ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: klimejszyn »

ja albo mam coś z oczami, albo widzę jakieś burości. jeśli tak - to będzie kolorek opal (american blue agouti)
ale lepiej by było widać na zdjęciu z większej odległości, tak jak tutaj u moich dawnych tymczasów :
Obrazek
te dwa na środku na górze to opale, reszta american blue.

no, ale pewności nie ma, a faktycznie u takich maluchów ciężko opala wyhaczyć, może Nakasha odwiedzi wątek i się wypowie :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
nadi
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 20, 2011 11:57 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: nadi »

jego byla wlascicielka tez mowila, ze moze to byc american blue. no ale rzeczywiscie w porownaniu do tych na zdjeciu jest duzo ciemniejszy. teraz ma prawie 2,5 miesiaca i ostatnio zaczelo mu wychodzic troche bialych wloskow. nie zeby tak jak dla husky (ktore tak na marginesie sa wspolokatorami Pastka:), ale troche ich ma (glownie na bokach). sorry za brak polskich znakow, pisze z francuskiego lapa ;p
ze mna Paul, Zizi, Pastek, San Canuto, Alien :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: klauduska »

moim zdaniem to rusek agouti jest. za ciemny na amerykańca raczej ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Pastek nie ma nic z agouti. ;) To po prostu russian blue. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
nadi
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 20, 2011 11:57 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: nadi »

dzieki za odpowiedzi. jako, ze Nakasha jest w opinii forumowiczow znawca odmian, przymuje jej odpowiedz za prawdziwa :) tym bardziej, ze pochodzisz z Bialegostoku, to tak ja ;) :P hihi pozdrawiam
ze mna Paul, Zizi, Pastek, San Canuto, Alien :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Nie jestem jakimś szczególnym znawcą, ale niestety osoby, które sędziują na wystawach, raczej się nie udzielają na tym forum. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Milka-sensei »

a ja mam pytanie: czym sie różni łysolek fuzz od łysolka sphinx? :D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: smeg »

Milka-sensei pisze:a ja mam pytanie: czym sie różni łysolek fuzz od łysolka sphinx? :D
Fuzz ma delikatny meszek, sphinx jest całkowicie łysy. Poza tym prawdziwi hodowcy w Polsce sphinxów nie hodują, bo mają one genetyczne problemy z grasicą nerkami i bardzo krótko żyją.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Paramor
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 8:33 am
Lokalizacja: Okolice Lublina.

Jakie to znaczenia sierści ?

Post autor: Paramor »

Mam dwie czarne szczurki ,które mają białe łapki przednie i białe plamki na brzuchach.
Znalazłam dwa znaczenie pasujące do nich : Irish i Berkshire.
Które znaczenie mają moje panny ?


Obrazek

Obrazek

Przeniosłam w odpowiednie miejsce // noovaa
Moje szczurzaste : Tosia , Frania
Za TM : Bunia [*][/b]
Chomika
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 23, 2010 6:52 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Chomika »

Irish to trójkąt na klatce piersiowej. Wydaje mi się, że twoje szczurki to Berkshire.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Obie berkshire, przy berkshire biała plamka musi zajmować więcej niż 1/3 powierzchni brzuszka, jak mniej niż 1/3, to irish. Trójkąt na piersi to english irish. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Paramor
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 8:33 am
Lokalizacja: Okolice Lublina.

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Paramor »

Dziękuję : )
Moje szczurzaste : Tosia , Frania
Za TM : Bunia [*][/b]
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Rajuna »

Mam trzy panny, wszystkie po jednym ojcu (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 9883_n.jpg) i z dwóch różnych matek. Matka Tiny i Riny (http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 9442_n.jpg), matka Resy (http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7944_n.jpg).

Resa jest teraz toćka w toćkę jak mamusia, nawet plamkę na czole ma identyczną. Na początku była szaro-biała (http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 1289_n.jpg - po lewej, z kropką), potem zaczęła mieć futerko przetykane 'siwizną' - czyli husky, tak? ??? Gdzieś na forum znalazłam taką informację, że husky to nie biało-szare, jaśniejące z wiekiem futerko, tylko biały pyszczek od nosa do brwi. I że taki czarny czy rudy szczurek z białym pyszczkiem to też husky.

Druga sprawa - Tina i Rina jako maluchy były intensywnie czarne (no, Rina w połowie, bo to kapturek ;)), teraz Rina jest nadal czarna, a Tina zaczęła szarzeć i znalazłam u niej pojedyncze białe włoski. Mają też troszkę inny rodzaj sierści - Rina ma długie, grube, błyszczące włoski i podszerstek w intensywnej bieli i czerni, a Tina jest bardziej.. puchata, ma gęstsze futerko, ale cieńsze i krótsze włoski. Więc czym jest Tinka? ???
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Kameliowa »

szczury black mają to do siebie, że z wiekiem futerko im się też zmienia. Ciężko ponoć znaleźć szczura który w podeszłym wieku byłby czarny jak węgiel :) Szczury black z wiekiem delikatnie rudzieją czy siwieją, tak jak sama zauważyłaś. Nieraz nawet kaputrom ponoć zdarza się zrudzieć delikatnie.

Husky mogą być baaardzo różne, black, agouti, beżowe czy blutki. A łączy je to, że z wiekiem futerko jaśnieje.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Rajuna »

Czyli znaczenie na pyszczku nie definiuje tego, czy to haszczak czy nie? Myślałam, że one są tylko szaro-białe.. ::) Dzięki za rozjaśnienie sytuacji :D
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”