Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Ringi-Ring firmy Vitapol - ju? nie wiem czy polecam

Post autor: falka »

Co sądzą o tym Wasze ogonki? Iset powiedziała stanowczo "NIE"! Nie chce nawet na to spojrzeć. Jak ktoś nie wie, to piszę o kółeczkach z lucerny. Aha, nie dziwię się, że jej to nie smakuje - spróbowałam. Są gorzkie i ohydne :? .
Ostatnio zmieniony pn gru 27, 2004 1:29 pm przez falka, łącznie zmieniany 1 raz.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Moe nawet swiezej lucerny nie chcialy tknac (nie dziwie sie :wink: ), wiec tych "smakolykow" nawet nie kupowalam
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Czarna20 »

och, moje to uwielbiają-właściwie jest to dla nich najlepsze zarło - i jeszcze takie na wage z chrupkami.....ale ringi ringi są u mnie the best!!!
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy POLECANE

Post autor: falka »

[quote="Czarna20"]och, moje to uwielbiają-właściwie jest to dla nich najlepsze zarło - i jeszcze takie na wage z chrupkami.....ale ringi ringi są u mnie the best!!![/quote]

O kurcze! Chciałabym to zobaczyć ;)

~~~~~EDIT~~~~~
No i zobaczyłam. Zrobiłam eksperyment ;). Iset przez dwie noce nie dostała karmy (nie martwcie się, nie głodowała - miała dwie różne kolby, warzywka i smakołyki) - zamiast tego dałam jej 8 ringów. Pierwszej nocy wzięła się za kolbę... drugiej nocy zjadła 4 kółka. Póżniej dałam jej świeżą karmę i zniknęły pozostałe 4 kółka. Następnego dnia dostała samą karmę. Dziś w nocy dostała świeżą porcję karmy i 4 kółka i wszystkie zniknęły :) Chyba je polubiła :wink:
Tak samo było z pszenicą - przekonała się dopiero po namaczaniu jej w mleku (pszenicy, nie szczura :P). Są też rzeczy, do których jej nie zmuszam - siemię lniane regularnie wypluwane ozdabia moją ścianę :evil: , owies zbieram i właśnie staram się go wykiełkować, a rodzynki z karmy zjadam ja :). Orzeszki ziemne - nie tyka. Dlatego nie dziwcie się, że używam brutalnych środków :wink:
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Gucio »

A Tequilla ma conajmniej w du.pie MEGAN. Ten na wage i ten w kubełk(spec. dla szczurów z takim jednym kapturem na wieczku). Zresztą jak każd e suche. dla niej tylko dropsy i kolby i mięcho (gotowane nie przyprawiane) i jkaies dodatki bele co :-? az cud, że zyje gorylica jedna :-?
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

Karmy POLECANE

Post autor: agusia850 »

Chwalę sobie(nie do konca sobie :wink: ) karmę MEGAN w małym wiaderku jak i na wage. Ją przynajmniej całą jedza a nie , ze z innych polowe musze wywalac....
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Karmy POLECANE

Post autor: Paula_13 »

Ja widzę, że panie kupują to dla siobie a nie dla ogonków(żart) :P
U mnie w zoologicznym czegoś takiego nie ma, ale postaram się zamówić. Zobaczymy.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Karmy POLECANE

Post autor: kwitak »

Kupiłam dzisiaj suszoną włoszczyznę firmy Prymat jest w niej cebula, marchew, natka i korzeń pietruszki, seler i por, kosztuje ok 3 PLN a Fiona to uwielbia. W karmie Megan jest suszona marchew i Fiona zawsze to wyjadała, jeśli wasze ogonki też tak robią to polecam suszoną włoszczyznę Prymat. :)
Monia

Karmy POLECANE

Post autor: Monia »

!!!!!!!!!!!! R E W E L A C J A!!!!!!!!

