Konfiguracja dwóch klatek?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
venom7
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 18, 2012 2:33 pm
Numer GG: 7581422
Lokalizacja: Bolesławiec

Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: venom7 »

Hejka :) Poszukiwałem na forum podobnego tematu i nic nie znalazłem(albo oślepłem), więc pozwolę sobie zaryzykować pytanie. Posiadam dwa razy M1 dla ogonka, chciałbym z tego sklecić M2 i nie wiem czy to dobry pomysł? Jeśli tak to lepiej ciągnąć w gorę(jak wieża) czy może wejściami do siebie na planie litery "H" i połączyć je balkonikiem ze schodkami? Tymczasowo Niuniek jest sam, ale jak się wykuruje to kombinuję kolegę dla Niego i myślę nad czymś takim. Wszelakie porady będą mile widziane :)
Jestem sam...Za TM: Charon(16.01.2012)... Niunio(03.07.2012)
Nie ma wstydu gdy przyjaciel odchodzi...Za to jest ból...
Zabij boga dla życia ogonków!
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: Wilczek777 »

Mi się wydaję że takie klatkowe tematy już są...
Jeśli chodzi o łączenie klatek myślę że w górę będzie lepiej. Po moich potworach widać że na dno schodzi się tylko kupkać i zbierać chusteczki i szmatki które pospadały. Poza tym z góry lepszy widok. Żaden mój szczur nie śpi na dole etc.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
venom7
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 18, 2012 2:33 pm
Numer GG: 7581422
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: venom7 »

Hmm... Czyli ślepnę bo nie zauważyłem :/ A jak już w górę to dla starszego (we wrześniu mu trzy latka strzelą) z lękiem wysokości ile wypadałoby zrobić pięter? Tudzież w jakich odstępach?
Jestem sam...Za TM: Charon(16.01.2012)... Niunio(03.07.2012)
Nie ma wstydu gdy przyjaciel odchodzi...Za to jest ból...
Zabij boga dla życia ogonków!
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: ssylvusia »

Jeśli jest jeszcze na tyle sprawny, żeby chodzić po klatce, to zamontuj hamaki - łapacze, które będą chronić przed spadaniem z samej góry na dół.
ObrazekObrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: IHime »

Najważniejszą kwestią są wymiary poszczególnych klatek. Jeśli nie spełniają minimum, czyli co najmniej 40 cm w najkrótszym boku, to szkoda pracy z łączeniem tego.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: Malachit »

Właśnie, przy łączeniu klatek ważne są ich wymiary, jeśli obie są wąskie to połączenie ich w górę nic nie da, bo nadal będzie za ciasno przez to, że za wąsko. Według mnie najlepiej sprzedać obie klatki i kupić jedną dużą - mniej kombinowania, łatwiej urządzić i co najważniejsze - dużo łatwiej umyć. A używane klatki dla 2 szczurów można kupić nawet za 50zł (wystarczy się porozglądać na allegro, gumtree czy tablica.pl albo śledzić ten wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=22657&start=795 ). Często też można dostać duże klatki w grateksach (takich, które sprzedają rzeczy z wystawek z Niemiec np.). Jedna klatka jest wygodniejsza, niż kombinowanie z dwoma ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
venom7
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 18, 2012 2:33 pm
Numer GG: 7581422
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: venom7 »

Obie mają 45cm x 70cm, przy czym jedna ma wysokość 50cm, a druga od 50 do 52cm(w sensie łuk). W sumie zwierz kochany tam tylko śpi i zasiada na tronie, tak to szaleje po komodzie albo podłodze. Dopiero zaskoczyłem, że inspiruję się Shrekiem ;D Zachciewa mi się zamku dla Ogonka. Swoją drogą szczurki mogą śmigać po trawie takiej dla kotów? Mam kuwetkę wolną i myślę nad odrobiną dziczy dla urozmaicenia :D
Jestem sam...Za TM: Charon(16.01.2012)... Niunio(03.07.2012)
Nie ma wstydu gdy przyjaciel odchodzi...Za to jest ból...
Zabij boga dla życia ogonków!
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: KITEgirl »

skoro szczurek jest już tak sędziwy to proponuję dobrać mu 2 kolegów. myślę że tygodnie ogona mogą być policzone a kumpel zostanie sam. i znowu będzie kolejne łączenie. no i żeby młodzian nie męczył dziadka zabawami ;)
venom7
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 18, 2012 2:33 pm
Numer GG: 7581422
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: venom7 »

