Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nietoperrr... »

A poza tym...Nawet jak ludź ciągle by jadł tylko płatki na mleku,czy ciągle tylko ziemniory,czy ciągle tylko schabowe...To nudne się to staje po pewnym czasie i zjadłoby się jakiś ryż z kurczakiem,no nie? ;) Szczury chyba mają podobnie,tylko same takiego wyboru nie mogą dokonać ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Ja zmieniam ciągle, bo jeszcze nie trafiłam na karmę, co by znikała cała. Poza Selective. Kiedyś Beaphar Care + mi też cały znikał, ale teraz nie znika..
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Rzeszut
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 28, 2011 12:58 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Rzeszut »

Ja swoje dwa półtora miesięczne szczurki karmie VItacraftem emotion beauty. Polepsza sierść, układ pokarmowy itp. Ma bardzo różne składniki biorąc pod uwagę kolory, fakturę oraz zboża użyte do jej wykonania(tej mieszanki). Do tego dochodzą zielone krążki "Frykas" animalsów (kukurydza, przenica, suszona koniczyna + warzywka). Tropifit Rat oraz karma ziołowo warzywna Herbal Pets Natura Szczura(obydwa ze sklepu Planeta Zoo). Po tych karmach brzuchy nie są nabrzmiałe, składniki są różnorodne a szczurki szczęśliwie się śmieją od ucha do ucha ;p. Od czasu do czasu kupie im loda w waflu zrobionego specjalnie dla gryzoni(raz na jakiś czas takie niezdrowe frykasy się przydadzą^^). Jeśli chodzi o coś na mokro to już wedle dnia/tygodnia. Jakieś owoce leśne itp. Swoją drogą polecam alergikom do poidełka robić roztwór wody z wapnem. Zawiera kwartecyne, witaminę C w małych ilościach oraz wapń. Dobrze działa na stany alergiczne podczas problemów ze ściółką a przy okazji szczury wydają się "bardziej gibkie". Pardon, że tak wszystko w jednym poście, ale jakoś się rozpisałem :P
maryz84
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 8:02 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: maryz84 »

A ja moim ogonom kupuję karmę VERSELE-LAGA RAT NATURE, uwielbiają ja ;D natomiast z kolb nie mają jakiś ulubionych jedzą ze smakiem
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

Moje z Rat Nature zjadają tylko ziarna, suszone warzywa i owoce. Te granulki wszelkiego koloru i kształtu zostawiają. Nie mam serca ich przetrzymywać na głodzie, więc ta część karmy się marnuje..
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sky »

U mnie na odwrót, maluchy zjadają wszelkie chrupki, a ziaren nie ruszają. Dlatego musiałam zawsze 1/4 porcji Timmy wywalać, bo ziarna zostawały. Teraz kupiłam VL Zero i pomieszałam z karmą z Tropifita(dużo chrupek) i zobaczymy.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Moje szczury NIGDY nie zjadają z VL tych brązowych kółeczek z dziurką. Chodzi mi o karmy Rat Nature oraz Snack Crispy. Wie ktoś, co w nich jest? :P
Narzekałam parę postów wyżej, że strasznie wybrzydzają ze wszystkim, ale jak kupiłam ostatnio XtraVital, przypomniawszy sobie, że szczury dostałam od pewnej Pani właśnie z resztkami tej karmy i nie pamiętałam, czy ją jadły, to okazało się, że zjadają co do ziarenka (!).
Mam przeczucie, że do każdej karmy VL dodają jakiś składnik, który powoduje, że paskudy tego nie jadają. Zastanawiam się tylko, co to takiego :)
Jak czasem zdarzyło mi się kupić jakąś tańszą karmę, to stamtąd też zostawiały, ale jakoś szczególnie mnie to nie bolało, bo im na zdrowie to wyszło pewnie, a poza tym tańsze jakoś tak lżej wyrzucić :P Natomiast zawsze uparcie testowałam karmy VL i za każdym razem to się nie udaje.

A co sądzicie o JR Farm uczta szczura light? Jako taki dodatek bardziej, niż karma na co dzień, bo jednego szczura mam tłustego, a drugi jest chuderlawy i trudno go spasać, gdyż on wszystko skubie w małych ilościach.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
BabaYaga
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 11:30 am
Lokalizacja: Lublin ;)

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BabaYaga »

Witam :) a czy ktoś z Was zna karmę NutriMeal zoluxa? Pierwszy raz widzę, kupiłam, bo nie było mojego ulubionego xtravitalu..czy tam vitala. whatever.
Nie powiem, żeby karma znikała w zastraszającym tempie ::)
Awatar użytkownika
fenomenalna
Posty: 121
Rejestracja: pt mar 06, 2009 10:51 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karmy POLECANE

Post autor: fenomenalna »

A ja chciałabym zapytać czy karma Tropifitu jest polecana czy wręcz przeciwnie? Kupiłam szczurom paczkę jakiejś niebieskiej care + z echinaceą i takimi bajerami i nie chciały tego jeść prawie. Kupiłam im tą tropifita, mieszam ją z owsem i pszenicą i wsuwają jak głupie tylko czy to dobra firma?
Skład:
produkty pochodzenia roślinnego
nasiona
warzywa
owoce
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego
oleje i tłuszcze
Zawartość składników pokarmowych:
białko surowe 20%
tłuszcz surowy 5%
włókno surowe 5,5%

3050kcal/kg
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Z tego co czytałam zdania są podzielone, rewelacyjna nie jest, ale ktoś pisał, że jest dobra na sytuacje kryzysowe ;) Sama na początku nią karmiłam, ale szczury się na nią nie rzucały jakoś specjalnie i większość karmy lądowała w koszu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

20% białka, wydaje mi się, jak na "ziarnistą" karmę dość dużo.. Nie wiem, może ktoś kto zna się lepiej coś napisze.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

ja daję tropifit w sytuacjach awaryjnych, jak braknie mi karmy a zamówienie nie zdąży przyjść, to jedyna porządniejsza karma od megana i vitapolu, która jest w moim zoologu :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Jak dla mnie nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej z tym Tropifitem. A to niebieskie bo kupiłaś to beaphar, jedna z najlepszych karm dla szczurów na rynku, którą tutaj na forum wielokrotnie wychwalałam. :P
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sky »

Ja Tropifit mieszam zawsze z czymś innym, samą sobie nie daje, ewentualnie w sytuacji kryzysowej.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pająk »

klimejszyn, jak tam pro?
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”