Szczur a inne zwierzęta

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Szczur i chomik.

Post autor: Dixi »

Pomysl sprawienia kolezanki dla twojej szczurci jest bardz dobry - ale musi byc to kolezanka rowniez szczurowata, a nie chomikowata/myszowata itp. Towarzystwem dla szczura jest drugi szczur. Rozejrzyj sie po forum czy ktos z twoich okolic nie ma do oddania szczurci. Ewentualnie zapraszamy do Wawy - są maluchy do oddania - kapturki czyli czarno biale malenstwa.
Pozdrawiam,
Aguśka
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

Szczur i chomik.

Post autor: Basieńka »

DZIEKI :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Szczur i chomik.

Post autor: Fam »

szczury i chomiki czy myszy to antagoniści, mniejsze gryzonie sie ich boją (co niektorzy wykozystują do pozbycia sie myszy z domu :D ) a szczurasy bywają agresywne do innych gryzków, to poprostu dla niech konkuręcja do pokarmu
za tęczowym mostem: Karolcia
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur i chomik.

Post autor: Ewqa »

[quote="Fam"]szczury i chomiki czy myszy to antagoniści....a szczurasy bywają agresywne do innych gryzków, to poprostu dla niech konkuręcja do pokarmu[/quote]
A czasami nawet mniejsze gryzonie to pokarm dla szczurków. Szczur mojego brata poluje na chomiki i inne szczury !!
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur i chomik.

Post autor: sachma »

jak to "poluje"???? :shock:
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur i chomik.

Post autor: Ewqa »

Poluje tzn: każdy inny gryzoń to wróg, trzeba sie z ukrycia rzucić, jak polujący tygrys, kiedys chciał spróbować mojego chomika (ugryźć w celach jedzeniowych), a kazdego innego szczura atakuje agresywnie.
Fajny misio ;) A dla ludzi jest bardzo przyjacielski i towarzyski, nawet dla obcych.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Faelivrin
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:31 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Faelivrin »

Witam! Jestem nowa na tym Forum... Otóż w domu mam psa, a w moim pokoju mieszkają dwie papużki faliste. Mam pytanie - czy szczurek mógłby zamieszkać w tym pokoju? Mama mówi, że szczury są bardzo inteligentymi, miłymi zwierzątkami, tylko jest uprzedzona do ich wyglądu i ... ogonów.

Ale nie o tym mowa. Pytam się o te papugi i szczura. Papużki bardzo lubią śpiewać, rano wcześnie wstają... Uhm... :drap:
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Kaka »

Faelivrin, myślę ze nie ma zadnych pzreciwskazań ;) swego czasu miała też papużki faliste, parkę ,i mieszkały w domu rzaem z Wacławem. Oczywiśćie klatkę z papugami musisz postawic w miejscu niedostepnym dla szczurka, bo jakw szyscy wiemy szczurki sa bardzo ciekawskie. Dodam ze obecnie mój tato ma kanarka i nic mu moje szczury nie zrobiły, nawet się nim nie xzainteresowały
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Fatty »

Będe niedługo w podobnej sytuacji -na razie mam parkę kanarków, oczekuję na przybycie szczurków .Podejrzewam,że w moim przypadku moze być problem z jednym z kanarków, który pała miłością do wszelkich klatek, każdą musi zwiedzic... cóż, trzeba będzie pilnowac aby nie wparował do szczurzej klatki ;)
A co do papuziego ćwierkania rano-raczej nie będzie to szczurkowi przeszkadzać-pewnie nie bedzie na to zwracać uwagi, a jeśli nawet to szybko sie przyzwyczai :)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Faelivrin
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:31 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Faelivrin »

Dziękuję Wam! Kamień spadł mi z serca. :przytul: Papużki stoją na szafce obok okna, jest ona dość wysoka (ok. metra), a klatkę dla szczurka postawię... No właśnie, nie wiem gdzie. Mam malutką szafeczkę przy moim biurku, z tyłu jest ściana, z prawej strony - biurko, a z lewej - szafa, więc szczurek powinien się czuć bezpiecznie. Jest jeszcze jedna komódka obok szafy z papugami, troszkę niższa.

:drap:

Taaaak, to niedoświadczenie... :hihi:
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Kaka »

Faelivrin, mam jedną uwagę ;) mimo wszystko na czas wybiegów Twojego szczurka papużki przenosiłabym do innego pokoju, bo szczurki potrafią wejść wszędzie :roll:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Faelivrin
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:31 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Faelivrin »

Oczywiście, wiem o tym, klatkę szczura wyniosę też na czas lotów moich papużek :hihi: Za bardzo bym się bała, poza tym moje pti są bardzo podejrzliwe i wszystko, co nowe, to niebezpieczne. A już szczególnie, gdy to coś jest blisko i im zagląda do klatki!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur z papugami?

Post autor: krwiopij »

ja za to mam odmienne zdanie... najlepiej by bylo, gdyby papuzki jednak sie wyprowadzily z tego pokoju... bo co bedzie, kiedy zwierzaki beda na wybiegu? szczury to drapiezniki i jesli dostana sie do klatki z papuzkami - marny papuzi los... (PALATINA moze wam cos o tym opowiedziec...) a kiedy papuzki beda sobie latac (bo chyba papuzki tez czasami wypuszczane sa z klatki? :roll:), wystarczy, ze usiada na szczurkowej klatce, zeby ich nozki (oraz ich zycie) znalazly sie w powaznym niebezpieczenstwie...

ryzyk-fizyk, jak to sie mawia... decyzja nalezy do ciebie, ale musisz miec pelna swiadomosc, ze nie wolno dopuscic do kontaktu zwierzakow - nawet przez kratki...

inna sprawa - czemu pojedynczy szczur? smutno mu bedzie... :-(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Faelivrin
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:31 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Faelivrin »

krwiopijko, już pisałam, że podczas lotów lub wybiegu papużki lub szczurek będą wynoszone dla własnego bezpieczeństwa. Dlaczego jeden szczurek?

W moim pokoju zmieści się już tylko jeden osobnik.
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Szczur z papugami?

Post autor: Fatty »

U mnie wszystkie środki bezpieczeństwa zostaną zachowane -znając mojego kanarka, on bez pardonu wleciałby do szczurzej klatki gdyby ta była otwarta :roll: co by potem było, wolę nie myśleć.
Na czas wylotu ptaków, możnaby klatkę szczurka nakryc jakims kawałkiem materiału od góry -wtedy gryzoń nie poczęstowałby sie papuzią łapką ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”