Dziękuję za podpowiedzi :) Po zastanowieniu i obliczeniach oto mój zamysł:
- według kalkulatora powierzchni wychodzi, że w każdej zmieszczą się po dwa Ogonki
- klatki i tak będą otwarte (za miękkie serducho mam by zamykać) więc metraż będzie ekstra
- jedna z klatek będzie wyżej, połączę je zjeżdżalnią z jednej strony, drabinką z drugiej
- pomiędzy klatki wcisnę trzecią kuwetkę i posieję trawę
- za kilka dni mam nadzieję przygarnąć ze dwa/trzy samczyki(tu podziękowanie dla KITEgirl za oświecenie mnie)

Gwoli ścisłości : opis pozostawiam do ew. poprawek. Może to nachalne zachowanie, ale wolę zapytać ekspertów tudzież bardziej doświadczonych, niż patrzeć jak się zwierzaczki męczą, przy założeniu, że plac zabaw też by wypadało zrobić.
Pozdrawiamy:)
V i N
Jestem sam...Za TM: Charon(16.01.2012)... Niunio(03.07.2012)
Nie ma wstydu gdy przyjaciel odchodzi...Za to jest ból...
Zabij boga dla życia ogonków!
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: BlackRat »

Ciekawy pomysł, daj znać/wklej zdjęcia jak już zmontujesz klateczkę :]
I oczywiście namawiam do jak najszybszej adopcji- dużo maleństw i nie tylko czeka właśnie na swoje domki w temacie adopcyjnym ;]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
grubylolo
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 1:30 pm

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: grubylolo »

Cześć ; > złączanie klatek to świetna sprawa ale czasem zajmuje troszkę czasu:) ja kilka dni temu właśnie to robiłam:) ogonki oszalały z wrażenia ;D
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: Anna_Ch »

Ja właśnie przy pierwszych ogonach połączyłam dwie klateczki rurą PCV ;)
u mnie to zdało egzamin.
wklejam zdjęcie
Obrazek
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: sciurus vulgaris »

Przepraszam, za drobne zejście z tematu:
Anno, ta pochylnia drewniana, gdzie taką mogę kupić? :D
Moi chłopcy urzędują w Royalu i za każdym razem jak chcę, żeby swobodnie polatali to muszę odczepiać wewnętrzną drabinkę i robić z niej wyjście z klatki. Problem w tym, że do drabinek mam pozaczepiane hamaki, więc trochę mi to nie na rękę. ;) Taki drewniany mostek może by się sprawdził, bo wygląda na dość długi :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: smeg »

Ja w Royalu na czas wybiegów podstawiam szczurom zejście zrobione z drucianej półki od takiej klatki: http://www.twojezoo.pl/images/PIGI_II_G ... 310fd8.jpg . Klatka służy mi za chorobówkę, a pochylnię od półki wyprostowałam tak, żeby tworzyła razem z półką jedną płaską powierzchnię ;)

Te drewniane pochylnie też są dołączane do niektórych klatek, nie widziałam żeby można było je gdzieś kupić oddzielnie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja dwóch klatek?

Post autor: Anna_Ch »

Drewniana pochylnia była dodatkiem do klatki stojącej obok, widać kawałek jej rogu ;)
Było tam pięć takich "drabinek" między półkami, do samego podstawienia do wyjścia jest ok ale w klatce mąż powycinał w środku dodatkowe nacięcia bo ogony się po niej ślizgały.
Pozostałe drabinki które np. są w środku kupiłam w Maxi Zoo jako drabinki dla papug :)
Natomiast klatka po prawej stronie była komplenie pusta w środku, wszystkie drewniane dodatki mąż zrobił z rzeczy kupionych w leroy merlin i na stałe są umocowane wkrętami i opaskami zaciskowymi.
Pozdrawiam
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”