Kijankowe stadko :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

marmik możesz podrzucać mi częściej ich zdjęcia ;) wyrosną na cudowne samice
Megi, Buba - Dziękuję :-* przynajmniej tyle mogę robić, bo niestety nie mam możliwości przygarniać na stałe ;)
efu dawaj zdjęcia! Z chęcią ją zobaczę jak teraz wygląda ;)

Ogólnie u nas w porządku :) Ostatnio się trochę zestresowałam, bo ferajna po zmianie karmy robiła mniej kupek, ale teraz się chyba już na stałe na bephar`a przerzucę. Jestem z niej bardzo zadowolona - w dużym procencie przyswajalna, znika wszystko bez wybrzydzania, zęby wyglądają po niej lepiej, kupek mniej i nie są śmierdzące jak to było w przypadku VL. Jak na razie same plusy :) Bardzo polecam :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: Megi_82 »

A który beaphar podajesz? U mnie jedzą w sumie, co im dam, po żadnej karmie ani jedzeniu zapachowo zmian nie zauważyłam, ale co jakiś czas kupujemy coś nowego i mieszamy :)
Dobrze, jak wszystko gra :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

beaphar XtraVital. Muszę porównać ceny i zobaczyć czy jest opakowanie 1,5kg i chyba się przerzucę :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: efu »

niestety w przypadku Setki zrobienie zdjęcia nie jest takie proste :D
ale jak coś znajdę/zrobię coś nowego, to nie omieszkam się podzielić :)

byłyśmy dziś z Tosią u weterynarza, miała odciąganą ropę z guzka. miała mieć go chirurgicznie usuwanego, ale okazało się, że to coś innego niż p. doktor pierwotnie myślała. w każdym razie małe guzki są w całym brzuchu i nie da się tego usunąć, Tosia więc zostanie ze mną tak długo, jak da radę, jak pozwoli jej na to samopoczucie. przykro mi. mój dzieciak kochany.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
marmik
Posty: 40
Rejestracja: pn sie 05, 2013 4:42 pm
Lokalizacja: Poznań/Katowice

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: marmik »

Wedle życzenia :) Zobacz jak Frida pięknie haszczeje!

Obrazek

Dziewczyny połączone ze starszą bezproblemowo, wystarczył półgodzinny pobyt w wannie i po sprawie :D Oto efekty:

Obrazek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Ojejku biedna Tosia :( Ona szybciej skradła moje serce jak była pod moją opieką... Takie to ciapowate było ;) Pierwszy mój DT-ciak odszedł u swojej właścicielki na małe nieoperacyjne porozrzucane guzy, lecz po diagnozie był z nią jeszcze 3 miesiące.
Trzymam kciuki efu, aby była z Tobą jak najdłużej, przecież to jeszcze młody szczurek. Ile one mają? Około roku?

marmik tak właśnie myślałam, że łączenie nie będzie przebiegać długo :) Ale Frida :o :o :o Tylko 2 tygodnie, a już taka zmiana. Ślicznie haszczeje. Jak tak dalej pójdzie to będzie wyglądać jak moja Aria :)

Dzisiaj zamówiłam 2,5kg bephar`a. Wyniosło mnie to całe 6zł taniej :P , Ale z podwózką do domu i z Konstantynowa łódzkiego, więc na dniach powinna już u mnie być :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: efu »

Diana, no właśnie takie to ciapowate, małe, kochane, przytulaśne, mój mały, biały miś. serce mi się kraja jak patrzę na nią i widzę, jak źle się czuje. może ten antybiotyk zadziała, pozwoli jej dłużej z nami zostać...
wkurzam się na Setkę, bo wykorzystuje to, że Tosia jest słaba i ją gryzie... zrobiła jej ranę na łopatce, spore rozcięcie.
tak, dziewczyny mają ok. roku, Tosia jest chyba o miesiąc starsza od Setki. mam nadzieję, że nie odejdzie zbyt szybko.
i zastanawiam się co zrobić dalej... czy przygarniać maluchy (chodzą za mną od jakiegoś czasu...) czy jak Tosi już nie będzie oddać Setkę... ale chyba nie będę w stanie tego zrobić... i nie wiem.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Współczuje... :( Musisz się zastanowić - Setka już w sumie dwa razy się przeprowadzała i nigdy nie dała się w pełni oswoić. Jest typową niezależną samicą. I nie wkurzaj się na nią ;) Tak to już jest z tymi naszymi pociechami, że jak jedno się słabo czuje to drugie to wykorzystuje. Prawa natury.
Nad maluchami się zastanów. Ja na Twoim miejscu bym brała, ale wiadomo, że u każdego to indywidualna decyzja, zależna od sposobu życia. Jedyne co to mogę pomóc w transporcie :) Szkoda, że w Krakowie nie przebywam częściej, z chęcią zobaczyłabym jeszcze panienki pod pretekstem kawki ;) Zmieni się to dopiero w lipcu, ale wtedy u Ciebie też może się dużo zmienić.. Tak czy siak jeszcze raz, trzymam mocno kciuki za Tosię, oby jak najdłużej czuła się lepiej...

