[katowice] 8 maluszków do oddania

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: szczurzyca. »

a czy dowiemy się co u szczurów? kati siedzi na forum i się słowem w tej sprawie na razie nie odezwała :P
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Journey
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 10:01 pm

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: Journey »

Ja mam teraz utrudniony dostęp do internetu. Mój numer telefonu ma Klauduska - pozwolę sobie też wysłać go na pw do Szczurzycy i Kati, jako że nadal nie znaleźliśmy transportu do Warszawy dla naszego czarnuszka....

Jeżeli jakiś chłopczyk nie będzie zarezerwowany nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wzięli braci /ds dla jednego, dt dla drugiego/, bo miejsce mamy, czas i chęci również, a myślę, że to odciążyłoby Kati, tym bardziej, że trzeba samczyki oddzielić od samiczek, a do tego trzeba mieć więcej klatek...

Niestety nie wiem jak wygląda sprawa konduktorki. Szczurzyca, pisałaś, że mogłabyś wziąć malca do siebie na dt, bo z Krakowa łatwiej o transport, to aktualne? :) Proszę o pomoc, bo niestety my nie damy rady pojechać po szczurka osobiście.

Już wysyłam pw z numerem.
Justyna
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: szczurzyca. »

tak, oferuję dt. a kiedy konkretnie? może wezmę wszystkie (powiedz ile ważą, bo mam klatkę z odstępami 1,2cm i maluchy zwiewały). więc jesli się nie przecisną, to biorę wszystkie ;) z Karkowa zawsze łatwiej o transport
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Journey
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 10:01 pm

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: Journey »

Ja jestem jak najbardziej za, ale niestety nie wiem ile ważą maluszki. Może Kati odpowie

ps. Mam już dostęp do internetu. Kati, czekam na odp z informacjami na pw.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: Paul_Julian »

UWAGA !
Mam ogromną prosbę do osób adoptujących/chcących adoptować, żeby monitorowali całą sprawę i jak najwięcej informacji przekazywali tutaj, lub do któregoś z modów lub Publikacji.
Chodzi o to, zeby nie doszło do sytuacji, ze malce zostana rozdzielone zbyt pózno.
Poza tym jeszcze jest bardzo istotna sprawa transportu. Nie ma mowy o tym, żeby malec podrózowal konduktorką np. do Szczecina.
Dla zainteresowanych - konduktorka to po prostu paczka nadana w pociągu. Jest oznaczona i opłacona jako "żywe zwierzę" ( żeby nikt jej nie przygniótł) , ale nikt nie zajrzy do malucha czy wszystko jest ok.

W obecnej sytuacji skoro jest dużo niedomówień i niejasności, wolałbym mieć wszystkie informacje jawne w tym topiku.

Kati, Ciebie prosze o publiczną wypowiedź nt. ilości szcurków, które miałas plan mieć, opieki weta i co z chorym króliczkiem ? I jeszcze zapewne kilka rzeczy.
Jak wynika z fotek szczurki mają dobrą ściółkę , mówisz też że mają dobrą karmę. Na kłamstwo w kwestii wieku pozostanie nam machnąć ręką.
Ale od tej chwili to od Ciebie dużo zależy. Ludzie popełniają błędy. Poł biedy, jesli Ty za to zaplacisz spadkiem zaufania (dłuzszym lub krótszym), gorzej jesli ucierpią zwierzaki.

Nie ma żadnego wstydu ani problemu, jeśli po prostu powiesz, że z czymś sobie nie radzisz, albo że potrzebujesz pomocy. Naprawdę nie ma co się upierać czy robić coś na siłę, ludzie Ci pomogą .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Journey
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 10:01 pm

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: Journey »

Paul_Julian, my w obecnej chwili nie mamy żadnego kontaktu z Kati. Czekam na odpowiedź w sprawie transportu.

Moim zdaniem byłoby najlepiej, aby wszystkie maluchy wzięła do siebie Szczurzyca, a od niej powędrowałyby dalej.
Za maksymalnie 4 dni samczyki powinny już być oddzielone od samiczek, dlatego martwię się brakiem wiadomości na temat transportu.
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: jordan »

kati byla wczoraj na forum wiec pewnie widziala co sie dzieje... wiec pewnie ma na uwadze wszystko lub nie

edit: byla dziś

Ostatnia wizyta: Cz mar 24, 2011 8:40 pm
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: Paul_Julian »

Wiem, ze była. Dlatego mój post był kierowany bezpośrednio do niej.
Bardzo wazna jest jej odpowiedz w tej sprawie i kontakt z innymi. I tu juz mniej istotne jest to czy ma coś za uszami czy nie.
W tej chwili wazna jest sytuacja "teraz".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: szczurzyca. »

jestem w stanie wziąć wszystkie na dt i nawet po nie podjechać, niech się tylko kato do mnie odezwie! :P
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: kati16 »

Dziękuję za publiczny lincz zbiorowy - Brawo!

