[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
angel of sin
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 7:55 am

Siusianie

Post autor: angel of sin »

Ja mam dwie samiczki. Strasza znaczy kropelkami ale jeszcze nigdy sie na mnie nie zsikala. Mala tez znaczy i tez sie nie zsikala kaluza, ale za to przez dlugi czas, jak sie ja z klatki wyjelo i sie czyms stresowala to kupy walila. Teraz wali bobki tylko w ekstremalnych sytuacjach np. w czasie kapieli.
Doma
Posty: 339
Rejestracja: czw paź 05, 2006 5:55 pm

Siusianie

Post autor: Doma »

Och u mnie tak samo.... Ta wiem, że to normalne, że zazanacza teretorium, ale czasem sie wkurzam jak Lola przechodząc przez moją ręke za każdym razem zostawia kropelki moczu :twisted: A i sikanie w hamak, to jest najgorsze..
"Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość."
angel of sin
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 7:55 am

Siusianie

Post autor: angel of sin »

No wlasnie - moje szczurki tez sikaja w hamak i w swoje legowisko. Przez jakis czas wykladalam im w ich "gniazdku" szmatki ale musialam je co 2 dzien prac (juz nie mowiac ze sieczkowaly okrutnie te szmatki), wiec teraz kupuje papierowe reczniki. Wyrzucam i klade nowe. Nie bawie sie juz z praniem.
koza892
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:47 pm

Siusianie

Post autor: koza892 »

ale normalne jest ze scurki siusiaja w hamaczek po co wychodzic jak jest wygodnie lepiej sie zlac pod siebie :D takie zaznaczanie na rece czy w innym miejscu jest słodkie :) ja to lubie:)
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2006 3:23 pm przez koza892, łącznie zmieniany 1 raz.
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

Siusianie

Post autor: doris_rat »

Ja cie... Od wczoraj Tosia zaczęła siusiać mi na rękę.. Z jakieś trzy kropelki. Myślałam, że jestem jedyna, a tu proszę... Miałam podejrzenia, że to coś z układem drug moczowych, ale to chyba jest zupełnie normalne, tak :oops: :flex:
_______________________________________
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Siusianie

Post autor: zebra »

Na mnie sikają wszyscy i bardzo się z tego cieszę... :haha:
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Kropelki moczu u szczurzycy.

Post autor: Mja »

Samce zaznaczają teren zostawiając małe ilości moczu za sobą, tak? A co, jeśli robi to samiczka? Czy to objaw jakiejś choroby, a jeśli tak, to jakiej i co z tym zrobić?

Na początku myślałam, że ona popuszcza ze strachu, bo jest w nowym środowisku, ale Zuza mieszka ze mną już od wakacji i nadal za każdym razem, gdy biega po pokoju i chodzi po mnie zostawia takie małe kropelki lub paseczki moczu... A może to nie jest mocz? ???
Pomocy, to mój pierwszy szczur, bardzo go polubiłam i nie chcę doprowadzić do sytuacji, że będzie u mnie mieszkał być może chory, a ja nic z tym nie robię, bo kompletnie nie wiem co miałabym robić. :-\

Dodam, że samiczka zachowuje się naturalnie, nie boi się żadnego członka rodziny (z psem włącznie), ma apetyt i jest baaaaaardzo żywiołowa i towarzyska - ogólnie wygląda na zdrową.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: Kropelki moczu u szczurzycy.

Post autor: Izabela »

To całkiem normalne zjawisko również u samic, nie masz się czym martwić.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Kropelki moczu u szczurzycy.

Post autor: Paweł69 »

Spokojnie Twoja baba tylko znaczy teren tak samo jak robią to samce.
To normalne zachowanie.
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: Kropelki moczu u szczurzycy.

Post autor: Mja »

A nie da się tego powstrzymać jakoś? Ręce mi się kleją od siuśków, bo siedzę przy biurku, a ona chce mi chyba pomóc :P

W ogóle zauważyłam, że na biurko, łóżko itp nie sika. Tylko na ludzi. :o
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Kropelki moczu u szczurzycy.

Post autor: merch »

Przyjmuje do stada- może probuj myć ręce mydlem o neutralnym zapachu lub bezzapachowym - czasem to brak czytelnego sladu pociąga za soba konieczność zostawienia sladu :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
justa94l
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 02, 2007 4:22 pm
Lokalizacja: Kobyłka

Odp: a jesli sika NIE TYLKO na rece?

Post autor: justa94l »

Mój Parszywek nauczył się (nie wiem z kąd???), że nie sika ani nie zostawia odchodów tylko na moich ramionach lub szyi a w innych miejscach... dlatego wole mieć przy sobie chusteczki  :)
Parszywek...Kochany szczur...
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: a jesli sika NIE TYLKO na rece?

Post autor: ofilka »

Pytanie zgodne z tematem. Moje stworki nigdy wczesniej nie sikały do swojego pluszowego namiotu. Dzis je wyjęłam z klatki i mało nie padłam! Ogony śmierdziały jak rasowe skunksy!! Olały kompletnie swój namiocik i totalnie nim przesiąkły, ale to nie koniec. Namiot poszedł do prania, ale ogony dziwnie sie zachowywały, wiec sie im przyjrzałam. Zamiast bawić sie jak zwykle, one zaczęły się tłuc, po czym większa stanęła na mniejszej i... obsikała ją!!
Wasze też tak robią?
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Kajka
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 28, 2007 1:21 pm

Oddawanie moczu

Post autor: Kajka »

Nie mam pojecia czy ten temat byl poruszany bo jestem tutaj jak widac od niedawna ale mam problem. Moj Franciszek ma chyba problemy z oddawaniem moczu tzn. oddaje go strasznie czesto (Franciszek najprawdopodobniej jest Franciszka;) Gdy się z nią bawie i trzymam ja na reku po jej  zejsciu czuje mokre plamki. Wydaje mi sie ze to mocz lecz nie ma barwy. Tak samo jest jak sie schowa do kanapy i wkladajac tam reke ona siada na reku, bawie sie z nia, głaskam po brzuszku ona pogryza czy lapie lapkami gdy wyjme reke widac mokre plamki. Czy to normalne?? na poczatku myslalam ze sie slini ale teraz uwazam ze popuszcza. Mam ja od ok 2 miesiecy i kupujac ja strasznie kichala. U weterynarza dostala zastrzyki i jej przeszlo. Teraz mamproblem z moczem..;/ Innych obiawow nie zauwazylam. Prosze pomozcie bo sie o nia boje!!
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Oddawanie moczu

Post autor: Magamaga »

Nie jestem ekspertem, ale jedna z moich szczurek stale posikuje na ręce, na przedmioty, po których chodzi.
Z tego co wiem to normalne.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”