Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZNAŃ

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZNAŃ

Post autor: natureminemka »

W piątek 11 kwietnia po przyjeździe do pracy doszła do mnie wiadomość, że w stajni mamy białe myszy. Białe myszy? W stajni? Byłam bardzo zdziwiona. Wpadły podobno do wiaderka i tam siedzą od rana/może nocy? (była godzina 16.00). Poszłam z ciekawości sprawdzić i co zobaczyłam? Cztery około 3-tygodniowe szczurki, trzy nieprzytomne albinoski, oddychały bardzo płytko były lodowate i nie reagowały na otoczenie. Czwarty czarny ledwie chodził, ale był w zdecydowanie lepszym stanie. Nie mogłam niestety od razu zabrać ich do domu, ponieważ obowiązki mi nie pozwalały. Zrobiłam co na początek mogłam, wiaderko ze szczurkami wsadziłam do wiaderka z bardzo ciepłą wodą, jeden białasek po ogrzaniu zaczął ożywać i podnosić się. Próbowałam poić je ze strzykawki, czarne maleństwo piło z ochotą, ocucony albinosek również. Niestety dwa pozostałe maluszki nie odzyskały przytomności i nie reagowały na wodę w okolicy pyszczka... :c Zostawiłam je w cieple, w przerwach pomiędzy zajęciami poiłam i próbowałam karmić tym co było pod ręką. Wieczorem gdy kończyłam pracę żyły już tylko dwa maluszki. Czarny i biały. Zabrałam je oczywiście do domu gdzie wsadziłam do transportera i ogrzewałam dalej termosem. Czarny szczurek zachowywał się coraz żywiej i chętnie jadł. Biały ledwie trzymał się na nogach, wypił dużo wody z miodem i udało mi się namówić go do zjedzenia białego serka. Później zaczął chrupać również kocie chrupki. Noc spędziły w dogrzewanym transporterze, wstawałam co jakiś czas sprawdzać jak czuje się białasek i zmieniać wodę w termosie. Było lepiej, rano szczurki już były ogrzane i trzymały same ciepło, czarna – jak się okazało samiczka była już całkiem rozbrykana. Biały chłopczyk był słabszy ale jadł i pił sam. Teraz po paru dniach szczurki są nie do poznania. Wczoraj byliśmy kontrolnie u weterynarza. Będą za dwa tygodnie odwszołowione i odrobaczane (na razie są z młode). Do adopcji więc po 28 kwietnia. W tym czasie dołożę wszelkich starań by maluszki jak najbardziej przyzwyczaiły się do życia w domu i stały się pro ludzkimi szczurkami. Nie są bardzo dzikie, nie boją się ręki, nawet same na nią wchodzą, ale każdy nowy dźwięk, ruch czy ja zbliżająca się do klatki wywołuje u nich jeszcze strach.

Warunki adopcyjne to oczywiście odpowiedź na ankietę, w razie wątpliwości co do przyszłego opiekuna (osoba nieznana na forum np.) również wizyta przedadopcyjna. Podpisanie umowy adopcyjnej.
Moja koleżanka studiuje w Poznaniu więc ewentualny transport do tego miasta nie będzie problem.

Kilka zdjęć:

Pierwsze zdjęcia 11 kwietnia po przyjeździe do domu:
Obrazek Chłopczyk

Obrazek Dziewczynka

3-dniowa metamorfoza białaska - nie do poznania :) Ciężko było zdjęcie zrobić ; )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I czas na dziewczynkę :) To najprawdziwszy selfik, czarna jak noc, nawet stópki ma ciemne :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prezentacja stópek bardzo niechętnie jej przyszła ;)
Obrazek

No i wspólne zdjęcie, średnio udane bo za szybko się ruszały ;)
Obrazek
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
AsiaZG
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:53 am
Lokalizacja: Cottbus/Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: AsiaZG »

Jak te bidy się tam znalazły? :( przecież same raczej by tam nie wlazły.
Ale ten albinosek kusi, jeszcze z ZG... :)
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Być może matka je tam zaniosła, albo może wlazły tam za nią? Raczej ich nikt tam nie wrzucił, wstęp na ośrodek mają tylko upoważnione osoby. Trudno powiedzieć cokolwiek...

Maleństwa:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
AsiaZG
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:53 am
Lokalizacja: Cottbus/Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: AsiaZG »

I co z nimi? Znalazły dom?
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Dziewczynka ma trójkę chętnych, wybiorę najlepszy domek ale pojedzie dopiero po podaniu preparatu na pasożyty. Na chłopczyka na razie nie ma chętnych.

Oswajają się jak na razie bardzo powoli, dają się brać na ręce i przychodzą do mnie po smakołyk ale gwałtowne ruchy, dźwięki ciągle robią na nich duże wrażenie. Jak już będą odrobaczone to moje szczury będą pomagać mi oswajać i wtedy na pewno szybciej nabiorą zaufania :)
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Wklejam swój post skopiowany z Alloszczura ;)

Dziewczynka ma aż trójkę chętnych, wybiorę oczywiście najlepszy domek. O chłopaczka póki co nikt nie pyta.

