moje szczupaki kochane

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: alken »

mnie też frustruje taka bezsilność, że się leczy, a tu nic. no spróbuję niedługo jeszcze raz poddać dziewczyny kuracji, może bactrimem. nie wiem czy szczurowi można zrobić wymaz i posiew? tak jak człowiekowi- patyk do nosa czy gardła i wiemy jakie bakterie w nim siedza i na jaki antybiotyk są wrażliwe. trzeba by spytać weta. ale jakoś sobie tego nie wyobrażam, bo jak pobrać wydzielinę z tak małego noska? :-\
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Ministracje Dżumy przy twarzy można chyba tylko porównać do poczynań słonia w fabryce porcelany. Dzieciaczek stara się być miły, jednak ma dosyć mgliste pojęcie o wrażliwości ludzkich tkanek. Dziś rano byłam jeszcze zbyt zaspana, żeby skutecznie hamować jego gorliwe zapędy, więc tylko odganiałam się jak od natrętnego komara. A ten, krok po kroku, robił przegląd mojej urody rzucając sceptyczne uwagi i „naprawiając” jeśli tylko się dało:

- Dżuma nie grzeb w przedziałku !
- To ma być przedziałek ?! Te włosy wyrwę, te wydrapię i wtedy dopiero będzie przedziałek !
(…)

- Hej, uszy mam czyste !
- Na pewno ? … uwaga zapuszczam mój nieomylny sonar …
(…)

- Dżum zostaw ten pieprzyk, był tu od zawsze !
- Może od zawsze ale nie na zawsze – zaraz odgryzę i skończy się jego rzekoma nieśmiertelność !
- Jak to odgryziesz ?!
- Odgryzę.
- Nie odgryziesz !
- Odgryzę !
(…)

- Dżum, precz z pazurami !
- Robię peeling !
- Że co ?
- Cicho, przeszkadzasz !
(…)

- O teraz zasłużyłam na lizanie ?
- Eee, taka mała dezynfekcja …
- Przed czym …. ? Dżuuum !
(…)

- Dżum, czego szukasz pod tą powieką ?!
- Tak tylko sobie ciągnę …
- Moje oko !!!
- Oj oj, jedna mała dziurka i tyle krzyku !
(…)

Gdzieś na tym etapie Dr. Skalpel został pozbawiony praw do wykonywania zawodu i musiał się salwować ucieczką pod tapczan. Niedoceniony geniusz. A tyle zaangażowania wkładał w swoją pracę, tak przemyślnie kluczył omijając narastający sprzeciw pacjenta, tak wytrwale ignorował jego ignorancję. I masz ! Niewdzięczności człowiecza !

Ale jeśli się ma talent, to grzechem byłoby dać mu się marnować.
I z pod tapczanu wkrótce dobiegło mnie triumfalne: „No to się przekwalifikowałem się na stolarza !”
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: arrisum »

hahaha uwielbiam Was xD maly spryciarz xD mizanko !
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Babli »

Łahah! Uśmiałam się. Widocznie Ci nie do twarzy z pieprzykiem ;D Masz darmowe SPA, i jeszcze specjalistce zakazujesz wykonywać zawodu.... ::)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Dorotka96 »

:D :D :D
Swietne! Co za mądry okaz szczura, no patrz ;D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: alken »

chirurg palstyczny ;D
a stolarz, czyżby Dżuma heblowała tam ten tapczan? ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Ano odkąd mu w takim jednym ulubionym miejscu tapicerki nie stało - hebluje zawzięcie :D

A ponieważ ten dzień najwidoczniej i tak Dżuma sobie zawłaszczył, to jeszcze dam wam nacieszyć oko moim dzikuskiem. Mówiąc i myśląc o nim dzikusek nie mam żadnych oczywiście żadnych dowodów, że ma jakąś domieszkę dzikiej krwi, ale lubię tak sobie wyobrażać. Mój piękny agut porusza się zrywami, z szybkością tornada, robi stójki częściej niż inni, na każdym kroku okazuje prostoduszne nieokrzesanie.

I tak jak Herman skrycie jest moim najukochańszym szczurem, Misiek najkochańszym (subtelna różnica), Pistol najmilszym (jeszcze coś innego niż dwa pierwsze), tak Dżuma jest ze szczupaków bezdyskusyjnie najpiękniejszy. Najbliższy naturze. Jego odcienie, jego paski po bokach, jasny brzuch mogę kontemplować bez końca.

Dziś do południa Dżuma spał sam na tarasie w szczątkach brzozowych gałązek. Około południa zerknęłam na klatkę. Hamak mocno ugięty, co znaczy, że szczupaki duszą się tam wszystkie we własnym sosie. Na wysokości wzroku, z kotlinki którą tworzy hamak wyłania się jedynie głowa Dżuma i jego dwie kończyny wzniesione w geście … właśnie - i tu interpretacji będzie sporo. Pierwsze to: „poddaję się” albo „olaboga”. Wyglądało to tak:

Obrazek

Ciekawe. Przyjrzałam się obrazkowi bliżej:

Obrazek

– jakieś szatańskie wersety odmawiane są nad głową Miśka (!)

Albo jeszcze inaczej:

Obrazek
– Dżuma kadruje Miśka (?)

Ale następne skojarzenie znów religijne:

Obrazek
– Misiek został pokropiony kadzidłem i wodą święconą (?!?)

Ciekawe rzeczy.

