Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
chockleirs
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 12, 2010 2:36 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: chockleirs »

Ja kupiłam dziś 100% naturalną bawełnę Smell stop dla gryzoni, nie kurząca i bez pyłu, bo mój Lucek kicha jak w klatce siedzi, kiedy były trocinki, mam nadzieję że ten podkład będzie dobrze tolerowany :)
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Maszka »

A ja szukam tej ściółki w Poznaniu i co wejdę do zoologa to albo się głupio patrzą nie wiedząc co to, albo nie mają :-\ Poznaniacy! Wiecie gdzie kupić ściółkę bawełnianą?
Awatar użytkownika
ciemna ja
Posty: 434
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: Piękna i malownicza miejscowość Husynne

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: ciemna ja »

Maszka pisze:Wiecie gdzie kupić ściółkę bawełnianą?
http://produkty.animalia.pl/produkty_info.php?id=26

o to chodzi? :P
Perun 06.02.2010 - 19.12.2011 [*]
Thor 06.02.2010 - 14.01.2012 [*]

koniec szczurzej historii .
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Maszka »

Dokładnie tak. Byleby w sklepie "stojącym", a nie internetowym ;) O. I jeszcze najlepiej w Poznaniu, ale części zachodniej bardziej.
Awatar użytkownika
arczi
Posty: 125
Rejestracja: wt lis 17, 2009 9:03 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: arczi »

Ja swoim szczurkom już wszystko dawałem ale najlepszy jest żwirek drewniany i sylikonowy
jak dawałem trociny grube to moje szczurasy kichały non stop , a jak dawałem siano to się zaś często drapały a kupowałem z dobrych firm i dlatego teraz kupuję żwirek i problem znikł
Zemną szczurki :
CH : Pikuś, Gucio, Tino, Hipcio, Diabeł, Edek, Szymon.
DZ : Sonia, Psotka .
Pies suczka : Bafi
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Astry »

A ja na spód mam neutralizator Hiltona a na górę żwirek drewniany, niestety nie pamiętam nazwy firmy. I muszę powiedzieć, że nie śmierdzi od ściółki prawie wcale, tylko od półeczek i hamaczków :).
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: alken »

ja lubię ściółkę tescową, z wyglądu jest jak cats best. takie mniejsze granulki łatwiej kupy zakrywają ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: lola900 »

Ja używam teraz Benka.Nic nie śmiedzi.Codziennie lub co 2 dni wybieram kupy.Wcześniej używałam Pinia (tak to się odmienia?) ale pyli więc zmieniałam ^-^
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
SkateKaka
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 4:10 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: SkateKaka »

Najpierw uzywałam wiórek drewnianych, potem żwirek pinio, a teraz do klatki sypie wiórki, a do kata, tam gdzie sika i kupka zwirek pinio :D I jest gites ^^
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Tili »

Na kuwete "klatkowa" drewniany granulat Hilton, do kuwet "kupkowej" zbrylajacy Hiltona, ale sotatnio zaczal starsznie cuchnac i to nie kupa czy sikami, ale taki dziwny zapach. Nawet maz stwierdzil, ze cos jest nie tak, bo wczesniej wogole nie bylo go czuc. Sprzatamy czasem 2x dziennie, szoryje wszystko codziennie i nie mam pojecia skad ten dziwny zapach.Teraz chce wyprobowac jakis zapachowy.
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Astharte »

Ja daję trociny, moim zdaniem wystarczają w zupełności. Jedyny minus jest taki, że Galadriela jak dostanie bzika to wywala je poza klatkę i też noszą je na łapkach wszystkie. Ale staram się sprzątać na bieżącą w środku i jest OK. Przez chwilę miały ściółkę bawełnianą- dobra, bo miękka i zbita, ale sprzątać ją ciężej było i swoje kosztowała. Zastanawiam się teraz nad żwirkiem drewnianym Hiltona, który sypiemy myszoskoczkom, bo go nie będą wywalać, tylko czy będzie im się wygodnie po nim chodzić,, bo jest gruby. A o żadnym podziale na toaletę i część mieszkalną nie ma mowy :-\ . Jak żyła Ciri to taki podział był, ale teraz się załatwiją gdzie popadnie.
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Astry »

Trocin lepiej nie używaj, bo pylą i zwykle są trujące i mogą powodować problemy z nerkami. A żwirek jest bardzo dobrym rozwiązaniem, wiele osób tak robi i szczurkom jakoś bardzo nie przeszkadza, ja moim zawsze rzucam jakieś szmatki i mają miękko dość. A i tak zwykle wolą siedzieć gdzieś na hamaczkach/półeczkach/kuleczkach :D
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Astharte »

W takim razie sprobuję, bo co do trocin to słyszałam też, że często mają jakieś pasożyty.
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Tili »

Trociny ponoc sie sparwdzaja, ale te z wyzszej polki sa os na forum, ktore uzywaja Chiopsi i sa zadowolone. Ja jednak wole zwirek, bo jest latwiejszy w sprzataniu i nie musze go tak czesto wymieniac jak trociny. Poztym moje dzidy w nocy urzadzaja taka rozpierduche w klatce, ze z trocinami mialabym codziennie odkurzanie :D
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: LaCoka »

Taka mała dygresja (ale w tematyce ściółkowej :))
Byłam ostatnio w Carrefourze (czy jak to się tam pisze). Przechodzę sobie przez dział z akcesoriami dla zwierząt i widzę chipsi mais za ... ponad 41zł :o dla porównania u Oleczki identyczny jest za 20zł. Przyznam, że byłam w lekkim szoku, rozumiem przebitki, marże, itd ale bez przesady ;/

Za to mamuśka upolowała jakiś żwirek carrefourowski i jest wielce z siebie dumna :) Zobaczymy co to za wynalazek i zdam relację :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”