Z przyziemnych spraw to karma dotarła do mnie wczoraj i mam nadzieję, że jak tworzę ją w poniedziałek to nie będzie żadnych "niespodzianek". Nigdy mi się jeszcze karma "z wkładką" nie zdarzyła, ale wiem o takich przypadkach.
Ostatnio moje baby też szaleją i odkąd je mam, nagle zaczęły przegryzać opaski zaciskowe, którymi są przyczepione koszyczki. Podejrzewałam Gabi, bo ona zawsze robi takie psikusy, ale na gorącym uczynku przyłapałam... tymtytymtym... Arię!!! Najspokojniejszego szczura w moim stadzie. Znowu będę musiała zamocować za pomocą drucików :( Jak za czasów Hery (mojej drugiej samicy).
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Dawno mnie tu nie było, ale ostatnio mam sporo na głowie i mogę skrobnąć coś tylko w waszych wątkach, a na swój jakoś już brakuje czasu...
Wszystko przez to, że kończę sprawy z magisterką i innymi głupotami z uczelni i po obronie przeprowadzam się do Krakowa. Niektórzy już o tym wiedzą. Powoli wszystko się uspokaja, więc mam nadzieję że będę miała trochę więcej czasu na forum :)
Ale zacznijmy od początku - jak co miesiąc:
20.06. :)

Aria - ok. rok i 2 miesiące
Iskierka i Gabi - 11 miesięcy
Albert - umownie rok i 5 miesięcy

Za miesiąc znowu świętujemy - i to podwójnie :D A dopiero co przywiozłam te małe kluchy do mnie z odstępem 2 tygodni. Niedługo przynajmniej wrócą do rodzinnego miasta :P

Życie z trzema babami nie jest łatwe... Każda ma swoje okresy, problemy wyssane z palca, fochy po grób i pretansje nie wiadomo o co. Albercik czasami przez to obrywa i minę ma adekwatną do sytuacji: "Ale o co Ci chodzi? Przecież ja nic nie zrobiłem! Nie rozumiem Cię kobieto..." Powiem jedno - to takie... ludzkie :P
Od Mallory dowiedziałam się, że w jej ekipie uratowanych maluchów jest agouti rez i do tego essex :) Wczoraj powiedziałam o tym facetowi, bo wie, że to moje umaszczeniowe marzenie, a jeszcze jakby był dumbo to och...
Jednak usłyszałam tylko: "Zadnej nowej kluchy!!! Ani mi się waż!!!" No cóż... może natępnym razem się uda :P Teraz mogę jedynie zaoferować DT :P
Zdjęcia mojej czwórki pojawią się jak już wszystko będzie załatwione i oczekiwać będę jedynie na obronę :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: Megi_82 »

Jak to do Krakowa??? Ło matko...
Czemu te facety tak są na nie, zupełnie nie rozumiem ::)
Kiedy się bronisz? Połamania języka ;) :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Tak wyszło Megi. Chłop dorwał tam lepszą pracę, a mnie nic w Łodzi nie trzyma, więc osiedlimy się w dawnej stolicy Polaków ;)
Tego do końca nie wiem... Zajmować się nimi nie zajmuje, klatki nie tknie żeby posprzątać, czasem się z nimi pobawi, a więcej nie chce bo czasami coś zbroją. A to podobno kobiety są dziwne?
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;) Dzisiaj się dowiedziałam, że obrona została wyznaczona na 8 lipca. Dwa tygodnie nerwówki, modlenia się, aby przeszła plagiat i jak wszystko dobrze pójdzie w końcu tytuł ;) Trzymajcie kciuki :)

Dzisiaj byłam w odwiedzinach u sciurus vulgaris :) Ach 15 słodkich maluszków, było co tarmosić i przytulać ;) Wyrosną z nich kochane kurdupelki :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: Megi_82 »

Kraków piękne miasto, a jeśli nic Cię tu nie trzyma, to pewnie, że w drogę :) Kocham Kraków :)Ale...hm, to Ty za chłopem rzucasz wszystko i jedziesz, a on Ci nie da wziąć jednego, małego szczurka...oj, nie ze mną by były takie numery ;D
Trzymam kciuki za obronę, bankowo będzie 5 :D

A skąd Sciurus ma maluchi? <3
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: Buba »

W takim razie życzę powodzenia :)
Gratuluję przeprowadzki do nowego miasta. Kraków rzeczywiście sympatyczny. Poproszę nowe foty szczurasków, bo dawno nic nie było.
Megi_82 pisze:
A skąd Sciurus ma maluchi? <3
;D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

sciurus vulgaris pisze:Serdecznie zapraszamy na wydarzenie mamuśki i piętnastu maluchów: https://www.facebook.com/events/7286953 ... t&source=1 :) Jutro postaram się utworzyć im wątek w dziale adopcyjnym.
Tutaj są zdjęcia i wszystko co jest wymagane do adopcji :)

Mam wrażenie, że ostatnio w moim stadzie zmieniła się hierarchia. Aria cały czas jest oczywiście alfą, ale bardzo dużo oznak wskazuje na to, że Gabi jest teraz betą i wygryzła siostrę Iskierkę ze stołka. Zmieniły się też trochę miłości :) Teraz białasy czyli Aria, Albert i Iskierka siedzą razem, tulą się, śpią a nawet jedzą, a Gabi bardzo często jest osobno. Nie ogarniam tych zawiłości ;)

Megi, chyba spróbuje Twojej wymówki :D Ale dopiero w momencie przeprowadzenia się do Krakowa, znalezienia przeze mnie pracy i kupienia większej klatki :) Tak już jest w planach, zaakceptowana nawet przez faceta: http://allegro.pl/klatka-xl-dla-szynszy ... 00910.html. Wprawdzie nie wiele większa od tej co mamy, ale bardzo zależy mi na tych ogromnych drzwiach, które ona oferuje i dodatkowo jest składana co też dla mnie jest sporym plusem :) Jedynie słyszałam że ma cienkie kuwety, łatwe do przegryzienia, jednak nigdy takich smakoszy nie miałam, więc myślę, że da radę :)

Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć, a kciuki (tym razem da mnie :P ) się bardzo przydadzą :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: efu »

trzymamy z Setką kciuki i czekamy na dobre wieści :)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”