~~Moje Rekiny Puszyste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: ol. »

bardzo mi przykro Delilah z powodu Twojej straty
i nie tylko Twojej...
zniknięcie Noktuli, tej wiecznie zadziwiającej Noktuli, każdego z nas - wielbicieli stworzeń przedziwnych i niezwyciężonych, bo przecież taka była....
- nagle zubożyło :(

domyślam się, że nie łatwo podjąć ciąg dalszy po takim przerwaniu, ale wiedz, że jest on tutaj bardzo oczekiwany
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: Paul_Julian »

Smutno bez Noktulki. Była niesamowita, jeden z takich szczurków, które się zapamiętuje i zawsze wspomina z uśmiechem.
Miała wspanialy domek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: *Delilah* »

Szczerze powiedziawszy, nie potrafię przejść nad Noktulą do porządku dziennego.
Ilekroć sobie przypomnę tego wytrzeszcza, to "oczy mi się pocą"...
Wszystko potoczyło się tak nagle, może to lepiej, nie musiałyśmy się męczyć poprzez mozolną wielotygodniową wędrówkę po wetach i ból milionów zastrzyków. Ominęły nas te dni, kiedy się myśli "czy to dziś?", nieprzespane noce z widmem Morbidolu na horyzoncie.
Mimo to, wiedziałam, że Ona odchodzi, chociaż nic na to nie wskazywało...
Kiedy tamtego dnia weszłam do pokoju, chociaż jeszcze nie zobaczyłam, już odczułam... Obecność Końca.
Wystarczył rzut oka na Mushishi, która wyglądała dokładnie tak, kiedy umierała Kroovka i ten nienaturalny spokój w stadzie.
Jeszcze usiłowałam podać steryd, jeszcze zastrzyk z furosemidu, termofor,nutri w strzykawce..
Ale Noktula już była swoimi dwiema kaczymi nóżkami po drugiej stronie.
Paręnaście minut przed końcem ucieszyła się z dropsika, chwyciła go w zęby i usiłowała zjeść, ale Coś już jej nie pozwalało, bezlitośnie kradło Ją życiu. A Ona chciała biec i biec...W drugą stronę...
Chyba muszę ten cały żal wypisać i wylać tutaj...

Tydzień temu śniła mi się...
Przykrywałam dziewczynki ręcznikiem, żeby im było cieplej...ale nagle zastanowił mnie wygląd " Dziabaduchy". Co ona taka brzydka i wypłoszowata ? - myślę. Chyba muszę się z nią przejść do lecznicy. Jednak postanowiłam zajrzeć pod ręcznik raz jeszcze - patrzę i widzę- przecież to NOKTULA. Wyraźnie patrzy na mnie tym swoim Sauronowym okiem :)
Opanowała mnie taka radość, bo we śnie wiedziałam, że ona po prostu odżyła, żeby powrócić na tę chwilkę ale zaraz niestety musi wracać... I tak się stało. Umarła znów, na moich rękach.

