[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: M0j0_J0j00 »

Dla szczurka nawet lepiej że nie przezroczyste bo chowanie, spanie bądź bieganie w rury nie bylo by taką zabawą gdyby dochodzilo światło ;)
Malina :)
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

lipa, to cos co kiedys widzialem w leroy to byla rura oslonowa do instalacji elektrycznych, ale to badziewie sprzedawane jest po kilkanascie metrow i ma srednice najwyzej 5 cm... moze chomik dzungarski by w to wlazl, ale nie szczur... wpadlem za to na inny genialny pomysl. ale to jutro.
u kumpla ostatnio widzialem w piwnicy kolanka rur pcv itp, chyba go odwiedze z piwem w reku :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

mówie ci

Post autor: merch »

No ja ci mogę mówić Bob :). bardzo fajna klateczka , moze firme założysz? Moje szczurasy zagospodarowały przestrzeń pod szafkami w kuchni, jedyny problem , że zamknać ich nie ma jak, a niestety czasem lubia kable przekasic , no i ze sprzataniem kłopot całe gniazdo musze im niszczyć, jakby im tak zrobić wysuwana konstrukcje z pleksy i siatki ? ale chyba pleksa to sporo kosztuje? Pozdrowionka i gratulacje M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

strzel jakas fotke, moze cos poradzimy :)
pleksi 100x100x0.225cm kosztuje 51 zl. siatka - rolka 5x0,5m siatki o oczku 13mm, grubosc drutu ok 2mm kosztuje w castoramie chyba 56zl. coby konstrukcja sie sztywno trzymala, katowniki aluminiowe - 5,40 za metr (w gornej czesci klatki mam o grubosci 12mm).
moze po prostu przerob jakas stara szafke kuchenna, tylko zamiast drzwiczek zrob siatke? chociaz na 4 szczury potrzebna by byla o objetosci takiej jak moja...
mi zostalo cos ponad 50x50cm tej siatki, za 2 piwa odstapie :)
firme? e tam, po prostu biznes na allegro :)
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: M0j0_J0j00 »

Ale jeśli mialby być to jaki kolwiek biznes to tyko rozpocząty w woj. mazowieckim nie?

Bo z torche sie nie opłaca takiego bydlaka przewozić.
Malina :)
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

zrobie szkolenia i stworze siec produkcji i dystrybucji na cala Polske
zmonopolizuje rynek klatek i akcesoriow
dzisiaj Polska, jutro Europa, pozniej - caly swiat! tak, razem z Linusem podbijemy swiat! wszyscy beda mieszkali w klatkach mojej produkcji!

[center:f4c0446509]:twisted:[/center:f4c0446509]
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Jak zrobi? samodzielnie klatk??

Post autor: Maksym »

Jak zrobić klatkę samemu? Co do tego będzie potrzebne? Jakie materiały? A może ktoś da instrukcję co i jak (najlepiej z rysunkami) by możnabyło samemu zrobić ;)
Madaxaa
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 29, 2005 4:56 pm

Jak zrobić samodzielnie klatkę?

Post autor: Madaxaa »

Sam miałem robić klatke, ale stwierdziłem, że więcej wyniesie. Jak już budować to dużą wtedy bardziej się opłaca. http://koszatniczka.org/art/jakzbudowacklatke.html tutaj jest fajne wykorzystanie akwarium jako kuwety, takie akwarium zrobi szklarz.
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jak zrobić samodzielnie klatkę?

Post autor: WildMoon »

Ja sie tez na Ciebie uwzielam ;) Wiec nie obwiniaj tylko naszej slodkiej ESTUS :!: A tematow o wlasnorecznej budowie klatki jest na forum calkiem sporo.
I owszem, bedziemy upierdliwi, az sie wreszcie nauczysz poslugiwac opcja 'szukaj' i przestaniesz powielac istniejace juz tematy. Nerwicy mozna dostac! :bije:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jak zrobić samodzielnie klatkę?

Post autor: WildMoon »

Przepraszam, drogi Maksymie, ale sie z Twoja wypowiedzia nie zgodze, bo gdybys czytal uwaznie i ze zrozumieniem, to wyczytal bys nastepujace informacje:
[quote="AMB"]skonczylem budowe nowej klatki. bydle ma ok. 120 cm wysokosci, podstawa 50x50. tak tylko chcialem sie pochwalic Smile
tu macie zdjecia: http://amb02.host-pl.com/cam/linus/
bardzo bylbym wdzieczny za jakies pomysly na umeblowanie tego molocha.

szczegoly techniczne? kuweta z pleksi i katownikow alu, gora z siatki 13mm oczko i tez katownikow, ponitowane zeby sie kupy trzymalo. ramki do drzwiczek z drucianych wieszakow.[/quote]
Wiec na moj rozum, powinienies sie - o ile to masz konkretnie na mysli - dopytac AMB W PODANYM TEMACIE o bardziej precyzyjne szczegoly techniczne, np. jakie katowniki, jakiej wielkosci, gdzie kupic, jakie koszta, itp... Wlasnie o to nam adminom, modom i pozostalym uzytkownikom chodzi, aby dopisac pytanie do egzystujacego juz tematu, a nie powielac tematow, zakladajac nastepny. Czy to az takie trudne do zrozumienia? Przeciez mozesz nawet napisac prywatna wiadomosc do AMB i dopytac o interesujace Cie szczegoly :roll: To w Twoim wlasnym interesie!

Mam nadzieje, ze wyrazilam sie w miare jasno.

P.S. O ile mi wiadomo, to z uzytkownikow na forum, wlasnorecznie robione klatki maja: Endru, AMB, Mycha, GoHa, lajla... (prosze wybaczyc, jesli kogos pominelam)

[ Dodano: Wto Sie 02, 2005 11:21 am ]
Nie wiem czy znasz niemiecki. W kazdym badz razie TUTAJ znajdziesz cale mnostwo klatek, ktore daja Ci natchnienie ;)
Dla lepszego zrozumienia przetlumacze skroty: SB = klatka wlasnorecznej roboty; SK = klatka zrobiona z mebla (szafy); KK = Klatka kupna; KK/SB = 'Mix' z klatki kupnej i klatki wlasnorecznej roboty.
Mysle, ze to dosyc pomocy z mojej strony. Teraz Twoja kolej ruszyc mozgownica :lol:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Desiree
Posty: 71
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 1:56 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Desiree »

kurde jaki wypas!!ja tez chce taka:Dile tam sie szczurow pomisci:Dsuuper:D naprawde pogratulowac talentu budowniczego;Da mozna zapytac tylko o koszty budowy czegos takiego?:>bo w sklepie cos takiego kosztuje majatek :roll:
Angie, Tequilla, Frida i Niunia:)
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: grzegorz »

no no super -taka duza ze ledwo twojego szczurka widac. gratuluje pomyslu sper wykonania
polecam tak jak wszyscy galazki do wspinania-ja takie mam moje to uwielbiaja- patrz galeria
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: pani_rotten »

nie no a ja myslalam ze apartament swoim szczuraskom zrobilam ;) gratulacje, ale popieram ze maluchowi przyda sie towarzystwo w takiej willi zeby mial z kim ganiac :D jakby co to w galerii zaraz umieszcze zdjecie :)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Cobra »

piekna klateczka, musisz byc sprytny i lubiec majsterkowac pzdro
Tomek_N
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:03 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Tomek_N »

Super wypasiona klatka!
A jak wyglada teraz?? Moze jakas fotka :]
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”