Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZNAŃ

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Maluszek rośnie, i dalej nie ma domku.
Obrazek
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: madziastan »

Piękny :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: SonamiChan »

Cudny wacik <3
Byłaby możliwość transportu do Gdańska/Władysławowa/okolic? Jeżeli tak, to chętnie zgłoszę się po malucha gdy tylko sprowadzę większą klatkę :) (a wtedy byłyby trzy maluszki, bo chcę też zaadoptować jednego z Zielonej Góry)
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Transport w końcu by się pewnie znalazł, ale wymagam najpierw odpowiedzi na ankiety i wizyty przedadopcyjnej.
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Chłopczyk dostał uśmiech od losu, jedzie do olus_165 z drugiego forum, szukamy transportu :)

Niestety mam złe wieści co do jego siostry. Adopcja jest nieudana i mała znów szuka domu. Musi to być osoba cierpliwa, doświadczona w opiece nad szczurami, a zwłaszcza w oswajaniu.

Zamieszczam wiadomość, którą dostałam od nowego domku:

"Cześć,

Jest mi bardzo trudno pisać tą wiadomość, ale po prostu czujemy się razem z Olką, siostrą, bezradne.

Czarna jest zupełnie nie zsocjalizowana z człowiekiem. Nie spotkałyśmy się nigdy z takim przypadkiem, totalnego lęku przed człowiekiem i z dnia na dzień sytuacja coraz bardziej nas przerasta. Mała żyje tylko po to kombinując jak zwiać z klatki. Musi być oddzielona i w małej chorobówce bo jak nie ucieka między szczebelkami , to wyślizguje się gdy wyciągamy, któraś z naszych dziewczynek. Jest totalnie dzika, już nie zastyga na widok człowieka czy dźwięki, ale wpada w totalną panikę nawet jak chcemy coś przestawić w jej klatce. Nie ma też mowy o przyjęciu pokarmu od nas czy przy nas.

Po konsultacji z weterynarzem wprowadziliśmy jej ziołowe leki uspokajające, po dwóch tygodniach podawania widzę, że jej żyje się lepiej, nie stresuje się wszystkim ale w oswajaniu z człowiekiem nie mamy żadnego progresu.

Decyzję o adopcji podejmowałyśmy świadomie i z pełną odpowiedzialnością, dlatego właśnie teraz, ponieważ zależy nam na dobru malucha, uważam, że powinnyśmy się zastanowić wspólnie co dalej. My nie mamy żadnego progresu w oswajaniu jej, może potrzebuje więcej czasu ale my więcej go po prostu nie mamy. Bardzo ciężko jest mi to pisać, ale niestety uważam, że Ninja nie jest u nas szczęśliwa.

Jedyna opcja jaka nam się teraz wydaje możliwa jest dalsza adopcja czrnulki. Będzie nam ciężko się z nią rozstać, jest naprawdę pocieszna ale nie może tak długo mieszkać sama i w odosobnieniu od innych szczurków.

Nie chcę nic robić za twoimi plecami, nie wiem też czy masz chęć sama ją przyjąć z powrotem.
Nie zależy nam na czasie, może oczywiście u nas zostać tak długo jak to jest potrzebne, ale dalsza adopcja od nas wydaje mi się nieuchronna.


Bardzo mi przykro, ale jakoś musimy rozwiązać tą sytuację dbając przede wszystkim oto małe stworzonko, które i tak dużo przeszło w swoim krótkim życiu.

Julia"

i urywek kolejnej wiadomości na temat malutkiej:

"Z naszymi dziewczynami się bardzo łatwo połączyła, iskają się śpią razem itp. ale jak się im dobrze przyjrzeć to ona się z nimi... nie zaprzyjaźniła. Nie chce się z nimi bawić, one szaleją, ona tak jakby nieobecna się między nimi jakoś przemieszcza. One śpią a ta tylko obgryza pręty klatki żeby zwiać.

Jak nam zwiała i się schowała pod szafką to wpuściłyśmy do niej pozostałe baby bo w takich przypadkach strachulec wychodził z resztą a tutaj nic. Mam takie dziwne wrażenie jakby mała była ciągle nieobecna i wbrew pozorom nie tęskniła za innymi."

Przypadek jak widać jest dość trudny... Idealnie by było gdyby nowy domek miał możliwość zorganizowania wybiegu z pleksy, co zapobiegłoby ucieczkom w niepowołane miejsca w trakcie oswajania, które będzie długie i czasochłonne. Trzeba się też liczyć z tym, że mała może się tak do końca nigdy nie oswoić... Zależy nam jednak żeby oswoiła się chociaż na tyle by żyć szczęśliwie ze stadem.
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: Kameliowa »

Aktualne? Jeżeli nie otrzymam odpowiedzi, w przeciągu ok 2 tyg- zamykam
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Tak, dziewczynka dalej szuka domu.
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: Kameliowa »

natureminemka pisze:Tak, dziewczynka dalej szuka domu.
Okej.
Jeśli mała znajdzie dom i temat będzie do zamknięcia proszę o informację na pm lub zgłosić temat :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwa dziko urodzone maluszki do oddania! ZIELONA GÓRA/POZ

Post autor: natureminemka »

Malutka ma już dom, miejmy nadzieję, że na stałe. Można póki co temat zamknąć.
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”