Witanie

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jahcub
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2014 2:34 pm

Witanie

Post autor: Jahcub »

Irie. Ja nazywam sie Jackob i Ja pochodze z poludniowego Kingston w Jamajce. Moja mama jest Polakiem a moj tata Jamajczykiem. Ja przyjechalem do Polski niedawno i zobaczylem u kuzyna takie interesujace zwierzeta, takzwane szczury. W Jamajce nie mamy takich zwierzat. Kuzyn pokazal mi forum i zrobilismy konto a Ja ucze sie jezyka Polskiego od kilku lat. Ja jestem 16lat rocznikowo. Dziekuje za przyjecie i Ja zrobilem konto zeby poogladac sobie wiecej takich zwierzat. Musze powiedziec ze Ja przyjechalem 3 raz do Polski i tym razem jest strasznie zimno, ostatnio Ja bylem w 2010 kiedy w Kingston (w naszym rejonie poludniowa) wybuchly zamieszki, wojny gangow. To tyle dziekuje za przyjecie mnie.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Witanie

Post autor: akzi »

Jamajka :) chce tam jechać weź mnie zabierz :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Jahcub
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2014 2:34 pm

Re: Witanie

Post autor: Jahcub »

:) Kingston w Jamajce to bieda i strach. Nie wiem jak przedstawiaja Jamajke w Polsce ale naprawde wystarczy zobaczyc tereny jak Downtown czy Trenchtown gdzie wychowywal sie sam Marley zeby zobaczyc jak 'bogata' jest ten kraj. Gdybys chciala na ciekawe wakacje to omijaj kingston, bieda i niebezpiecznie sie samemu zapuszczac, sa ulice gdzie dzialaja gangi i za krzywy usmiech mozesz dostac kulke w glowe a o policji tam to nawet szkoda rozmawiac. Jednak Ja kocham Jamajke a na odpoczynek polecam pojechac do Montego Bay czy Port Antonio i zobaczysz bardzo duze krokodyle.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Witanie

Post autor: akzi »

ja chce palic maryhuaninę z faciem z dredami :D O0
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Jahcub
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2014 2:34 pm

Re: Witanie

Post autor: Jahcub »

Podaj namiary ;D to taki Polski stereotyp o Jamajce bo są wspólnoty Rastafariańskie gdzie pali sie marijuane, ale na codzien nie ma jej tak jak niektorzy Polacy wyobrazaja
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witanie

Post autor: unipaks »

Witamy na naszym forum! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witanie

Post autor: Buba »

Haha witamy serdecznie :)
Jak na osobę uczącą się języka polskiego to idzie Ci bardzo dobrze.
Mam nadzieję, że to forum rozbudzi w tobie miłość to szczurków i sam sobie jakieś sprawisz ;D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witanie

Post autor: Barakuda »

Hej! Witamy! Na długo przyjechaleś do Polski? Czy na serio nie ma na Jamajce zwierzęcia zwanego RAT? Świetnie Ci idzie nauka polskiego języka. Pozdrawiam wraz z moimi szczurkami Lulu, Olivką oraz Dexterem.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Jahcub
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2014 2:34 pm

Re: Witanie

Post autor: Jahcub »

Ja powiem Tobie jak jamajscy mieszkancy "rats inna di cellar n pon di attic" :):) W Jamajce Ty mozesz znalezc szczury duze jednak Ja Ci powiem nie hodujemy tam zadnych takich malych zwierzat jedynie psy,osly,konie takie jak w Polskich domach we wsi. Szczury to tylko 'into the wild' ale sa tez takie smieszne mangusty ktore poluja na te szczury.

Ja dziekuje za komplementy z jezykiem Polskim tylko czesto nie wiem kiedy uzyc wielkiej litery i malej i Ja mam problem z przecinkami.
Jahcub
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2014 2:34 pm

Re: Witanie

Post autor: Jahcub »

Przepraszam Ja zapomnialem odpowiedziec na 1 pytanie.

Ja mialem wracac w Jamajke za tydzien ale Ja nie wiem jak to bedzie bo tata zadowolony. Tylko mowi ze zimno strasznie i bawi go jak ktos mowi w jezyku Polskim. :)
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witanie

Post autor: Barakuda »

Super! Koniecznie pozdrów swojego Tatę i pociesz go, że idzie ocieplenie. Jeśli chodzi o duże litery i przecinki to się nie przejmuj, wielu Polaków ne wie kiedy ich używać. ;-)
W którym mieście Polski jesteście?
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”