Ciurowa Trójca

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Fibius
Posty: 51
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:38 pm

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Fibius »

Tak z oczu patrząc, to Lolek zdaje się, że będzie z niego niezły rozrabiaka ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Megi_82 »

Boziu, jaki piękny ciapuś-niebieszczak :D Gratuluję ogromnie doszczurzenia i oby łączenie było bezproblemowe, trzymam kciuki mocno :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: diana24 »

Gratulacje :) Oby nie sprawiał problemów :)
Ostatnio każdy się doszczurza przez co i moje GMR rośnie ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Ehh... noc przetrwały razem w jednej chorobówce, ale Bestia i Jejuś są niezdrowo zainteresowane brakiem jajek Lolka, wręcz wydaje mi się, że Bestia próbuje go kryć... ::) Lolek za to, na każde zbliżenie się ręki czy szczura do niego, strasznie piszczy - i niestety próbuje mnie gryźć - nie mocno, ale chyba ostrzegawczo "nie dotykaj mnie". Bestia go przewala na plecy i iska, a on się tak tego boi, jakby miał mu krzywdę zrobić. :( Niestety bardzo długo siedział sam i mimo tego, że jego poprzednia Pani była do niego przywiązana, to wygląda na to, że czeka mnie dużo pracy...
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Obrazek
Dzisiejszy widok w klatce spowodował, że zmiękło mi serce... Loluś sam przyszedł do Bestii do koszyczka. :) Łączenie z chłopakami idzie gładko, teraz tylko trzeba go oswoić z rękami... :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Buba »

Superr ;D Bardzo mnie cieszy, że tak szybko się dogadały. Widać po jego błogiej minie, że brakowało mu szczurzego towarzystwa. Z Jejo też ma takie dobre relacje? Kolor sierści ma niesamowity. Strasznie mi się podoba :D
Mizianko dla Panów :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Z Jejusiem podobnie, tylko Jejuś jest bardziej nieśmiały, a Bestia to szczur ciekawy świata i bardziej towarzyski. No i iska wszystkich dookoła a jego nikt nie chce. ::) Tylko do Pańci na pieszczoszki przychodzi. :D Generalnie w klatce, Loluś się już w miarę luźno czuje, jak pisałam wcześniej ma problem z dłońmi - ale pocieszam się tym, że jeżeli ze szczurami się tak szybko dogadał, to poprzez przyjęcie ich zachowań, przekona się także do mnie. :-*
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Megi_82 »

Jeśli nie próbuje Cię zjeść ani co najmniej pokiereszować, to już super, już jakiś punkt wyjścia :) Ja bym na czuja próbowała, delikatnie, ale i dać mu czas :) Wiesz, był sam, a teraz jest w nowym miejscu, z obcymi ludźmi i nowymi szczurami, stres też może swoje robić, jeśli dotąd nikt nic od niego nie chciał. Może za kilka dni, jak się zaaklimatyzuje i rozgości, okaże się, że żadna ciężka i długa praca niepotrzebna :)
I fajnie, że łączenie udane :)
Głaszczę, kto tam sobie życzy ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Po kilku dniach pobytu Lolka u mnie stwierdziłam, że moje obawy były niepotrzebne. Wygląda na to, że szybko się przekonał do stadka, do moich rąk mniej, ale pracujemy nad tym. Jest bardzo ciekawy, wchodzi na mnie, przybiega na cmokanie i stukanie (a tylko dwa dni go uczyłam na smakołyku!), śpi z Bestią jak zakochana para :P, biega po całym pokoju (nie do końca pewnie, ale jednak) - no i najważniejsze, jest po prostu przeuroczy. :D Cieszę się, że z chłopakami się tak szybko dogadał, jeśli z nimi się udało to ze mną też się musi udać. ::)
U stadka wszystko jak w najlepszym porządku, po podskórnej ivermektynie nie widzę wszołów, wszystkie (odpukać) zdrowe, mamy nowe dywaniki i hamaczki :D więc ciury też zadowolone. Wczoraj próbowały surowego mięska... ale chyba więcej nie dam surowego, bo coś za bardzo smakowało. :P A Bestia się takim pieszczochem zrobił... wystarczy wziąć jego pysio między ręce i go paluszkami po grzbiecie miziać - robi się bezwładny i iska mnie po dłoniach. :D I tylko mi się tak daje. :D

Tak ładnie śpią, zmieniają się z Jejusiem. :D
Obrazek

Miziańsko :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fibius
Posty: 51
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:38 pm

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Fibius »

Zdjęcie jak śpią razem jest genialne :D
Cieszę się, że chłopaki dogadują się między sobą i nie dochodzi do zatargów >:D
Obrazek
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

No i cóż... Nie mamy jednak wszołów. Pani wet pobrała próbki do badania (iver nie działał i już mi ręce opadały) - okazało się, że cierpią na łupież o podłożu grzybiczo-hormonalnym... Jednak dziwi mnie to, że Jejuś i Bestia dostały go mniej więcej w tym samym czasie. ??? Mogły się od siebie jakoś zarazić? Lolek jest czysty, więc chyba nie tędy droga. Miał ktoś kiedyś do czynienia z tym łupieżem? Ponoć ketokonazol łagodzi objawy, ale nie pozbywa się go zupełnie i trzeba byłoby kastrować, żeby już się nie pojawił. A ja z takiego powodu nie chcę ich kastrować, nie są agresywne, nie szaleją pod wpływem hormonów, nawet mocne znaczenie Bestii przeżyję...
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: falabella »

A Lolek nie ma łupieżu, bo jest kastratem przeca :P
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Megi_82 »

Na hormony nic się nie poradzi, jeśli nie chcesz ciachać, ale ketokenazol jest dobry na grzybiczne sprawy.
Foty genialne, zazdraszczam łączenia :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Megi_82 »

Hej ho, wszystko w porządku?
Jakaś cisza pozapadała w "moich" wątkach...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Buba »

Być może opuściłaś betony i teraz wesoło smażysz się na jakiejś plaży, ale my się tu trochę martwimy :-\ :)
Napisz czy wszystko w porządeczku. Czekamy, czekamy :D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”