*************


Tymczasem białe labinosy dają w kość. A konkretnie Rosalka, która jest nowym "dziwacznym przypadkiem".
Takie to słodkie, kruchutkie niczym filigran, kto by pomyślał że z niej takie toksyczne ziółko :)
Otóż ten ujmujący, przyobleczony w śnieżnobiałe futerko (kolor niewinności - taaaaaaaaa) stwór piekielny po raz kolejny ujawnił swój demoniczny charakterek i zwiał.
Prosto z moich pleców.
W poniedziałkową noc zachciało mi się zakosztować zupy kalafiorowej własnego wyrobu, wylazłam z madejowego łoża (choroba nie wybiera:), stwierdziłam że to tak samotnie wędrować do kuchni, więc dla towarzystwa wzięłam sobie rozkosznego śpioszka wyłożonego na moich stopach - Rosalkę. Posadziłam ją sobie na głowie i powędrowałyśmy w kierunku garnka ;)
Niestety, tak mocny ogarnął mnie samozachwyt nad zupą, że nie zauważyłam nawet, że chuchro wybrało się na wycieczkę po blacie i w momencie kiedy się zorientowałam co jest grane, czmychnęło za szafki.
Dostałam palpitacji oczywiście, raczkuję sobie radośnie po całej kuchni, budząc pół kamienicy nawoływaniami "Rosaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalko" itp.a Rosalka oczywiście miała mnie głęboko w poważaniu.
Spędziłyśmy tak pół nocy- ja na czworakach, ewentualnie uprawiająca jakieś wygibasy nad pralką celem wyciągnięcia tego matoła i Rosalka wychylająca się do połowy kadłubka zza kredensu i spieprzająca na każdy mój ruch.
Fajna zabawa.I tak kiwałyśmy się obie, ja z tłumionej wściekłości i narastającej gorączki (raz nad jednym rogiem mebli raz nad drugim), a Rosalka jak mniemam z pełną albinotyczną radochą i przekorą.
Tak minął dzień. Ja już dałam sobie spokój. Zaczęłam zastanawiać się nad żywołapką. Współlokatorzy uprzejmie donosili, że widzieli Rosalkę to tu to tam, więc już maksymalnie wkurzona, poszłam o 2 w nocy do kuchni i rozpoczęłam polowanie na dziada.
Jako przynętę użyłam ziemniaka i udało się :) Rozalica już potężnie wygłodniała wyszła zza pralki ( na jakąś znośną odległość), i nagle niczym grom z jasnego nieba spadła na nią moja żądna zemsty łapa :)
Myślałam, że poodgryzam jej te różowe płetewki, na których z taką werwą ucieka przed życzliwymi jej osobami;)
W ramach zadośćuczynienia całą noc siadała mi na twarzy i zawzięcie maltretowała buziakami. Bleee ten czarny, oblepiony oajęczynami ogon...
I takie one są, te Rosalki.:/
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: Paul_Julian »

Rosalka to chyba godna następczyni Noktulki. Ty wiesz .... wróci, chociaż w innym futerku. Czy jestes gotowa na powrót paskudziaka ? Jak patrzę na moje wczesniejsze posty to widzę ten, w którym już raz wyrażam obawę, czy waciki nie wyrosną na takie Noktulki ;D

Myslę, że chyba nikt nie może przejsć nad pewnymi sprawami do porządku dziennego. Mysmy tu ją znali tylko ociupinkę..
Dobrze, że nie musiała sie męczyć zastrzykami, juz sie nacierpiała wystarczająco na początku zycia. Jak patrzę na jej fotki, to zawsze toto takie zadziorne, niepowtarzalne. Kazdy szczur jest niepowtarzalny, ale niektóre mają tej niepowtarzalności za 1000 innych..
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: alken »

Noktula zostanie zapamiętana nie tylko przez Ciebie, na zawsze :)
no a Rozalka najwyraźniej przyswoiła sobie nieco dziwaczności koleżanki i też ma pomysł na siebie, szczególnie na spędzanie wolnego czasu. moja pierwsza szczurzca miała swoją sekretną kryjówkę za meblami w kuchni, no ale nie bawiła się w chowanego, sama wychodziła. kiedyś przyjdzie wymienić meble i pewnie znajdziemy tam stosy kup i suchych bułek :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: *Delilah* »

Heh.. Najlepsze jest to, że Rosalka robi to wszystko z ewidentną przekorą. Po prostu charakterny z niej matołek...
Dziabaducha to przy niej taka Sandijka, mimlaśna i spokojna ( i uwielbia wszelakie przebieranki w moje stroje --->12 spódnic do cerowania 8) )... Ale szczur zmiennym jest. Zobaczymy co będzie dalej.

A Noktula ech.. Czekam na tę kolejną odsłonę Jej futrzastego istnienia :) Zgadzam się z Tobą w 100% Paul :)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: manianera »

Widać, że Rosalka wyczuła brak wystarczającej ilości przygód w stadzie i uznała, że musisz przeciez mieć o czym nam pisać :D ! Te upiorne, którym chce się odgryźć kończyny zawsze są w końcu najukochańsze i najlepiej zapamiętane - jak nasz zgryźliwy Nevinuś...

