KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Najgorsze na allegro jest to ze jak sie kupuje duze przedmioty to jak dochodza to niekiedy w kawalkach, ja raz zamowilem mp4 i przyszedl do mnie w dwoch kawalkach :/ a jak bym klatke tam zamowil to by pewnie przyszla zgnieciona lub cos w tym stylu bo nasza poczta polska jest geniuszem w tych sprawach .....
A co do pokoju jak mowilem nie ma tam miejsca i nie ma nic co mozna by bylo przestawic http://img337.imageshack.us/my.php?imag ... 003fz5.jpg
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2007 12:41 pm przez fenek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: yss »

fenek e tam. ja dostałam dużą klatkę pocztą i była... no, była w dwóch kawałkach, bo jeden pręcik wypadł...:P ale się go wstawiło z powrotem :) generalnie doszła w jednym. weź pod uwagę taką klatkę o jakiej rozmawiamy. czy jest większa od twojej obecnej? ile ma obecna?
ten się nie myli, kto nic nie robi
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Klatka ktora podalas z linkiem jest wieksza.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: limba »

eee ja na podlodze przy scianie widze miejsce :)

A moze dowiesic polke na sciane gdzie by mozna bylo klatke postawic?

Co do allegro, do mnie szla klatka metrowa poczta i doszla calusienka. Od Elly tez szla klatka i dotarla cala. Oczywiscie zdarza sie ze np kuweta jest peknieta, ale to tak naprawde sprzedajacy musi dobrze zapakowac, no i na poczcie zaznaczyc zeby z przesylka obchodzic sie delikatnie. Ja wiem ze poczta polska to...brak komentarza.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Hmm... jesli moj tata by sie dowiedzial ze chce modyfikowac pokoj dla szczura to by mi niewiem co zrobil przy sciane terz niema co stawiac bo przychodzi do mnie malyn kuzyn i zawsze chce sie dostac do szczurka a wiadomo co male dziecko potrafi zrobic z malym bezbronnym zwierzatkiem, jak bylem na zastrzyku 10dni temu to bylo jakies male dziecko z mama i szczeniakiem na szczepienie chyba , oczywiscie maluch musial dojzec mojego szczurka podszedl i pancol z cales sily az fenek pisknol , mama dziecka odrazu zareagowala i przeprosila mnie :D
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: Foomfela »

no właśnie. Myślę że na upartego znalazłoby się inne miejsce. Daj zdjęcie pokoju a my wygospodarujemy jakiś przytulny kącik dla szczurka.

Ja nie miałam kasy na klatke to skleiłam mu terarium z szybek i póki co takie mam... Jakbyś miał skąd wziąć troche szyby to będzie po sprawie:)
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Zdjecie pokoju jest pare postow up. a co do szyb i robienia terarium ja jzu mam ogromnie akwarium po rybach ( brat mial i ma zamiar miec na nowe , mial pielegnice duziee wiec ci ktorzy sie znaja jakie te ryby musza miec akwarium) akwarium teraz jest w piwnicy i jest zakopane na samym dole a po drugie niechce mi sie go taszczyc na 8pietro :P
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: limba »

Akwarium to jeszcze gorsze rozwiazanie. Nawet w tej mikrej klatce szczur sie powspin, jakis mikro hamak da sie zamontowac, a akwarium niestety nie. Do tego kiepska cyrkulacja powietrza. Ale o zaletach i wadach to inny temat.

Zdjecie fenek dal http://img337.imageshack.us/my.php?imag ... 003fz5.jpg

Widze ze to nie z miejscem jest problem najwiekszy a z Twoim tata. Co do podlogi i malego kuzyna. Klatke mozna zamknac na klodke, i pilnowac zeby sie kuzyn nie dobral. Poza tym co to jest jesli Ty sobie nie zyczysz to dziecko musi sie nauczyc ze moze popatrzec, poglasakac ale tylko jak masz szczura na rekach, i robic to delikatnie.

edit..........
Nawet jesli masz duze akwarium to musialoby miec jakies rozsadne zamkniecie. Co by bylo jakby szczuras sobie wylazl.
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2007 8:11 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: yss »

problem z tatą... no dobra. kto na ochotnika adoptuje fenka razem z jego szczurem? :D i da mu miejsce na klatkę?

ja naprawdę myślę, że przeróbka tej ciut za wysokiej klatki to najlepszy pomysł. akurat obniżenie sufitu klatki nie jest chyba jakimś strasznym problemem... jeszcze w miarę łatwo go później umocować. fenek, co o tym sądzisz?

i jeżeli fenek nie ufa swojemu kuzynowi, to i ja mu nie ufam. fenek będzie w szkole, mały przyjdzie [może ma np 3-4 lata??] i zacznie kopać w klatkę... widziałam kiedyś ohydnego bachora, który [jak się dowiedziałam] uczył latać chomika swojej kuzynki, jak była w szkole. i mówił potem "aha, powiedziałaś, że nie wolno upuszczać chomika na ziemię a ja tak dziś robiłam i chomik dalej chodził!"
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: limba »

Masz racje yss co do kuzyna. ja dzieci omijam z daleka, wiec nie wiem za bardzo do czego sa zdolne.

Przyciecie klatki to dobry pomysl. Ja tak kiedys zrobilam, wlasnie dlatego ze musialaam wpasowac na polke (przy 4 klatakch w pokoju zabraklo miejsca).
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Tak wlasnie mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie przyciecie klatki o gory a potem gore sie zmontuje :P.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: limba »

fenek11..chyba lepiej od dolu przyciac. Wtedy nie trzeba bedzie nic montowac. Chyba ze klatka z boku ma pionowe a nie poziome prety.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: yss »

nie no. ja mam naprawdę obniżenie inteligencji. jasne, że Z DOŁU! rozumowałam, jakbym była przekonana, że z dołu klatka jest przyspawana do kuwety :0

limba: opadła mi szczęka na takie proste rozwiązanie :) a ta klatka, którą znalazłam na allegro, ma wszystkie pręty poziome :)
fenek: cieszę się, że pomysł ci się spodobał :)

dodane:
kurna. okazało się, że jedyne drzwiczki w tej klatce są u góry! czy da się wyciąć otwór w przedniej ściance klatki i wstawić drzwiczki od starej klatki? bo od góry u fenka jest półka...
a tak ładnie już sprawa wyglądała :>
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2007 4:00 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: szpaczek »

ale zaczepiscie! znalazłam klatke na allegro fretkową za 30 zeta z poidłem i kuwetą i pisze że zmieszczą sie w niej 2 szczury!
WYSOKOŚĆ 55CM
DLUGOŚĆ 58CM
SZEROKOŚĆ 37CM
:D:D:D:D:D:D
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: PaulinaK »

Ja mam klatkę 85 wys. 32 szer. i 51 długości, wyszło, że na 2 ogony, a wydawała mi się większa, szkoda, bo może kiedyś będę miała więcej niż 2... ech, najwyżej się połączy.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”