o Stadzie Magicznym.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: Pani Strzyga »

Strzygo, masz jakieś preferencje kolorystyczne?
Gdy były jeszcze w sklepie i próbowałam je obfotografować, żeby dać zdjęcia do wątku na allo rzucił mi się w oczy łaciaty maluch z białą plamką nad okiem - próbował do mnie przejść przez szybkę ;) Jeśli płeć pozwoli z przyjemnością zostanę jego Dużą. Drugiego malucha wzięłabym jednobarwnego :)

Swoją drogą znalazłam już klatkę i teraz biję się z myślami, bo kalkulator mówi, że w takiej (78x47,5x79) mogę trzymać do pięciu szczurów.
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: Hexxe »

O matko jaka szczurza kupa! :D Ten w samym środku jest przesłodki. I ten obok z przymrużonym oczkiem! I ten nad nimi! O boziu i ten pod spodem! *rozpłynęła się* Za dużo słodkości..
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: sciurus vulgaris »

Pani Strzyga pisze:
Swoją drogą znalazłam już klatkę i teraz biję się z myślami, bo kalkulator mówi, że w takiej (78x47,5x79) mogę trzymać do pięciu szczurów.
Cóż, chyba każdy zaczynał od mniejszej liczby, żeby potem co kolejnego szczura obiecywać sobie, że "ten to już ostatni" :D


IHime, Hexxe, slodkości, śliczności, ale jakie rozrabiaki! Po kratach pełzają do góry nogami, ciągną się za uszy, za ogony... Ach, pełna podziwu dla tej mamy jestem. ;)
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: Pani Strzyga »

sciurus vulgaris pisze:
Cóż, chyba każdy zaczynał od mniejszej liczby, żeby potem co kolejnego szczura obiecywać sobie, że "ten to już ostatni" :D
Powiedziała tymczasowa właścicielka dwudziestutrzech szczurów :D

Faktem jest, że one są przepiękne i założę się, że jak już wrzucisz wszystkie zdjęcia, to zacznie się wojna o nie :)
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: sciurus vulgaris »

Pani Strzyga pisze: Powiedziała tymczasowa właścicielka dwudziestutrzech szczurów :D

I to jest chyba najlepszy przykład. ;D
Bodajże w styczniu zeszłego roku odeszła moja ostatnia samiczka ze stada. Sprzedałam klatkę, porozdawałam akcesoria, skończyłam przygodę.
Jakoś koło kwietnia znajoma właścicielka sklepu z karmami dla zwierząt zapytała mnie, czy nie wezmę rocznego samca, bo jego właścicielka podrzuciła go do jej sklepiku.
Wzięłam.
Miesiąc później znalazł się towarzysz. I na tym miało się skończyć moje doszczurzanie, bo naprawdę chciałam zakończyć ten rozdział.
Potem trzeci. Czwartypiątyszósty. Siódmy i ósmy.


Dwadzieścia trzy... ;D
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: Pani Strzyga »

sciurus vulgaris pisze: Jakoś koło kwietnia znajoma właścicielka sklepu z karmami dla zwierząt zapytała mnie, czy nie wezmę rocznego samca, bo jego właścicielka podrzuciła go do jej sklepiku.
Wzięłam.
Miesiąc później znalazł się towarzysz. I na tym miało się skończyć moje doszczurzanie, bo naprawdę chciałam zakończyć ten rozdział.
Potem trzeci. Czwartypiątyszósty. Siódmy i ósmy.


Dwadzieścia trzy... ;D
Przy czym ostatnie szesnaście przeze mnie (Właśnie 23 - czy 24, bo przecież młodych było 15, mamuśka szesnasta + osiem Twoich - wychodzi 24). Jestem z siebie dumna. :D

Ja chciałam jednego, potem doczytałam, że stadne, więc zdecydowałam, ze wezmę dwa, a dziś pokazałam mężowi klatkę i stwierdził: Do takiej dużej klatki tylko dwa? Może trzy weźmiemy?"

Jeszcze nie mam w domu szczurów, a już się mnożą :P
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: misspanic »

Tylko 23? :D Za mało, za mało postaraj się bardziej tak do 40tu :)

Długo będziesz miała te maluszki? Miałam wpaść ale na razie mi nie po drodze, a chętnie bym się załapała na taki słodki widok :)
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: sciurus vulgaris »

Masz rację, dwadzieścia cztery. Ja wciąż trochę nie liczę Perły, która w rzeczywistości jest szczurem Sandry i Dominika. U nas jest jedynie do czasu, kiedy nie znajdzie się inna towarzyszka dla Baronka.

