Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Versele laga rat & mouse kupiłam ze względu na tę jukę, która miała odśmierdzić ich odchody (po tym, jak przez kilka dni jadły rat complete, nie dało się wytrzymać w mieszkaniu i zanim odkryłam, co jest przyczyną już kupiłam tę karmę).
Nie jestem pewna moich odczuć. Na początku nie chciały jej jeść, potem skubały, potem znowu nie jadły, później zjadały, a od przedwczoraj nie dawałam im nic nowego do jedzenia; wyjadły wszystko oprócz tej karmy (wala się po kątach razem z owsem ::) ). Coś tam skubią, ale chyba tylko żeby się nie zagłodzić. Jak je wypuściłam to wyjadły wszystkie swoje skarby z zakamarków w pokoju, a rat & mouse nadal leży.. :P Nie mam serca ich dalej zmuszać (a może powinnam poczekać jeszcze? :P)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pająk »

U mnie rat&mouse wcina 6 na 8 szczurów. Tylko maluchom nie podchodzi, reszta wyjada granulat przed dodatkami, które im do miski dosypuje (tima/uczta/VL jakaś uzupełniająca snack). Także jestem zadowolona. Szczególnie, że zaryzykowałam i zamówiłam od razu 20 kg. W dodatku po super cenie 122 zł ^^
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Zazdroszczę. Ja w ogóle nie wiem, co im dawać do jedzenia. Jeszcze ANI JEDNA karma nie była przeze mnie kupiona po raz drugi... Bez kitu :-\ Myślę sobie, że może jakoś wybitnie nie lubią karm VL, bo Rat Complete też zjadały na sam koniec.
Za to chrupki dla psów mogłyby w nieskończoność. Nie wiem o co im chodzi ::)
Ostatnio udało mi się zainteresować je warzywną karmą Vitapolu, taka karma uzupełniająca http://animalia.pl/produkt,8245,,Vitapo ... _300g.html . Co o niej sądzicie? Ja kupiłam testowo i w porównaniu z neonowymi karmami Megan wygląda naprawdę super, pachnie bardzo warzywnie i składniki też wyglądają ok.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: IHime »

Gosja1, Vitapol jest karmą zdecydowanie odradzaną. Często trafiała się zapleśniała albo z robalami.
Większość szczurów potrzebuje czasu, żeby przyzwyczaić się do nowej karmy. Na początku traktują ja nieufnie, nie chcą jeść. To zwierzaki bardzo ostrożne - w naturze każdy nowy pokarm mógł okazać się trujący. Muszą się przełamać. Zwykle przyzwyczajanie do nowej karmy trwa minimum 2 tygodnie, kiedy stopniowo miesza się nową karmę ze starą w zmieniających się proporcjach.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Nieufnie? U mnie nic z tych rzeczy :D Od czasu kiedy dostają Timę to wszystkie dziewczynki mają brzuchy jakby w ciążę z karmą zaszły ::)
Chociaż gąbka z łóżka i tak najsmaczniejsza :P
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Rat & mouse pro leży w tej klatce od miesiąca (w sensie- wymieniany na świeży ;)). już go jadły, sprawdziły dokładnie, czy to jest trujące, a teraz znowu przestały i mają koło ogona. ot, cały problem, co chyba niedokładnie opisałam we wcześniejszym poście ;)
wiem, że Vitapol jest odradzany, ale w tej konkretnie karmie nie widzę nic niepokojącego. wygląda mniej więcej tak ładnie, jak VL Rat Nature. może mi się opakowanie z super partii trafiło ;)
To nie jest oczywiście tak, że one nic nie chcą jeść i mają w nosie, tylko po prostu czytając niektóre posty nie potrafię sobie wyobrazić, żeby u moich paskud znikało wszystko do ostatniego ziarenka :P A one jak dotąd zawsze czegoś nie lubią.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Moje szczury też nie lubią VL rat complete, z VL rat nature zostawiają wszystkie chrupki...
9 duszyczek za TM [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Moje wcinają Selective teraz. Aż im uszka trzęsą się. :) Jednak to chyba najlepsza karma u mnie.. Choć niestety nie najtańsza. :(
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