Czekamy na dalsze przygody wędrowniczka!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: unipaks »

Nocne warowanie przy meblach kuchennych - pamiętam, więc nie zazdroszczę :P Mam nadzieję, że Rosalka nieczęsto będzie sobie pozwalać na podobne 'lewizny"
Ale ziemniaczki lepiej miej zawsze w pogotowiu ::) ;)
Buziaczki od nas :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: IHime »

Deli, oczy mi się spociły dwa razy przy pierwszej części posta i raz przy drugiej, chociaż ze skrajnie odmiennych powodów. Moje dziewczęta też mi się czasem śnią i zrywam się w środku nocy, żeby za nimi biec...
Przyznaj, chciałaś Rosalce płetewki poodgryzać, a najwyżej wycałowałaś. ;D
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: ol. »

Wróci pewnie jeszcze nie raz, ku tęsknocie-ku pocieszeniu...

Tymczasem Rozalka zapralkowa już zaczęła pisać zapajęczonymi platfusami dalszy ciąg Sagi Rekinowych Odmieńców.
I niech drepta i niech pisze, bo spragnieni jesteśmy takich historii :)
Buziaki dla Was wszystkich !
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: *Delilah* »

Skoro już po pół roku raczyłam znaleźć kabel do aparatu, to może w końcu przedstawię labisiowych popaprańców ( szczurzyca. powinna mnie zamordować !)
Oto i Rekiny 2012 :
Dziabaducha :
1. Ujeżdza smoczą głowę ;)
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=dziabadont.jpg&s=14' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

2.Zmieniła lokalizację na sztuczną szczękę ;))))

<script src='http://img220.imageshack.us/shareable/? ... e.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

3. Rosalka i Dziabaducha - słit focia w kapturze

<script src='http://img442.imageshack.us/shareable/? ... e.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

4. Dalszy ciąg leniuchowania -Mushishi łysol w szkarłacie

<script src='http://img444.imageshack.us/shareable/? ... i.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

5. Muszlon uwielbia dobrą herbatę,a najlepiej od razu dwie...

<script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i= ... a.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

6. Smaczną książką też nie pogardzi...

<script src='http://img811.imageshack.us/shareable/? ... n.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

7. Ale nade wszystko przedkłada wylegiwanie się w równie pracowitym towarzystwie - Musziszka i Layla

<script src='http://img33.imageshack.us/shareable/?i ... m.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

8. Layla czyli nadworny Miętoch I- Przeleniwy

<script src='http://img20.imageshack.us/shareable/?i ... n.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

9. Na "trawniku" przed posesją... każde miejsce jest dobre... Layla cd.

<script src='http://img528.imageshack.us/shareable/? ... i.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

10. I dla odmiany - upadła Layla na łóżku :):

<script src='http://img4.imageshack.us/shareable/?i= ... a.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

11. Jak wiadomo monotonia zabija, więc dla rozrywki można posiedzieć w misce po sałatce (tak, te dziwnie wyglądające elementy,(i nie mówię tu o szczurze :P) to pozostałości kaszy ):

<script src='http://img820.imageshack.us/shareable/? ... e.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>

12. Ale najważniejsze, to wyszkolić kolejne pokolenia jak się powinno spędzać wolny czas -- Dziabaducha i Layla

<script src='http://img834.imageshack.us/shareable/? ... h.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: manianera »

No nie wierze, w końcu fotki :D ! Tak nam rób częściej ;) !
Białasy cudowne, Muszlon jakiś coraz bardziej kosmiczny, a Layla...ona jedna wie co dobre ;D . Dogadała by się szybko z naszą Stefą, chyba żeby sobie jedno miejsce do polegiwania upatrzyły ;) .
Buziaki dla futrzastych i golasów!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: alken »

baardzo żem rada z fotek, jak i z wyszukanych rekinich zwyczajów, ale chyba żeś zapomniała jak się wstawia zdjęcia :P ::) (jak Ci się chce, to wyslij na pw kształt nowego posta to podmienię ;) )

czy ja tam widzę nakupane w rezydencji? :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: Paul_Julian »

Te Twoje albinoski zawsze jakies takie bure na fotkach wychodzą :D
bardzo fajnie fotki, Rekiny w pełnej krasie rozrabiające az miło!
Layla przypominająca rozdeptany dywanik z misia... Layla w sałatce ...

I Dziabaducha, pilny uczeń na ostatnim zdjęciu ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: ~~Moje Rekiny Puszyste

Post autor: *Delilah* »

O ! I od razu, że bure, ze nakupkane, że źle wstawione zdjęcia ! No zamykam się w sobie ;)))) !!
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”