liofilizowane banany dla szczurków?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
guminika
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 12:37 pm

liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: guminika »

Szukałam ale nie znalazłam, a ostatnio w zoologicznym zauważyłam liofilizowane banany na szczurków. Wyglądają jak normalne banany suszone. Czy ktoś dawał?
ze mną : Chlorek, Monte
TM[*] :[/color] Lola, Kefirek, Bongo, Kefirek2, Koko, Chanell
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: sciurus vulgaris »

A próbowałaś sobie wygooglować czym jest liofilizacja, zanim zadałaś to pytanie..? ;) Tak z czystej ciekawości.
Awatar użytkownika
guminika
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 12:37 pm

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: guminika »

Zanim udzielisz kretyńskiej odpowiedzi, przeczytaj dokładnie pytanie, co znaczy "liofilizowane" wiem, nie o tłumaczenie chodzi tylko o to czy są to takie same banany jak te dla ludzi, gdyż na opakowaniu pisało "dla szczurów" więc podetrzyj sobie swoją niepotrzebną odpowiedzią tyłek i czytaj pytanie dokładnie.
Pytanie brzmi czy ktoś podawał.

Taka forma wypowiedzi jest absolutnie niedopuszczalna. Dostałaś oficjalne ostrzeżenie.
Na drugi raz, jak nerwy Cię poniosą, odejdź od komputera i ochłoń, zanim odpiszesz.
IHime
ze mną : Chlorek, Monte
TM[*] :[/color] Lola, Kefirek, Bongo, Kefirek2, Koko, Chanell
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: hekatomba »

guminika, masz trochę racji, ale można było to napisać grzeczniej... Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, ktoś podawał. Banany zjedzone ze smakiem, ale to mnie akurat nie dziwi, bo jest to owoc, który w każdej postaci jest przez szczury chętnie zjadany.
Awatar użytkownika
guminika
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 12:37 pm

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: guminika »

mogłam, ale jak widze w wielu wątkach tak głupie odpowiedzi to mnie nerw ściska, bo to nie jest pomocna odpowiedź, raczej zbędna.
ze mną : Chlorek, Monte
TM[*] :[/color] Lola, Kefirek, Bongo, Kefirek2, Koko, Chanell
Awatar użytkownika
guminika
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 12:37 pm

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: guminika »

i nawiązując do odpowiedzi to dziekuje. Po prostu dziwi mnie ich cena bo paczuszka 150 g kosztuje ponad 20 zł :)
ze mną : Chlorek, Monte
TM[*] :[/color] Lola, Kefirek, Bongo, Kefirek2, Koko, Chanell
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: hekatomba »

Fakt, kosztują sporo, ale w porównaniu do zwykłych suszonych bananów nie zawierają zbędnych dodatków i konserwantów (np. cukru i oleju kokosowego). Ponadto proces liofilizacji ma tę przewagę, że pozwala na zachowanie ważnych dla organizmu składników, zwłaszcza witamin i minerałów. W planach mam wypróbowanie liofilizowanych malin i kiwi, ale ich cena skutecznie mnie od tego odwodzi, więc na razie moje panny pałaszują świeże owoce - prosto z pobliskiej działki ;)
karolcia&dzikuska
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 2:19 pm

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: karolcia&dzikuska »

W NETTO są "batoniki" dla dzieci z liofizowanych malin.
Batonik wielkość "marsa", a waży chyba z 15g ;)
Kosztuje ok 2,5.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: smeg »

Według mnie nie ma sensu kupować bananów za 20 zł tylko dlatego, że mają napisane "dla szczurów" ;) W sklepach zoologicznych sprzedawane są też orzeszki ziemne "dla gryzoni" - nie różnią się niczym, oprócz ceny. Po co przepłacać? ;) Oczywiście warto zwracać uwagę na to, czy kupowane przez nas produkty są bez soli i cukru, ale można też znaleźć je w tańszej wersji, przeznaczonej dla ludzi.

No i z podawaniem bananów (w każdej postaci) szczurom lepiej nie przesadzać, bo ze względu na dużą kaloryczność są dość tuczące, łatwo można przez nie utuczyć szczurki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: liofilizowane banany dla szczurków?

Post autor: sciurus vulgaris »

guminika pisze:Zanim udzielisz kretyńskiej odpowiedzi, przeczytaj dokładnie pytanie, co znaczy "liofilizowane" wiem, nie o tłumaczenie chodzi tylko o to czy są to takie same banany jak te dla ludzi, gdyż na opakowaniu pisało "dla szczurów" więc podetrzyj sobie swoją niepotrzebną odpowiedzią tyłek i czytaj pytanie dokładnie.
Pytanie brzmi czy ktoś podawał.

Auć...

Wybacz, ale z Twojego pytania nie wynika jasno, że pytasz bardziej o zwrot "banany dla szczurów" niż o "banany liofilizowane". A moja odpowiedź była taka a nie inna dlatego, że po każda definicja liofilizacji prawdopodobnie uspokoiła by obawy właściciela szczurów co do tego procesu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”