Horda pajęczycy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Parszywek będzie kastrowany we wtorek, także proszę kciuki trzymać ::)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Cyklotymia »

Będą kciuki :) Też będę musiała uciąć jaja jednemu swojemu...
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: szczurzyca. »

już trzymam kciuki! ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Własnie wróciłam od weta z Parszywkiem, już po kastracji. Zdziwiło mnie, że biega bez kołnierza. Ale podobno od kiedy się wybudził w ogóle nie zainteresował się swoimi szwami, więc nie ma potrzeby mu kołnierza zakładać. Na wszelki wypadek jednak wzięłam już gotowy kołnierz, jakby wieczorem Parszywkowi do łba strzeliło.

Proszę trzymać kciuki, żeby kastracja podziałała, ja się zapłacze, jak nie uda się go połączyć. I za pomyślne gojenie. I brak komplikacji.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: KITEgirl »

kciukamy z moimi pannami
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Horda pajęczycy

Post autor: IHime »

Kciukamy za szybką rekonwalescencję Parszywka!
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: szczurzyca. »

kciuki!
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Parszywek ma się dobrze. Wszystko jest w porządku, ma apetyt chętnie bryka i psoci. Nie było w sumie ani chwili, kiedy trzeba było się o niego martwić. W piątek minie 10 dni od kastracji, wtedy idziemy na ostateczną kontrole i wtedy tez będziemy próbować łączyć, jak rany po operacji się ładnie zagoją. ::)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Horda pajęczycy

Post autor: IHime »

Zmienia się już powoli zachowanie Parszywka czy jeszcze nie? I jak się czuje przed kontrolą?
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Trudno mi ocenić. Nadal jest bardzo nerwowy, nawet bym powiedziała, że bardziej niż przed kastracją. Może jest to związane z zabiegiem, zastrzykami i zmianą otoczenia (trafił do mniejszej klatki, gdzie nie ma w sumie co robić). Może trzeba będzie dłużej poczekać.
Fizycznie czuje się dobrze, rana dobrze się goi, nic się tam nie dzieje. Ciągle ma apetyt i ochotę na psoty.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Rana ładnie się goi, została już tylko pętelka na jednym ze szwów, więc musimy jeszcze poczekać aż się wchłonie całkowicie.

Niestety mam też kiepskie wieści. Od jakiegoś czasu podejrzewałam, że Parszywek ma problemy ze wzrokiem, że niedowidzi. Kiedy daje mu dropsa, on w niego trafia dopiero za 2-3 razem. Dłużej mu zajmuje zorientowanie się, że to ja się do niego zbliżam. Wiem, że to normalne, ale w jego zachowaniu widzę 1-2 sekundy opóźnienia w porównaniu z resztą moich szczurów.
Dziś więc na kontroli poprosiłam o sprawdzenie jego oczu, niestety wetka potwierdziła moje obawy - nie reaguje na światło. Jest więc już albo kompletnie ślepy, albo ma aż tak kiepski wzrok.
Na szczęście, to tylko oczy w przypadku szczura.

Niestety utrata wzroku nadal może utrudniać łączenie ::(
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Horda pajęczycy

Post autor: nausicaa »

może utrudniać, a może nie utrudniać. moja Mleczko była ślepa całkowicie i wcześnie się to zaczęło, a była alfą w stadzie. także jak na mój gust, to kwestia charakteru, nie oczu. poza tym chyba trzeba trochę czasu, aż hormony przestaną działać. czy może u szczurów to szybko się dzieje?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Różnie bywa. u Avalona po kastracji zmianę zauważyłam już po tygodniu. Ale charakter bez nadmiaru hormonów ukształtował mu się miesiąc po kastracji.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Horda pajęczycy

Post autor: mini »

Na całkowite "wypłukanie" hormonów z organizmu zawsze trzeba poczekać. Tak jest nie tylko ze zwierzętami ale i z ludźmi.
Oby wszystko szło z górki; gojenie, a przede wszystkim łączenie ciurów :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Horda pajęczycy

Post autor: unipaks »

Co słychać u rekonwalescenta i jak tam idzie łączenie Parszywka z resztą - pozytywnie mam nadzieję? :)
Wierzę, że ten słabiutki wzrok nie będzie przeszkodą w integracją ze stadkiem, szczurki mają wszak bardzo dobry węch, a ten może być tutaj niezmiernie pomocny. A jak wszystkie przejdą wzajemnie swoimi zapachami, to nie powinno być chyba raczej większych problemów. Przesyłamy mizianko, życząc udanego łączenia! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”