Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Eve »

Ciężarówy marzenie :-*
Cudne pełne cudności :)

Facetów poczochraj, kobitki wycałuj :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Eve dziękujemy bardzo, ogony wymiziane i wycałowane. A dzieciaki ciężarówek można w dziale narodziny oglądać :)
Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Izabela »

Nowowtwory to zmora wielu linii, niestety, to fakt. Ale w zagranicznych liniach tak naprawdę też się pojawiają, tylko hodowli i miotów jest więcej, więc może przez to łatwiej znaleźć te bez obciążeń (bo wybór większy). No i dochodzi kwestia przepływu i wiarygodności informacji o miotach w trakcie ich życia, być może o wielu po prostu się nie pisze.
Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Byłam na Twojej stronie, tam kilka szczurów holenderskich nie ma podanych rodziców z imienia i przydomku hodowlanego - to kwestia uzupełnienia danych w tabelkach czy ich pochodzenie jest nieznane?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Izabela ani jedno ani drugie - te szczury pochodzą od Rene Bastiansa (chyba najbardziej znanego hodowcy na świecie) a on wystawia wyłącznie rodowody odmianowe.
Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Izabela »

Acha, rozumiem. Ale może warto dopisać przy odmianach hodowlę, żeby tacy laicy jak ja błędnych wniosków nie wysnuwali :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Sam przydomek bez imienia będzie wyglądał równie dziwnie ;)
Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Izabela »

No może i dziwnie, ale przynajmniej będzie informował, że szczury mają znane pochodzenie, bo wpisanie tylko samej odmiany sugeruje, że tak nie jest ;) Ale być może to tylko moje zdanie, nikt inny na to nie zwróci uwagi :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Jak będę miała dłuższą chwilę coby posiedzieć nad stroną to przemyślę to. Póki co to kiepsko z czasem stoję bo jednak wolę spędzać czas ze zwierzakami niż przy kompie ;) ( a i roboty mam mnóstwo)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Heh praca , maluchy, praca, stresy no i przegapiłam :o
w czwartek Pasia (Paraskevi van Bluemoon) skończyła 2 latka
w ramach ekspiacji jutro przyrządzę jej jakiś pyszny urodzinowy torcik
Obrazek
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: fidusiowa »

Spóźnione sto lat Pasiu! Mizianko dla ciebie :-*
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

I jak to w zyciu radosne wydarzenia przeplatają siez tragicznymi...
Harri, Kings, Glock, Krieger, Igi i Itzala skończyli w lutym roczek. Wszyscy mają się doskonale, smakołyki na urodzinki były. Poszukiwania dla zaprzyjaxnionego Słowackiego hodowcy american blue zaowocowały bardzo ciężka dla mnei psychicznie wizytą w hodowli karmowej. Było mi bardzo trudno - bo z jednej strony wiadomo - wąż też cżłowiek i jeść musi, hodowla jak na karmówkę bardzo przyzwoita, szczury zaopiekowane, dobrze odzywione i zdrowe - to jednak sama świadomość strasznie dołująca. American blue sięznalazł i na ŚŁowację dojechał razem z Zarathustrą z mojego miotu Z. Oprócz niego 3 samcolki znalazły szczęście we Wrocałwiu a dwie pchły zawitały i do mnie (tak tak wiem mam miękką d...). Rodziców wszystkich widziałam i macałam - są to naprawdę fajne szczury.
Wczoraj zaczęły się oczywiście i gorsze wydarzenia. Sunset, która miała być mamą miotu A2 miała kłopoty z porodem. Wylądowałyśmy o poranku w Medicavecie. Oczywiście błyskawicznie zapadła decyzja o cesarskim cieciu. Sunset bardzo szybko po zabiegu zaczeła się wybudzać i oczywiście od pierwszego kopa grzebać przy szwach... Mimo, że straciła sporo krwi, miała problem z utrzymaniem temperatury, ani myślała być grzeczna pacjentką. Cesarkę przezyły dwa maluszki. Żyły ponad dwie godziny po zabiegu. Doktor Judyta walczyła o nie jak tylko mogła. Udało się załatwić mamkę ale maluszki po dowiezieniu mamki do lecznicy jednak odeszły...
Bardzo bardzo dziekuję nezu za wsparcie w trudnych chwilach...
Mamka czuje się doskonale. Jest nieco zszokowana zmianą warunków mieszkaniowych, ale już dziś dawal się głaskać. To piękna standard, standard russian blue hooded. Dostała na imię Amalteya. Ona i jej cztery dzieciaki (oczywiście po odchowaniu, bo szkraby urodzone 26.02) najprawdopodobniej będą do adopcji. Na pewno też podjadę do tej hodowli karmowej obejrzeć ojca dzieci i rodzicow Amalteyi.
Heh po wczorajszym dniu mam na maxa wyżętą psychikę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Dziś odszedł King's... zabrało go paskudne zapaleni płuc... i zachłyśnięcie się wodą z poidła (to z kolei wywołało kryzys, z którym już sobie nie poradził)... Walczyliśmy o soboty... Dziś już nie miał siły dalej walczyć... Biegnij kochanie na drugą stronę... [']
Obrazek
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: sciurus vulgaris »

Bardzo mi przykro, Zir. :( Mam takie dziwne wrażenie, że ten 2014 póki co owocuje bardziej w te smutne i bolesne wydarzenia.. :(
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Heh dawno mnie nie było. Trochę fotek autorstwa Jokady dla odświeżenia tematu :

Shiva

Obrazek Obrazek Obrazek

Nomi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ysse

Obrazek
Obrazek Obrazek

Sinn

Obrazek Obrazek Obrazek

Bastet

Obrazek Obrazek Obrazek

Shinju

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Burger

Obrazek Obrazek Obrazek

Zorquan

Obrazek Obrazek

No i dodatkowo w poniedziałek zawitał do mnie nowy gość. Nie, żaden maluszek. Dostojny mężczyzna w wieku 1 roku i 8 miesięcy o wdzięcznym imieniu Estael Rotta Taivas Podobno gnębił innego szczura za co został pogryziony, podobno był agresywny ::) . Potem wdała się infekcja płuc z którą weterynarze sobie nie mogli poradzić. Więc wczoraj pod czujnym okiem dr Judyty Garczyńskiej z Medicavetu przeszedł pod moją opiekę... Chłop to totalny misio... Dzielnie znosi zastrzyki i zakraplanie uszek i zamiast spodziewanego gryzienia rozdaje buziaki...

Musisz kłuć ??
Obrazek

I tak Cię już kocham...
Obrazek

Daj buziaka albo nie będę pozować...
Obrazek

No dobra byle szybko...
Obrazek Obrazek
Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Malachit »

Jaki nowy hipcio do was zawitał ;)
A to słodziakiii
ObrazekObrazekObrazek
:-*
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”