[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Marycha

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Marycha »

:ph34r: bardzo dużo osób pisze na forum o tym, ze ich szczurki się drapią... mój robił to samo... ponieważ mam go od niedawna (jakieś trzy tygodnie) to bardzo sie przestraszyłam, gdy w sobote rano zobaczyłam jego rozdrapane do krwi uszko :huh: pojechałam do weterynarza... było podejrzenie świerzbowca, więc wziął "zeskrobinkę" z ucha i zawiózł do laboratorium...dał mu jeszcze zastrzyk, który ma działać przez tydzień i jest przeciwzapalny... jak na razie pomaga:D dzisiaj byłam z nim jeszcze raz u tego weta i świerzbowca nie wykryli w próbce... po świętach kolejna wizyta, ale na razie jest ok... szczurek odzyskał wigorek i szaleje jak na młodego przystało... jest bardzo wszędobylski i towarzyski... szukam też dla niego nowej klatki bo moja stara (miałam chomisia) jest niestety mała... :/ napiszcie jeśli waszym szczurkom przytrafia sie to samo i nic nie pomaga...
Doti

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Doti »

Mój szczuras ma małe czerwone krostki, a raczej strupki na skórze. Czesto się drapie. Co mu moze dolegać? Używam ściółki CHIPSI i Cat's dream chyba w porządku... może ma na coś alergie?
qxik

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: qxik »

moim zdaniem to alergia , najprawdopodobniej na ściółke ( wiórki , sianko ) , szcur mojego znajomego miał podobne objawy ale u niego pojawiło msie łysienie , lekarzy zalecił wtedy lignine albno papier toaletowy ( bez aromatów ) i ustąpiło
, ale najlepiej to iść do weta ;)
Doti

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Doti »

Przeczytałam wszystki posty na ten temat i wyłożyłam klatke ligniną. Podaje teraz tylko ziarno i zobaczymy co bedzie dalej. Dodałam też do wody wapna. Strupki posmarowałam TRIBIOTUKIEM .Za dwa dni spróbuje mu podać to co zwykle (dropsy, serek, mleczko, owoce i warzywa itd) zobaczymy na co zareaguje jego skóra.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

Hm dobrze zrobić tydzień przerwy od mleka, serów i wszelkiego przebiałkowanego pożywienia - mniej niż tydzień nie da rezultatów jeśli faktycznie ma uczulenie na białko.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
PALATINA

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: PALATINA »

A u moich zdarzało się coś takiego okresowo - raz jest potem nie ma...
Nic nie zmieniałam, ale strupki nie wydawały się być problemem dla moich szczurzastych.
Jednak inny mój szczur (już nie żyjący) miał podobny problem - dużo strupków + drapanie + ogryzanie łapek.
Lignina i dieta nie pomagały.
Szczurcia dostawała leki (zastrzyki), ale niestety nie pamiętam jakie.
To pomagało, ale gdy odstawialiśmy leki wszystko wracało!
Aneta

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Aneta »

mój szczurzasty (sopel) tez wlasnie dostal takiej wysypki, ale tak mocno sie drapal ze ma teraz rany za uszami i na kłębie. bylismy u weterynarza, dostal antybiotyk, glukoze bo nic od rana nie jadl. byl bardzo niemrawy prawie wogóle sie nie ruszal. po lekarstwach od razu poczuł się lepiej i zaczął jak zwykle demolować klatke. teraz juz czesc ranek sie zagoiła, wieczorkiem idziemy na drugą dawke zntybiotyku. zobaczymy co dalej, ale na szczescie wyglada caraz lepiej :)
Aneta

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Aneta »

moj szczurzasty ma takie same objawy od wczoraj. na poczatku tez zauwazyłam tylko ranke za uchem, ale bardzxo szybko wykryłam i za drugim uchem i na całym karku. weterynarz kazal zamiast ściołki lignine, żadnego białka przez tydzień 2 rozy dziennie wymiana wody. dostal zastrzyk z glukozy (bo nie chciał jeść) z antybiotyki i z jakiegoś preparatu co ma działać przeciw swendzeniu i jescze cos przeciw zapalnego. generalnie poczuł sie dyrzo lepiej, ranki zaczeły sie goić. dodatkowo ranki 4 razy dziennie przemywam Rywanolem i po osuszeniu smaruje Atecortinem, potem trzeba przez co najmniej 15 minut pilnować żeby sie nie drapał i nie mył ( co wcale nie jest takie łatwe) dzisiaj ide na druga dawke antybiotyku, w razie czego jak jesteś z wawy to moge ci podac nazwisko i namiary na weterynarza specjalizującego się w małych gryzoniach, to naprawde dobry fachowiec. życze powodzenia w kuracji jakby coś pomogło, albo jakbyś dowiedziała się co powoduje tą alergie to niapisz. a przy okazji szcześliwego nowego roku
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

Aneta - moja prośba do Ciebie. Jak już będziesz u lekarza zapytaj się proszę jaką dawkę leku dostaje i napisz czy tylko 2 razy, czy więcej tych zastrzyków będzie miał? (że zastrzyki z glukozy doczytałam w innym poście z Twoją odpowiedzią)
Wielkie dzięki z góry ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Aneta

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Aneta »

weterynarz stwierdzil ze ranki goja sie bardzo szybko wiec sopel dostal tylko 3 zastrzyki, ale zaznaczyl ze jak ranki zaczna sie znowu powiekrzac lub ropiec to zebym jeszcze raz przyszla, dawki dokladnie nie pamietam bala bardzo malusia, ale jutro jeszcze sie do niega przejde na kantrole i zapytam, napisze jak najszybciej
Aneta

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Aneta »

identyczne objawy ma moj szczorek, aprucz tego wszystkiego co wyrzej napisano najlepiej by bylo jakbys nie podawala szczorkowi bialka krowigo, czyli precz ukachane makarony, jagorty, a przydewszystkim serki :(
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mageda »

Cholercia, to samo jest u mojej małej. Drapie się non stop strupki ma na ciele, tak że jak ją się głaszcze to wyczuwa się momentalnie, na grzbicie, pod brzuche, za uszami, no normalnie wszędzie :( Myślałam że to uczulenie na białko, więc odstawiłam jej mięso, ser, orzechy bo to mniej więcej czesto dostawała, no ale nic żadnej poprawy. Do weta nie mam jak iść, gdyż w mojej małej mieścinie nikt sie nie zna na takich małych gryzoniach. :(
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mageda »

aha teraz daję swojej ziarno którego nie tyka prawie, płatki owsiane, które lubi, ryż preparowany który także lubi i okrągłe puff rollsy dla gryzoni no i kolby czasaem chrupnie i chlebek tylko
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Marycha

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Marycha »

:( :( :( :( Hektorek nie zyje:( okazało się ze chyba jednak miał uczulenie na trociny i niestety w nocy się udusił...;(... najbardziej zabolałao to, ze nie umarł w spokoju tylko w bólu... bbbbuuuuuu
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: GoHa »

Ojej.... bardzo mi przykro.... duzo bym dala, zeby szczurki nie byly takimi delikatnymi na zdrowiu zwierzaczkami..... :(
Dobrze jest być kochanym... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”