MEGAN

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Mewa:*
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 07, 2007 8:40 pm

RE: MEGAN

Post autor: Mewa:* »

ja tez nie polecam tej karmy, dla mnie to nie jest karma tylko smietnik i wpychaja tam wszystko ca chca:/ sa tam barwniki, jakies spulchniacze inne bezwartosciowe smieci, moj tez nie przepada za zbozem ale w koncu zboze to podstawa jego karmy, przetrzymalam go tak i zjadl wszystko, teraz wie ze jak nie zje zboza to slonecznika i przysmakow nie dostanie wiec miseczka jest pusta. a jak pisza na niektorych karmach megan typu "owocowy mix" i tam maja byc owoce i same zdrowe rzeczy, a wedlud mnie jaskrawa zielen to nie moze byc jabylko czy kiwi:/ a ziarna jest tam tak wiele, ze wrecz sie wysypuje z pudelka:/ oni chyba nie wiedza jakie szczur ma wymagania....
...Wilki muszą być wolne, zwłaszcza gdy są młode...
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: MEGAN

Post autor: PaulinaK »

Ja co do Megan mam podzielone zdania, bo z jednej strony chyba nawet szczurom smakuje a z drugiej to właśnie jeżeli o składniki chodzi... sama już niewiem co im kupować... najlepiej to im sama coś zrobie, a ze idęakurat do miasta to kupię co trzeba :)
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: MEGAN

Post autor: Natalia_1222 »

Paulina, kup im Prestige(najlepiej Premium) jeśli jeszcze nie kupowałaś :).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: MEGAN

Post autor: maua_czarna »

no i teraz pytanie. moze juz bylo,wybaczcie,ale przez caly temat sie przekopywac nie bede;]
zawsze tata kupuje megana w spozywczaku[tak,tak!] wracajac z pracy-pokarm jest swiezy,nigdy nie mialam z nim problemow. ostatnio konczyla mi sie mieszanka,wiec chcialam kupic w sklepie w katowicach, gdzie studiuje. od razu przyjrzalam mu sie dokladnie, bo byl dziwnie "wyblakly" - jakby duzo lezal na sloncu. no i jakie bylo moje zdziwienie,kiedy zobaczylam tam horde polmilimetrowych,przezroczysto-bialych robaczkow!!! od razu przydybalam pania, zeby dzwonila w odpowiednie miejsce,ale na wynik interwencji nie mialam czasu poczekac. oczywiscie nie kupilam i nie kupie tam pokarmu. co to moglo byc??
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: MEGAN

Post autor: Livonia »

jakies larwy pewnie ale maua jest tyle owadów:))))a jak sie poruszaly?:)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: MEGAN

Post autor: maua_czarna »

szybko lazily po sciankach i siedzialy sobie w kupie:P byly naprawde mikroskopijne,zdradzilo je wlasnie to,ze siedzialy razem.
a tak powazniej,myslalam, ze moze juz ktos widzial takie, albo po prostu wie. no i to takze male ostrzezenie, bo trudno je bylo dostrzec,a jak juz sie przywlecze do domu, to kaplica:/moze jakies mole?
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

RE: MEGAN

Post autor: gżybek »

a ja kupiłam ostatnio w Krakowie "pełnowartościowy pokarm dla gryzoni" MEGANA i jestem mile zaskoczona. Kolorowych chrupek była zaledwie garstka, za to sporo pszenicy, owsa i jęczmienia, chleb świętojański, kukurydza, groszek i pestki dyni. dorzuciłam do tego musli Herbal Pets i trochę słonecznika. Chłopy nie narzekają, choć nie jest to dla nich jakaś rewelacja... jeszcze planuje dokupić parę rzeczy...
wiec zamiast łazić i szukać zbóż osobno, będę kupować tę karmę jako bazę do mieszanki:)
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: MEGAN

Post autor: Manowce »

kupuję karmę MEGAN (dla gryzoni ogólnie) i nigdy nie miałam z nią problemu - żadnych robaków, nadgniłego czy zepsutego jedzenia, nieprzyjemnych zapachów itd. chrupek jest ilość optymalna, ale moje szczury i tak się na nią nie rzucają - uwielbiają za to ryż dmuchany (: Lu wręcz wyrywa mi go z rąk. do tego kupuję kolby smakowe i inne dodatki, zazwyczaj mam własną mieszankę (nie tylko na produktach MEGAN opartą, oczywiście).
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: MEGAN

Post autor: Landrynka »

Nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj:
Gdzie w Białymstoku można kupić Megan?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: MEGAN

Post autor: lxxx »

A jakże można. Jest na osiedlu Piasta w zoologiku na tyłach rzemieślnika przy Mieszka I. Dla ciekawostki dodam, że kiedy kupowaliśmy tam klatkę zapytał czy nie brzydzimy się szczurów.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: MEGAN

Post autor: Landrynka »

Trochę to daleko ode mnie(drugi koniec miasta), ale pewnie nie tylko tam jest.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: MEGAN

Post autor: krwiopij »

Najlepiej w ogóle megan nie kupować, bo to chemicznie kolorowe chrupki, granulat i zjełczałe orzeszki. Nic specjalnie zdrowego...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: MEGAN

Post autor: AngelsDream »

Ja od dawna karmy Megana już nie kupuje - polecam karmę ProGold lub Witte Molen. Megan w pewnym momencie znacznie się skiepścił i jak wspominano zaczął przypominać śmietnik, gdzie wrzuca się co jest i byle jak.
Wyjątki i dwa psy.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

RE: MEGAN

Post autor: Layla »

Ja bardzo długo karmiłam szczury meganem i dostrzegam (niestety dopiero teraz) następujące minusy:
1. Szczury mi utyły na nim
2. Karma ma zbyt dużo orzechów (patrz pkt 1) i kolorowych śmieci
3. Uzależniła szczury, bardzo było mi trudno przekonać je do lepszych karm, mimo, że moje szczury ogólnie bardzo lubią jeść suchą karmę

Zauważyłam, że szczury zjadały megana relatywnie więcej niż tych lepszych karm... Rzucały się na niego, tak jakby ten zapach je przyciągał.

Byłam bezlitosna jednak i oduczyłam je tego megana, teraz kupuję następujące karmy: xtravital, prestige, deli nature, ewentualnie vitakraft emotion. Różnica jest i w skłądzie i w wyglądzie...
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2007 8:52 am przez Layla, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: MEGAN

Post autor: Landrynka »

A ile taki prestige albo deli nature kosztuje?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”