Oswajają się jak na razie bardzo powoli, dają się brać na ręce i przychodzą do mnie po smakołyk ale gwałtowne ruchy i dźwięki ciągle robią na nich duże wrażenie. Boją się przebywać poza klatką gdzieś indziej niż na rękach, chowają się do kieszeni, wchodzą do rękawów, kaptura i pod włosy, byleby za dobrze nie było ich widać ; ) Przyda się pomoc moich szczurów przy oswajaniu, ale dopiero po odrobaczeniu. Poza tym rosną zdrowo i mają apetyt choć niewiele rzeczy chcą jeść. Warzyw, owoców, twarogu czy jakiegokolwiek nabiału lub gerberka nie tykają. Karmę dla szczurów jedzą chętnie ale najbardziej gustują w kocich chrupkach ;)

Parę zdjęć z dzisiaj, głównie chłopaczek z nadzieją, że ktoś się w nim zakocha - a jest rozkoszny :)

Robiłam małe przemeblowanie w klatce i zrobiło się straszne poruszenie, więc maluchy zastygły w strachu w kąciku, a białasek schował się przed światem gdzie się dało ;)
Obrazek
Czarnula na widok aparatu nie widziała co począć...
Obrazek
Nie patrz Białek!
Obrazek
Głaskać pozwala się bardzo nieśmiało ; )
Obrazek

Śliczny wacik ochłonął i zmienił kącik :)
Obrazek
Napił się...
Obrazek
I ciekawość wzięła górę nad strachem, przyszedł obwąchać aparat
Obrazek
Pohasać po hamaku
Obrazek Obrazek

I w przepływie odwagi zaglądał do mnie co chwilę :)

Obrazek Obrazek
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: Buba »

Matko jakie cuda :o Gdybym tylko mogła przygarnęłabym. Trzymam kciuki za chłopczyka. Dziewczynce już wybrałaś dom?
Pozdrawiam :D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Tak, myślę, że dziewczynka ma już wybrany :)

Maluchy są już po podaniu ivermektyny, właściwie po oględzinach dokładnych nie było widać ani pasożytów ani jajek, więc dostały tylko profilaktycznie. Oswajanie postępuje małymi kroczkami. Białaskowi idzie troszkę lepiej. Czarnula dalej bardzo boi się otwartej przestrzeni. Za to chętnie bryka po moich ramionach i kolanach ;) Dla niej mam już domek, czeka na transport do Poznania. Białasek wciąż wolny.

Zważyłam je 26 kwietnia. Mniejszy z początku chłopak waży już 77 g i przerósł siostrę o 7 g :) Poza tym wczoraj zostały rozdzielone. Malutka siedzi z moimi dziewczynami - łączenia nie było, moje laski cudownie socjalizują się z każdym szczurem od razu. Mogę obcego szczura wpuścić do nich do klatki i traktują jak swojego :)

Męska część mojego stada przyjęła malucha bez problemu, są już w swojej klatce razem :)
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Malutka dziś o 7.00 pojechała do Poznania i jest już w nowym domu :)

Chłopczyk nadal szuka! Jest bardzo ciekawski, czasami jeszcze ucieka, ale przy innych szczurach czuje się dość pewnie i wesoło wybiega z klatki na ręce.

Zdjęcie z łączenia po przeniesieniu do docelowej klatki, brak wyposażenia skłonił chłopców do drzemki w kuwecie ;)

Obrazek
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: Buba »

Chłopiec jest BOSKI *.* czemu go nie bierzecie ludzie?! Jak na niego patrzę, to chcę na kolanach błagać tatę o pozwolenie.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: dominick_black »

Buba, ja bym chętnie wzięła go, ja za bardzo za albinoskami nie przepadam, ale ten no... cudo normalnie, aż wziąć i wymiziać tylko :D, ale niestety mam dziewczynki i nie mogę go wziąć :(
Awatar użytkownika
notmydivision
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 14, 2014 8:26 am
Numer GG: 50116260
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: notmydivision »

taki piękny ;_; mój kolejny siuras miał być czarny, ale dla tego maluszka chyba zmienię plany... w każdym bądź razie, w Zielonej byłabym dopiero w drugiej połowie maja (20-21) i jeśli ów śliczny chłopiec nie ma nic przeciwko dwóm ciut starszym siurkom, to chyba zabiorę go ze sobą :)
ze mną: Magnus, Rocket, Sheldon, Syriusz i Splinter | za TM: Crowley i Parszywek [*][/b][/size][/i]
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: Buba »

notmydivision pisze:taki piękny ;_; mój kolejny siuras miał być czarny, ale dla tego maluszka chyba zmienię plany...
Zawsze można go na czarno przemalować ;D Kciukam, że znajdzie dobry domek. Nieciekawą przeszłość ma, to niech chociaż cieszy się całym życiem w nowym, kochającym domu.
Pozdrawiamy!
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: Sabathani »

Jak można za albinoskami nie przepadać? Przecież to taki śnieżny, mały aniołek, jeden z najpiękniejszych kolorów :) Jeszcze te rubinowe oczka, w które jak się patrzysz widzisz dosłownie cały świat :) Szkoda, że ja z Warszawy, więc trochę za daleko :( Mały widać, że jest bardzo bystry i komunikatywny. :) Trzymam kciuki! Kluseczek na 100% zadowoli nowa "mamusie" lub "tatusia" :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: SonamiChan »

Ja chętnie chłopczyka przygarnę dla mojego Santusia :) O ile znajdzie się ktoś jadący z Warszawy do Gdańska, bo tam najdalej mogłabym odebrać :c
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”