Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Ogólnie szczurów mi nie tuczy ... tylko Adaś tak na nią reaguje :) .. Nie wiem od czego to zależy :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Moje szczury Ucztą gardzą, w ogóle jej nie jedzą. Timę średnio ostatnio..
Dziś kupiłam im beaphara care plus (niech poszaleją raz na jakiś czas), muszę zamówić dostawę Selective'a. ::)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Gromowataa
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 21, 2011 4:15 pm
Lokalizacja: Iława

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gromowataa »

Zamówiłam chłopakom dzisiaj tą ucztę zobaczę jak będzie im smakowało ale za wybredni nie są , zawsze do karmy dostają coś jeszcze dodatkowego to miseczki całe opróżniają :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=31458<----Moje chłopaczki : Toudi, Eddy, Fredi, Olinek i Willy <3
Za TM: Jaś- na zawsze w moim serduszku [*]<3 [/color]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

słuchajcie, otworzyłam dzisiaj moje na prawdę szczelne wiaderko, gdzie miałam ok 8kg karmy, tej versele laga zero. nie otwierałam wiadra wcześniej, bo miałam karmę w mniejszych wiaderkach rozsypaną. okazało się, że w środku jest mnóśtwo robaków, wielkości muszek owocówek :-X skąd to się wzięło - nie wiem - może była jakaś larwa albo jajeczka i się wylęgło ? i mnóśtwo karmy idzie do wywalenia... jutro dostaną na próbę Rat&Mouse Pro, jak im spasuje, to zamówię duży worek..
zawiodłam się na vl :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sky »

może przechowywanie było po prostu złe, ja bym się zawiodła na hurtowni/sklepie, nie na firmie.
Raz u mnie już w domu zalągł się jeden mol, ale to przyznam się, nie zamknęłam widocznie szczelnie pudełka.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

właśnie wiadro było szczelnie zamknięte, że nawet miałam problem ze zdjęciem pokrywki dzisiaj..
chyba będę kupować w małych paczkach.
jutro wystawię tę karmę na taras, żeby robale wylazły, a potem chociaż trochę przebiorę, żebym miała co dać szczurom, bo zamówienie mi nie przyjdzie w jeden dzień.. teraz będę zamawiać w mniejszych paczkach, chyba, że rat&mouse pro im spasuje.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

przepraszam Sky, mam tyle spraw na głowie, że źle rozumuję.
tak, mogło być tak, że w hurtowni coś nie tak z przechowywaniem, jednak co teraz zrobić ? w mniejszych wiaderkach, do których miałam 7 kg przesypane wszystko było ok, jak otworzyłam to duże wiadro, to zaczęły te paskudztwa wyłazić..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paula_13 »

Ja karmię moje tłuściochy karmą VLRat Complete. Wcinają aż im się uszy trzesą, ładnie nabrały ciałka, rosną jak nie wiem. W ciągu ostatniego miesiąca pomnożyły swoje wymiary i wagę o 1 raz. Wydaję mi się tylko, że Rico troszkę za mocno urósł, ale może taka jego uroda. Miały ok. 8 tygodni jak ich wzięłam. Teraz mają 11 tygodni.
Mam takie poczucie, że jedząc tę karmę dostają wszystko, czego potrzebują (nie wybierają tak jak w innych z bardzo prostego powodu-brak wyboru).
A tak na marginesie- ile tej karmy powinno się dawać dziennie? ja rozdzielam na dwa razy około 4/5 szklanki tej karmy na dwóch Panów.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sky »

Wydaje mi się, że zjedzą tyle, ile im potrzeba. Szczur to nie królik, który je, póki jest jedzenie. Ja sypałam swoim paskudom powiedzmy dwie garście i dosypywałam wtedy, kiedy miska była pusta
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

U mnie miska jest zawsze pełna, nie dopuszczam, by była pusta.

Ej, zauważyłam, że beaphar care + się spsuł. :< Kiedyś szczury jadły go aż się uszka trzęsły. Całego. A teraz owszem, jedzą.. Ale wszystko, poza zielonymi wałkami. Te czerwone fragmenty i kosteczki beżowe wcinają od razu, a wszystko zielone zostaje i jak ich nie przegłodzę porządnie, to nie zjadają. ;/
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Gromowataa
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 21, 2011 4:15 pm
Lokalizacja: Iława

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gromowataa »

Moja 4 Panów też bardzo dużo zjada :) Ale dosypuje im tylko gdy mają puściutkie miseczki ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=31458<----Moje chłopaczki : Toudi, Eddy, Fredi, Olinek i Willy <3
Za TM: Jaś- na zawsze w moim serduszku [*]<3 [/color]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

A u mnie to kosteczki beżowe zostają na końcu, ale jeśli nie dosypię nowej porcji, to je też zjadają :) Co szczur, to obyczaj :D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

U mnie są trzy stada osobne i w każdym zostają tylko te zielone.. Dziwne. ::) Masz widać amatora na nie. Może będę Ci pakować i odsyłać, a Ty mi kosteczki. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: valhalla »

Powiedzcie, czy warto zmieniać czasem karmy, jeśli szczurki jakąś polubią i czyszczą prawie do zera? Kiedyś miałam VL Rat Nature, ale nie jadły z niej wszystkiego, Timę jedzą całą ze smakiem i jakoś nie widzę sensu zmieniać, ale widzę, że niektórzy czasem zmieniają z innych powodów niż to, że szczurom nie smakuje. Czy to kwestia kaprysu (nie odbierzcie słowa "kaprys" negatywnie!), czy są rzeczywiście jakieś uzasadnione przyczyny, dla których warto czasem zmieniać karmę?
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

Czasem warto sprawdzić czy ta tańsza, a niekoniecznie gorsza też będzie dobrze zjadana ;) Do tego odobina urozmaicenia nie zaszkodzi.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”