A tu inne fotki Dżumy z ostatnich dni:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ktoś zaprzeczy, że piękne to moje dzikie zwierzę ?
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Ogoniasta »

Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: alken »

Ach, Dżuma to taka piękna bestia. Ja też zawsze podziwiałam aguty wyobrażając sobie, że mają coś z dzikich braci (ale jest to raczej mało prawdopodobne, no chyba, że ktoś ma szczura od Merch)
W moje oko wpadła także nieźle wyposażona biblioteczka ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

alken, no to mamy podobne manie, ja też kiedy tylko jest okazja wyglądam na zdjęciach regałów z książkami i oczywiście kwiatów ;) Mania kwiatowa czyni nawet ze mnie dosyć niedyskretną osobę, bo ludziom bezczelnie w okna zaglądam :P


Pora na zdjęcia Pistola.

Kilka dni temu minął miesiąc odkąd u mnie jest. I jak do tej pory Pistol okazuje się być szczurkiem o najbardziej „równym” usposobieniu. Nie jest szalony jak Herman i Dżuma, ale i nie tak zahukany jak Misiu. Jest pogodny, towarzyski, lubi asystować wszelkim człowieczym poczynaniom. Jest ciekawski, ale nie nachalny. Większych szkód nie wyrządza, nie wskakuje, nie wspina się gdzie nie wolno. To znaczy - czasami mu się zdarza, ale jest reformowalny, co trudno powiedzieć o innych ...

Jedyną złośliwością na którą sobie pozwala regularnie i z widoczną uciechą jest gryzienie Dżumy w ogon. Dżuma już zawczasu piszczy, kiedy tylko Pistol znajdzie się na jego tyłach :) .

Taki milutki, przyjazny szczurek. W miejscu oczywiście nie jest w stanie usiedzieć, jest na to za mały, ale w przyszłości kto wie może będzie z niego mizak ? (byłby pierwszym zresztą). Na razie można powiedzieć, że lubi głaskanie i drapanie, tyle, że w biegu.

Oto i on przyłapany na fotelu: Obrazek Obrazek

i „Troszkę nieśmiały jestem”: Obrazek

Testowanie nowej norki: Obrazek

Coś na ząb Obrazek

W dziurze w tapczanie Obrazek Obrazek

W pościeli Obrazek Obrazek

I ten jeden jedyny raz kiedy wlazł mi w polypodium green wave, na drugi dzień poly zostało przeniesione w inne miejsce
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Nue »

Ach, śliczny Pistol jest, a właściwie Pistolina :)
Mam nadzieję, że mój nowy ogon będzie miał podobny charakter;)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Cyklotymia »

Nie mogę czytać tego tematu gdy piję kawę, bo monitor zaparskam :P Zdjęcia z medytacyjno-religijnymi pozycjami są niesamowite :P
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: *Delilah* »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d8 ... d4c1d.html
stóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóópkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :P :P :P ;D
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: alken »

Słodka, niewinna mordka wystająca ze zbrodniczo wygryzionej (przez kogo?) dziury w tapczanie. Bosko :D

A jak tam stan zdrowia Hermaniątka?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Wbrew pozorom dziura nie jest dziełem obecnych maluchów. Jest wyrazem przywiązania Miśka do Hermana i pochodzi z czasów, kiedy mały Michu był jeszcze „więziony” przeze mnie na tapczanie a słyszał jak Herman cieszy się swobodą pod tapczanem. Misiek bał się po prostu zeskoczyć i wejść do środka dołem, zejście piętami do góry po oparciu (najczęściej stosowana praktyka obecnie) wtedy też jeszcze nie wchodziło w rachubę, więc skończyło się na wyrąbaniu tej właśnie dziury.
Rzecz jasna, próbowałam oponować, ale w przypadku gdy w grę wchodzi połączenie się z Hermanem Misia i diabeł nie powstrzyma. Niczym Orfeusz za Eurydyką do samego piekła by za swoim Hermanem zstąpił.

Ja po zastanowieniu uznałam, że misiowa dziura nie jest taka zła, więcej – jest nawet całkiem rozsądną alternatywą, ba! – jest baaardzo dorzeczną alternatywą dla sposobu wchodzenia pod tapczan praktykowanego w owym czasie przez Hermana, który wyglądał tak: http://www.youtube.com/watch?v=nAUOhPdY5rI
lub jeszcze bardziej groteskowo, w zależności od tego czy głupi czub był przed czy po jedzeniu …

Herman jakoś długo nie przyjmował do wiadomości że jego gabaryty się zwiększają a szczelina w tapczanie nie i to podrygiwanie nóżkami (które chyba tylko Delilah doceni ::) ) zanim do wnętrza wcisnęła się cała jego czubowata persona było coraz dłuższe i coraz bardziej konwulsyjne.
Stąd udogodnienia Miśka nie tylko zyskały aprobatę władzy – zyskały wręcz jej poklask, kiedy również głupi czub zaczął z nich korzystać. Z upływem czasu inne szczupaki też dały swój wkład w kształt i rozmiary dziury, ale o ile na obecnej postaci poprzestaną, dla mnie dziura jest ok.

Takie to są te szczupaki. Herman – wczesne średniowiecze, jakim mnie Panie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz.
Misiu – szczur Renesansu, nie zadowala się stanem zastanym, tworzy własne rozwiązania i konstrukcje.
Gdybyż tylko inne były równie szczęśliwe jak to :) .

O Hermana zdrowiu wolałabym wypowiedzieć się za kilka dni. Zostały mu jeszcze dwie dawki antybiotyku. Incydent z czerwienią na razie jednorazowy i oby tak pozostało. Psikanie, jakby-nieco-z lekka-odrobinę rzadsze. Może to moja autosugestia, może chwilowa remisja, bo takie też mu się zdarzają, a może coś zaczęło działać ?! Na razie wstrzymuję oddech i obserwuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”