[Sciółka] żwirek higieniczny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Fam »

ja mialam jakis to karoli sie nie podobalo, wogule nie chcial na dol schodzic, juz wole czesbiej zmieniac
za tęczowym mostem: Karolcia
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Ewqa »

Ja mam żwirek drewniany+ trociny. Szczurki moga sobie kopać do woli, szczególnie widac to rano po wianuszku trocin wokół klatki ;)
Ale cokolwiek bym nie wsypała to i tak po 2 dniach okropnie smierdzi i trzeba posprzatać. One sikaja wszedzie :(
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Fam »

ja zastanawilam sie nad torfem+trociny, ale torf z lasu, bo w sklepie drogi, tylko ze trzeba taki torf przeprazyc, zobacze w lecie, czy bedzie mi sie to oplacalo
za tęczowym mostem: Karolcia
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Michał i Madzia »

Przeczytałem gdzies o przeprażaniu trocin (?) Domyślam się, że to w celu zminiejszenia zapylenia. Ale jak to zrobić i czy trociny są rzeczywiście takie szkodliwe dla szczurów?
Mamy Szatana w pokoju!
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Fam »

trociny nie sa szkodliwe jezeli sa z lisciakow i nie sa za drobne, przepraza sie trociny jak masz je z tartaku a nie ze sklepu, zeby nie byly wilgotne, zeby sie pozbyc ewentualnych robaczkow i zeby odpylic je (porzesiesz i pyl spada na dol, gorna warsywa jest mniej pylaca wtedy, dolna wyzucasz
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

?wirki bentonitowe a inne

Post autor: Nisia »

Ma pytanie. Co sądzicie o żwirkach bentonitowych typu "Benek", czy inne? Mnie się wydaje, ze są dla szczurów ok (pod warunkiem, ze nie mają komponentów zapachowych, pudru, ani innych takich), ale ostatnio usłyszłam, że dla szczurów się one nie nadają, bo zapychają nosy.
Ok, mogę się z tym zgodzić w przypadku bardzo małych szczurków (głownie osesków), które nie potrafią jeszcze sobie same wyczyścić nochala, albo w przypadku, gdy żwirek jest bardzo rozdrobniony. Ale dlaczego gruboziarnisty Benek ma być szkodliwy dla dorosłych szczurków? Nie rozumieć...
Ta osoba powiedziała, że najlepszy dla szczurów jest żwirek typu "Cat's Dream" . Tu się z tą osobą nie zgodziłam, bo przeczytałam na opakowaniu "Cat's Dream", ze jest wykonany z włókien drzew iglastych, a poza tym rozsypuje się pod wpływem wilgoci (no i mamy pył zapychający noski ;))
A co Wy sądzicie o żwirkach? Który jest Waszym zdaniem najlepszy? Zapraszam do dyskusji.
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Shady Lane »

Powiem tak : miałam Cat's dream i był świetny, naprawdę.
Od jakiegoś czasu używam Benka, i też jestem zadowolona, aczkolwiek wolę go przysypać trocinami, bo boję się, żeby im nie pylił za bardzo, czego w przypadku Cat's dream nie robiłam.

Nie mogę powiedzieć który jest lepszy, oba są dobre, każdy ma swoje wady i zalety.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Nisia »

Mnie, szczerze mówiąc, Cat's Dream wkurzał nocami. Budziło mnie jak ogony po tym chodziły. A gruboziarnisty żwirek bentonitowy (używałam róznych firm) nie zauważyłam, aby pylił. Raczej zbija się w kulki pod wpływem moczu (i potem taki cemencik trzeba skrobać własnymi paluszkami :D). Inna sparaw, że u mnie ogonki do kuwety schodzą wyłącznie w celu załatwienia się.
A trociny... U nas trociny i sianko są na cenzurowanym. W szczególności po ostatniej rozmowie z wetką.
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Shady Lane »

Ja też nie lubię trocin, ale dodaję tylko troszeczkę do Benka, naprawdę niedużo.
A co powiedziała wetka na temat trocin? Boże, to ja nie będe im dawać w takim razie.
A Cat's dream rzeczywiście głośny jest, ale przy tym co wyprawiają moje ogony, to już nie zwracam na to uwagi :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Nisia »

Wetka mówiła głownie o sianku. Mówiła, ze jej znajomy robił analizy 10 próbek sianka z róznych źródeł i w 9 z nich znalazł świerzbowce, pchły i wszy....
A trociny - to samo cholerstwo (do tego te sklepowe są z reguły z drzew iglastych - trujących dla szczurasów).
Poza tym w magazynach po tych trocinach i sianku biegaja dzikie myszy i szczury, zostawiaja w nich swoje odchody i rozmaite zarazki.
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Shady Lane »

oj, wystraszyłaś mnie.
Przerzucam się na sam żwirek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Nisia »

Wiem, brzmi jak koszmar. Ale to ponoć fakt.
Ja też tak zareagowałam, jak wetka mi o tym opowiedziała. Natychmiast resztka sianka poszła do śmieci. I odtąd u nas ani sianka ani trocin nie ma i nie będzie.
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: agacia »

Ja swoim daje cats dream i nie narzekam.Przysypuje go troszeczke trocinami,zeby halasu nie bylo. Jak na razie ten zestaw spisuje sie dobrze i w pokoju w ogole nie czuc,ze szczury sa.Niedawno wprawdzie bylo czuc,ale od zasikanych szmatek,ktore sa juz wyprane :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Awatar użytkownika
Lady Ant
Posty: 198
Rejestracja: czw lip 14, 2005 9:09 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Lady Ant »

Atos z was próbował brykiecik ??

bo ten co mam bardzo mi odpowiada - bardzo ładnie pochlania zapachy..., ale Denghra nie bardzo go lubi - okopuje od siebie...
Tomek_N
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:03 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Tomek_N »

Hej!
Chcialem sie zapytac czy niemogl by mi ktos przeczytac co pisze (skladniki) na paczce i jakiej to Firmy jest.
Bo w Niemczech tego chyba niema a chcialem kupic podobne.
Dziekuje z Gory
TOmek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”