NAJLEPSZY POKARM DLA SZCZURA JAKI W ZYCIU WIDZIAŁAM!!!! POWINIEN DOSTAC NAGRODE!!!!
NAJLEPSZY Z POLSKICH I ZAGRANICZNYCH!!!!!!!!!!!!!!!

http://animalia.pl/produkt.php?kat=105&id=3576. zamówilam go na chybił trafił i na garsc tej karmy jest moze z 10 ziaren pszenic a reszta to orzeszki suszone owoce i wazywa i wiele wiele innych.. Miszel oszalala jak to wyczuła... tam nie ma dodatkow- ona cala jest dodatkiem i mimo ze jest droga spokojnie mozna mieszac z innymi!!!
:lol: P O L E C A M.............. :lol:
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ja kupuje u mnie w zoologu (mieszam) dwie karmy na wage za 12 zl/kg
Pszenicy nie ma tam w ogole,nawet malo jest slonecznika,ale sporo dyni. Oprocz tego sa chrupki marchewkowe, groszkowe i kukurydziane dmuchany ryz, ten taki oplatek-jak do pieczenia, suszone skorupki owocow drzewa chlebowego, suszona papaja, fistaszki, suszone gruszki,figi,morele i banany oraz warzywa,rodzynki i koleczka w roznych smakach.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Karmy POLECANE

Post autor: Gumcia »

ojoj, Jelcz....sporo tego :D:D czy wszystko wymieniłaś czy zapomniałaś czegoś :P

Ja mojemu scurasowi kupiłam to Megan i chapa je, że trzeba uzupełniać miseczke z 5-6 razy dziennie-obżartuch jeden :D
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Masterton »

[quote="pomarańczowy jelcz"]Ja kupuje u mnie w zoologu (mieszam) dwie karmy na wage za 12 zl/kg [/quote]

Ja również, tylko że każda karma ma inną cenę a kupuję chyba ze 4 rodzaje, bez żadnych ziaren, z suszonymi owocami, płatakami z marchewki, różnokolorowymi chrupkami. W domu mieszam to wszystko we wiaderku :wink: i dodaję jeszcze taki zwykły pokarm dla szczura z pudełka (ostatnio firmy Dako-Art), wychodzi mi tej mieszanki cały stos, ale nie ma co się dziwić - moje stadko jest zawsze głodne
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Karmy POLECANE

Post autor: Anita »

U mnie w sklepie nie ma takiego wyboru... kupuję najczęściej Megan, ostatnio vitakraft menu, bardzo dobre, muszę powiedzieć (ale drogie, więc mieszam z meganem)

A, i chciałabym polecić dropsy (chociaż to właściwie takie biszkopty) firmy Nestor, miodowo-biszkoptowe czy coś takiego... wcinają równo ;) i zęby ścierają. Łatwo się łamią, więc można podzielić na pare części... teraz właśnie używam ich do nauki przychodzenia na zawołanie :)
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Cathycash »

Kupuję karmę Vitapolu i jestem bardzo zadowolona. Nie ważne czy to bedzie dla świnek, chomików czy myszy - składniki są prawie identyczne a wszystkim moim gryzonim smakuje.
Dodaje też kupione w hurtowni ziarna i granulat na wagę. Ogólnie polecam kupowanie jedzenia na kg, po dokładnym obejrzeniu - nie dostaniemy kota w worku
Do karmy dodaję też mieszanki owocowe i warzywne 8)

Pozatym co mi się nawinie, makaron, pestki, orzechy, musli, płatki śniadaniowe (bez czekolady i cukru), karma dla psa i kota, świeże mięcho, świerszcze, larwy mącznika, gryka, soczewica, karma dla ptaków, oczywiście zielenina, owoce, warzywa, troszkę mleczka, serek biały, suchy chlebek, gerberki, gotowane na parze warzywa Hortexu, ryżyk, płatki owsiane, suszone owocki, pozatym pieczę dla gryzoni i falistej własnej roboty kolby.

to chyba wszystko... :wink:
żegnam szanowne towarzystwo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”