gosja1 pisze:wiem, że Vitapol jest odradzany, ale w tej konkretnie karmie nie widzę nic niepokojącego. wygląda mniej więcej tak ładnie, jak VL Rat Nature. może mi się opakowanie z super partii trafiło ;)
To nie jest oczywiście tak, że one nic nie chcą jeść i mają w nosie, tylko po prostu czytając niektóre posty nie potrafię sobie wyobrazić, żeby u moich paskud znikało wszystko do ostatniego ziarenka :P A one jak dotąd zawsze czegoś nie lubią.
Może akurat ta karma Vitapolu nie jest taka najgorsza, bo nie ma za dużo sztucznych składników, ale mimo wszystko to pokarm uzupełniający, a nie podstawowy, więc nie dostarcza szczurowi wszystkich niezbędnych składników.
Przy moich pierwszych szczurach wypróbowałam wiele karm - jakiś Vitakraft, potem XtraVital i nic nie znikało do ostatniego ziarenka. Dopiero, kiedy zamówiłam Timę z zooplusa, w misce zaczęły zostawać tylko łupinki słonecznika :) Ostatnio Tima się trochę pogorszyła i ma więcej suchych ziaren, ale mimo wszystko mogę ją z czystym sumieniem polecić. W dodatku jest bardzo tania, trochę ponad 10 zł/kg.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

smeg, napisałam wyżej, że ten Vitapol jako uzupełniająca. widzę różnicę pomiędzy podstawową i uzupełniającą :-) ale zaskakująco dobrze ją przyjęły, dlatego o niej wspomniałam.
a podstawowej karmy szukam nadal. chciałabym zamówić Timę, ale tak to już jest, że mając wybredne potwory obawiam się po prostu kupienia dużego opakowania. może spróbuję kiedyś dorzucić się do jakiegoś zamówienia. chyba, że znajdę kogoś chętnego z Warszawy do odsprzedania mi ilości próbnej :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Jak w Wawie mieszkasz to nie powinnaś mieć problemu ze wspólnym zamówieniem :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Z doświadczenia wiem, że najlepiej i najszybciej znika beaphar care + rat, inni użytkownicy forum u siebie zaobserwowali to samo (wejdź w wątek tej karmy, poczytaj opinie). Jak dla mnie karma super, moje szczury jedzą ją od dłuższego czasu, ale jednak trochę kosztuje... ale te 39,90 na miesiąc można się zrujnować na karmę. U mnie schodzi miesięcznie 1,5 kg karmy za właśnie 39,90. Na próbę możesz kupić opakowanie 250 g za 11 zł.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Kupiłam niedawno właśnie Beaphar Care+, 500 g na próbę i po tych wszystkich Timach i JR Farmach mam wrażenie, że wystarcza na dłużej :) Poprzednie karmy zamawiałam w 2,5 kg workach i schodziły bardzo szybko, mniej więcej w 1,5 miesiąca przy 4 szczurach. Myślę więc, że opłaca się zapłacić trochę więcej za bardziej wydajną karmę, w dodatku doskonałej jakości. Co prawda mój chłopak twierdzi że dziewczyny wolą starą mieszankę, a nie granulat, ale teraz w "okresie przejściowym", gdy mają dwie miski do wyboru jednak z obu cośtam znika. U chłopaków jest tylko Care+ i zjadają wszystko do ostatniej granulki - pusta miska to super widok po wielu miesiącach wyrzucania resztek ziaren do kosza :D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Swoją drogą, Aferson, gdzie kupujesz 1,5 kg za 39,9 zł? :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Kiedyś w Arkadii było po 39, mimo, że w Złotych po 60-coś. :D Dziwiło mnie to wtedy. Jak jest teraz - nie wiem.

Aferson, jak to możliwe, że na 5 szczurów starcza Ci 1,5 kg granulatu? Mi 2 kg starcza na góra 2-3 tygodnie, nie więcej, a mam 6 szczurów.. Daję im Selective. Jak kupowałam beaphar care + to starczał mi na jeszcze mniej (chętniej go jadły).
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”