Strzygo, 3 to wg mnie najrozsądniejsza z tych małych liczb szczurów. :) 1 - odpada. 2 - cóż, zawsze jeden odejdzie przed drugim. I drugi zostanie sam. Jako szczur starszy może miec potem problem z akceptacją nowych członków stada. A 3? 3 to ideał :)



Misspanic, jeszcze przynajmniej dwa tygodnie. :) Daj znać jak znajdziesz chwilkę. :)
Jak Pchełka, swoją drogą?
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: Pani Strzyga »

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Myślałam też o tym w innych kategoriach: jeśli wezmę od razu trójkę, to oni się już znają, nie trzeba będzie ich (i siebie) denerwować łączeniem itp. Masz w ogóle jakiś chętnych poza mną i osobami, które zapisały się w Rawie?
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: sciurus vulgaris »

Żadna z osób z Rawy jeszcze nie dzwoniła, za to napisały dwie osoby na fb: jedna chciałaby albinoska, samca, druga samiczkę z sierścią rex. Czy będą w ogóle takie maluchy będę wiedziała dopiero w weekend więc póki co to wielka niewiadoma. Mam jakiś tam kontakt z tą Panią Agnieszką z Brico, mam nadzieję, że rozjaśni mi nieco sytuację z rezerwacjami z Rawy, chciałabym wiedzieć przynajmniej jakich płci tam ludzie oczekują. ;)
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: misspanic »

Ach tak, już mnie olśniło! Wzięłaś te małe z zoologicznego z miłymi ludźmi :)

Pchełka śpi i śpi i śpiiii. Przed chwilą ją próbowałam obudzić to wyjrzała z tuneliku popatrzyła na mnie, poszła po jedno ziarenko zbunkrowała się z nim w tuneliku, zjadła i znów poszła spać.. śpioch jeden!
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: sciurus vulgaris »

misspanic pisze:Ach tak, już mnie olśniło! Wzięłaś te małe z zoologicznego z miłymi ludźmi :)

Pchełka śpi i śpi i śpiiii. Przed chwilą ją próbowałam obudzić to wyjrzała z tuneliku popatrzyła na mnie, poszła po jedno ziarenko zbunkrowała się z nim w tuneliku, zjadła i znów poszła spać.. śpioch jeden!

heheh, no tak, tak jak pisałam parę postów wyżej ;D jedyna rozbieżność to jeszcze to, że to nie był zoologiczny, a budowlany. jedynie kącik zoologiczny posiadali.


Pchełka trochę stresu miała, więc należy jej się wypoczynek. :) Daj znać kiedy możesz wpaść to przy okazji dam Ci jakieś sole i olejki do inhalacji dla niej, zostały mi po Twitchu.
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: Sardyna »

sciurus vulgaris pisze:Masz rację, dwadzieścia cztery. Ja wciąż trochę nie liczę Perły, która w rzeczywistości jest szczurem Sandry i Dominika. U nas jest jedynie do czasu, kiedy nie znajdzie się inna towarzyszka dla Baronka.
Ani mi się waż rozdzielać Perłę z Baronem! Brakuje mi tej cholery strasznie, ale Baron za nią by się zapłakał :P On jej potrzebuje dużo bardziej niż ja, a i Perła u Ciebie czuje się jak pączek w maśle ;) Z resztą, gdyby teraz wróciła miałbym w klatce istny sajgon - dopiero co skończyłem łączenia, a zacząłbym na nowo. Ty wiesz, co by się działo, jakby Perła zaczęła się lać o przywództwo z Chrupką, a gdzieś w tle przewijałyby się bardzo waleczne Usia, Łacia, Parówka i mniej waleczna, ale nie dająca sobą pomiatać Kluska :D ?
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: sciurus vulgaris »

Sardyna pisze:
sciurus vulgaris pisze:Masz rację, dwadzieścia cztery. Ja wciąż trochę nie liczę Perły, która w rzeczywistości jest szczurem Sandry i Dominika. U nas jest jedynie do czasu, kiedy nie znajdzie się inna towarzyszka dla Baronka.
Ani mi się waż rozdzielać Perłę z Baronem! Brakuje mi tej cholery strasznie, ale Baron za nią by się zapłakał :P On jej potrzebuje dużo bardziej niż ja, a i Perła u Ciebie czuje się jak pączek w maśle ;) Z resztą, gdyby teraz wróciła miałbym w klatce istny sajgon - dopiero co skończyłem łączenia, a zacząłbym na nowo. Ty wiesz, co by się działo, jakby Perła zaczęła się lać o przywództwo z Chrupką, a gdzieś w tle przewijałyby się bardzo waleczne Usia, Łacia, Parówka i mniej waleczna, ale nie dająca sobą pomiatać Kluska :D ?

Zapłakałby się, to fakt, ale Baron to tak twardy su*insyn, że Perła mogłaby nie wrócić do Was jeszcze przez długie miesiące, a może i dłużej.. On mimo swojego (potencjalnego) wieku zachowuje się jak roczniak, albo i lepiej. Aktywniejszy jest chyba niż każdy w moim stadzie. Przecież Ty też się w końcu zapłaczesz. :(
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: o Stadzie Magicznym.

Post autor: sciurus vulgaris »

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie mamuśki i piętnastu maluchów: https://www.facebook.com/events/7286953 ... t&source=1 :) Jutro postaram się utworzyć im wątek w dziale adopcyjnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”