A teraz gwoli ścisłości przejdę do rzeczy...

Informuję, że szczurki od początku swojego bytu u mnie dostają jedną z najlepszych na polskim rynku karm - JR Farm Ratterfutter. Karma ta dla wygody i funkcjonalności trzymana jest w pudełku po karmie "Animals" dla chomików. Pudełko otrzymałam od koleżanki mającej właśnie takie gryzonie.

Rozdzielając samiczki, łącząc szczurki i przy innych sytuacjach zmuszona byłam przez niedługi okres trzymać szczurki na trocinach Vitacraftu, co było spowodowane kosztami szybkiego zakupu klatki dla mamusi mającej maluszki. Poza tym szczurki są na żwirku drewnianym.

Z powodu braku drugiego poidełka, co wiązało się z kosztami zakupu wspomnianej klatki, zmuszona byłam podać szczurci miseczkę z wodą, którą niestety często przewracała i zanieczyszczała poprawianiem gniazdka...I przy okazji często brudziła ściółkę...

Przestudiowałam wiele postów na temat ściółek, karmy itp. Okazuje się, że wiele osób trzyma ogonki na trocinkach bardziej lub mniej odpylonych, dodaje sianko i karmi karmą "Animals", bo akurat np. tą właśnie lubią, a szczurki nie mają uczulenia.
Trzeba brać poprawkę, że zmianę ściółki najczęściej wprowadza się po zaobserwowanych, niepokojących zachowaniach np. kichaniach, drapaniach itd.

Proszę również brać poprawkę na to, że mam szkołę, wiele różnych zajęć i obowiązki i nie zawsze mogę odebrać telefon w danym momencie. Nie zawsze też mogę oddzwonić, co jest związane z brakiem w danym czasie możliwości doładowania - sprawy finansowe. A jeśli nie mogę oddzwonić jest też kontakt poprzez GG. I co do spotkania z osobą z forum - przekazałam poprzez GG informację o niemożliwości spotkania z powodu wielu zajęć znacznie wcześniej.

Nie życzę sobie jeżdżenia po mojej osobie z racji mojego wieku, stażu na forum, czy w jakiejkolwiek innej sprawie.
Jak również nie życzę sobie nachodzenia mnie późną porą, czy o każdym innym czasie sugerowanym celem "sprawdzania mnie" sugerując dobro szczurków.

Jeśli natomiast chodzi o stan mojego króliczka - miniaturki, to naturalny jest fakt, że w wieku 9 lat królik się starzeje, traci wagę, jest bardziej wiotki, może mieć problemy itd. Królik ma kontrolę weta co 3 miesiące.

Uprzedzam, że to moje ostateczne wyjaśnienia w tym temacie



http://i53.tinypic.com/14o2fba.jpg
http://i55.tinypic.com/i56ds7.jpg
http://i52.tinypic.com/23rua8i.jpg

Samiczka Dumbo American Blue Berskire - Sissel
Samiczka Dumbo Black Berkshire - Sissel
Samiczka Dumbo American Blue - AsiaA
Samiec Dumbo Black Berkshire - Journey Proszę o Kontakt
Samiec Dumbo American Blue - Vesper Proszę o Kontakt
Samiec Dumbo Syjam - Szuka Domku
Samiec Dumbo Syjam - Szuka Domku
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: szczurzyca. »

a co z moją propozycja dt?
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: hallux »

Prawidłowo! :D >:D
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
Journey
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 10:01 pm

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: Journey »

kati16 pisze: Samiczka Dumbo American Blue Berskire - Sissel
Samiczka Dumbo Black Berkshire - Sissel
Samiczka Dumbo American Blue - AsiaA
Samiec Dumbo Black Berkshire - Journey Proszę o Kontakt
Samiec Dumbo American Blue - Vesper Proszę o Kontakt
Samiec Dumbo Syjam - Szuka Domku
Samiec Dumbo Syjam - Szuka Domku
Cześć Kati, przecież kontaktuję się z Tobą regularnie :-) Nie mamy dopracowanego transportu, dlatego chciałabym, aby nasz malec trafił do Szczurzycy , bo od niej szybko znajdziemy połączenie do Warszawy. A i jeszcze jedno, chętnie weźmiemy też jednego lub oba syjamki. Oficjalnie na dt, ale... nie chcę peszyć, więc na razie pomilczę ::) ;)
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: kati16 »

szczurzyca - nie byłam powiadomiona o Waszych ustaleniach między sobą.
Szczurki zostają u mnie. Już niedługo zacznie się ich odbiór.
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [katowice] 8 maluszków do oddania

Post autor: kinia87 »

wzywam wszystkim (na ewentualny przypadek) do ustalonej wstrzemiezliwosci emocjonalnej ;] jakby ktos nie wiedzial dokladnie o czym mowa, prosze o pm:) jednak wiekszosc zostala poinformowana i bardzo prosze o przestrzeganie teog jednego waznego zalecenia w tym temacie ;]
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”