[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: limba »

Ja uzywam juz dluzszy czas tego wlsanie żwirku i bardzo go sobie chwale...mieszac?? ja nie mieszam dodaje diablicom ligninke lub husteczki higieniczne i scinki jakis szmatek...Tylko musze Cie przestrzec ze ten zwirek halasuje i nie wiedzac czemu ogony uwielbiaja sie po nim ganiac i w nim kopac w srodku nocy albo wlasnie jak probujesz zasnac.... :roll:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kozlos
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 21, 2005 4:30 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: kozlos »

spoko, jutro sam sprawdze :] dosc latwo zasypiam wiec to chyba nie bedzie problem :)
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Celina »

ja używam żwirku, kiedy Nuneczek miał trociny to zgarniał je uparcie tylko na jedną stronęa tam gdzie już nic nie zostało robił kupki... :? moge jeszcze tylko dodać przykład z moją myszką: przy każdej okazji uciekała a złapać ją to były czyste przypadki, więc zawsze trudnmo jej cokolwiek posprzątać, na początku miała trociny ale góra tydzień i już od niej śmierdziało, później spróbowałam sianka i już troche dłużej tzrymało zapaszek....teraz wsypuje żwirek i nie trzeba sprzątać...ooooo....już chyba tzreci tydzień....ale już dzisiaj jej sprzątnę bo zaczyna coś lekko nieprzyjemnie pachnieć....ZWIREK GÓRĄ!!! :D
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: czarny mag »

Ja używam żwirku takiego dla kotków bardzo drobno posiekanego. Wsiąkają mocz szczurasków wraz z zapachem:D a przy tym bardzoooo ładnie wygląda!
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Krówka. »

zastanawiałam się czy aby szczurki nie halasowaly tak chodzac po zwirku nie dozucac postrzepionych recznikow papierowych. wiem, ze juz byla o nich mowa. napewno czesc bylaby wnisiona do domu, ale mysle, ze tylko czesc...


http://www.medi-sept.com.pl/oferta/prod ... erowe.html

taka role 120m kupic... :wink:

or http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45150354 :lol:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: lajla »

kozolos ja bym na twoim miejscu mieszala zwirek z trocinami... albo zrobila kuwete ze zwirkiem...
ja mam trociny, zwirek mam na gornym pietrze...
hmmm i szczerze mowiac nigdy nie zrezygnuje z trocin bo wedlug mnie sa najlepsze i ladniej wygladaja niz zwirek... :roll:
a w ymieniam raz na tydzien :lol: i w cale bardzo nie smierdzi... albo ja juz mam nos przyzwyczajony ;)
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Krówka. »

ja mieszam zwirek z trocinami, ale i tak halasuje :?
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Masterton »

Ja całkiem zryzygnowałam ze żwirku, a uzywałam go dość długo. Teraz mam trociny dębowe i dobrze się spisują. Używałam też Pigwę, ale tak strasznie pyli, że sama się dusiłam.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Ania »

A ja używam zwyczajnego piasku dla kotów, 5 zł za 5 litrów, bardzo wydajny, nie pyli, zbryla się. Polecam szczerze ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Asia »

był już temat o polecanym i nie polecanym jedzonku więc czemy nie o ściółce. Piszcie więc proszę o tym czy polecacie trocinki czy raczej ich nie używać a może sianko. czy wasz szczurek dostał od czegos uczulenie albo cos podobnego... Jakie zwirki polecacie jest ich przeciez zatrzęsienie na rynku polskim, a jakie odradzacie bo szcvzukoś ich nie tolerował. post ten ma na celu zebranie w jedno miejsce informacji na temat ściółki które ssą baaardzo istotne dla np świerzo upieczonych posiadaczy szczurów.
Pozdrawiam serdecznie. :sunny: :thumbleft:
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 2:18 pm przez Asia, łącznie zmieniany 1 raz.
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Glaniasta
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 02, 2005 6:40 am

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Glaniasta »

Ja bardzo polecam trociny firmy :

Animals (sprawdzone)
Jastrząb (tanie, dobre i bardzo mocno ubite)

Za to nie polecam takich zbeiranych z tartaku ani produkowanych porzez tartaki i sprzedawanych za psie pieniądze. Jest w nich duzo pyłu, a one sa zazwyczaj niesprawdzone.

Co do siana to jestem za suszeniem własnego.
Pozdrowionka !!!
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Czarna20 »

polecam cięty papier a ze zwirku to taki brykiet drewniany ze względu na ładny leśny zapach który przynajmniej moim szczurkom nie przeszkadza.
nie polecam trocin żadnych ponieważ pylą i brudzą, oraz stosowania samego żwirku ponieważ szczur nie ma w czym robić tuneli (a to jest fajna zabawa :) )
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: agacia »

Ja uzywam sciolki Pinio wymieszanej z trocinami.Jak na razie sie sprawdza,bo z klatki nie smierdzi 8) Ale jak biegaja po tych brykiecikach to troche halasu robia :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: KasiaGdańsk »

Ja polecam Cat's Dream'a, niepylący w przystepnej cenie, nigdy nie uczulił moich myszek. Szczurcia na razie jest w trocinkach "Solski", ale mam zamiar kupić jej właśnie Cats'a... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: AngelsDream »

Ja mam trociny od znajomego stolarza - przebrane, z drzew lisciastych zwykle. Do tego jakies lepsze sianko, np. bieszczadzkie [tanie, a nie pachnie jak zwyczajna koszona trawa, jest naprawdę siankiem]. Czasem dorzucam troche papierowych recznikow bez druku lub jesli mam na zbyciu scinki bawelnianych szmatek.
Wyjątki i dwa psy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”