. Moze dlatego kazał Ci rozcieńczyć.

Nie mam pojęcia jaki Galastop stosujemy u nas ( ile ma ug/ml ).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: Paul_Julian »

Wygląda na to , ze w Polsce równiez jest 50u/mL
Jak rozcieńczysz, to bedziesz miec wiecej płynu, ale mniej subst. czynnej w 1 ml.


http://ratguide.com/meds/central_nervou ... goline.php
Galastop (European brand name)comes in a concentration of 50ug/mL (0.05mg/ml). To achieve the desired therapeutic dose for rats would require a large volume to be given. If possible, compounding a suspension from tablets for human’s would provide a more manageable dosing volume when giving to rats.
Smeg na forum Allo pisze :
moja szczurka przy wadze ok. 400 g dostawała 4 ml Galastopu co 3 dni.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2828
Czyli wygląda na to, ze trzeba podać 4 ml tego co masz. Napiszę jeszcze do Smeg i poproszę ją o wypowiedz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Super dziękuję wam za wypowiedzi.
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Witajcie ponownie ,
Jak powinien szybko zadziałać Ten lek po podaniu czyli jakaś widoczna poprawa będzie szybko czy późno czy to zależy od różnych innych żeczy ?
i czy lepiej podawać co 3 dni lek czy co dzień,
Pozdrawiam ???
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: Paul_Julian »

Moze zająć kilka dni, ale może też zadziałać na drugi dzień. Najważniejsze to cos zrobic.
I chyba co 3 dni sie podaje, tak jak pisze Smeg.

Ale, Mandinka tutaj http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=853631#853631 podawała na początku codziennie tylko mniejsze dawki ( chociaż szczurka nie przezyła :( ).
Może warto dać 1szą dawkę taką uderzeniową, a następnego dnia jakies mniejsze ?

Mozesz napisać mejla tutaj http://pulsvet.pl/ do dr Rzepki , lub jutro zadzwonić. Na pewno Ci pomogą. lepiej dzwonić, bo masz odpowiedz od razu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: smeg »

Podaje się 0,6 mg kabergoliny na 1 kg masy ciała (co 3 dni). Czyli dla szczura 400 g to będzie 0,6 x 0,4 = 0,24 mg. 1 ml Galastopu ma 50 ug, czyli 0,05 mg substancji czynnej. Stąd wynika, że szczur 400 g powinien dostać 4,8 ml leku co 3 dni. Raczej niczym się tego nie rozcieńcza, i tak trudno jest podać aż tyle oleju szczurowi do pyszczka, masz jakąś wyjątkową szczurzycę ;)

W Polsce jest też odpowiednik w tabletkach pod nazwą Dostinex, Cabaser, jeśli będziesz miał problem z płynem, możesz spróbować w ten sposób.

Zazwyczaj poprawa jest widoczna po pierwszej lub drugiej dawce, czyli dość szybko. Jeśli dawka była odpowiednio duża, a po drugiej nie ma poprawy, to albo nie jest guz przysadki, albo jest, ale niehormonozależny i nie zareaguje na leki. Leki szczur musi przyjmować do końca życia, jeśli po kilku miesiącach nastąpi pogorszenie, można zwiększyć dawkę.

Jeśli szczur będzie ładnie reagował na Galastop, ale np. zauważysz, że pod koniec drugiego dnia jest już w słabszej formie, możesz zmienić dawkowanie tak, żeby było trochę mniej, ale częściej. Trzymam kciuki!
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

A więc szczurzyca moja jest dość słaba widać że chodzi ale już bardzo powoli i cały czas na prawą stronę ją zaciąga z ręki jak sie jej przyłoży do dziubka je miękkie żeczy , co do picia juz sam nie wiem czy pije :-\ ale odwodniona chyba nie jest bo ma dobrą skóre i ciało , futerko w idealnym stanie. Schodzi po schodkach i wchodzi do hamaka , wczoraj gdy obgryzała orzeszka to ledwo co już ponieważ nie używała łapek i bałem się że się może udławić jej wola walki jest duża ale to nie ta sama szczurzyca co kiedyś, jej siostra ją myje liże i opiekuje się nią , A może się myle co do Guza przysadki może te leki to nie to a jak nie to co ?
Pozdrawiam
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: smeg »

Jeśli ściąga ją na jedną stronę, to może być zapalenie ucha albo mózgu. W takim przypadku powinna jak najszybciej dostać silny antybiotyk z grupy takich, które są w stanie dotrzeć do mózgu (moja szczurzyca dostawała Bactrim dla dzieci, słyszałam też o Biseptolu). Antybiotykoterapia powinna trwać ok. 10-14 dni, żeby porządnie doleczyć szczura.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Lek Galastop

Post autor: noovaa »

smeg, ta szczurcia anty już dostała, niestety nie pomaga. Mała przyjmuje / przyjmowała doxy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

A więc dostawała Antybiotyk Dostinex przez 4 dni i nic nie dawało może jednak za krótko na wyniki ? dostawała 0,2ml co dziennie dwa razy a Galastop zaczynam podawać ponieważ czytałem o guzie przysadki a mogę stosować co dzień Dostinex 2 razy może z większą dawką plus co 3 dni galastop 1ml ? i oczywiście w jedzeniu ala gerber (pakpki) rozpuszczony b2 i magnez ? co wy na to ?
Cieszę się że są osoby jak ja co kochają te małe szkraby ale serce się kraja jak chorują...
SECURITY SYSTEM ONLINE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”