[MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczenie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: Lazanka »

Palatina: hmmm - to mnie zaskoczylas - bo ja sie swego czasu interesowalam i zrobilam rozeznanie (ksiazki medyczne itp) i z informacji ktore namierzylam wynikalo, iz owszem swierzb zwierzecy na czlowieka moze "przejsc" ale nie jest w stanie drazyc w ludzkiej skorze wiec owszem swedzenie wywolac moze lecz sprawe zalatwia umycie sie (bo skoro nie moze drazyc to latwo go zmyc z powierzchni skory).
-=Lazanka=-
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: Kagero »

Jeśli pod pazurkiem znajduje się guz albo jakaś narośl, to rzeczywiście "przeciętny" wet nic nie poradzi. Przyda się tutaj dobry specjalista od gryzoni.
Ja popieram merch - wprawdzie jeśli chodzi o choroby, to ja nie mogę wiele doradzić (ale jeśli mogę to się staram) - taki wzór ułatwi szybką pomoc, bo w części tematów w tym dziale pierwsze kilka postów to z reguły wypytywanie o takie podstawowe sprawy, które nie zostały wyjaśnione na początku... Przyklejony powinien załatwić sprawę... dla tych, którzy zwrócą na niego uwagę.
A co ze stupkiem na grzbiecie (z reguły można przeczytać, że tworzą się po podaniu zastrzyku o zbyt wysokim stężeniu)? Czy to może przejść w martwicę (albo, jak napisała marchewa już nią jest) czy po prostu się zagoi?
Swoją drogą to świerzb szczurzy chyba nie ma warunków (różnica temperatury chociażby) do życia na człowieku, więc może tu nie chodziło o takie "prawdziwe" zarażenie się a właśnie podrażnienia, swędzenie...? Z tego co wiem to np. pchła byłaby w stanie przeżyć jeśli zabraknie właściwego żywiciela, ale świerzb?
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 12:57 am przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: merch »

Noogól martwica po podaniu antybiotków goi się dobrze
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: ESTI »

[quote="merch"]Noogól martwica po podaniu antybiotków goi się dobrze[/quote]
A czasami nie i trzeba rance pomagac sie goic.
Polecam chitopan w areozolu - nalezy spryskiwac 3 razy na dobe.
Obrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: AngelsDream »

Zgadzam się, chitopan wyraźnie pomagał w przypadku naprawdę dużej martwicy, ktora spotkała mojego szczura.
Wyjątki i dwa psy.
alkoarek
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 7:13 pm
Kontakt:

strup na karku

Post autor: alkoarek »

na karku pojawił się strup, wyglądał tak jakbym przypalił ja petem ( nie zrobiłem tego), potem drugi mały na uchu. słyszałem że to może być uczulenie od trocin wiec zmieniłem je na reczniczki papierowe. strup potem zszedł, minęły dwa miesiące sierść troche już odrosła.
teraz pytanie:
co mogło być powodem tych zmian i jak im zapobiegać w przyszłości?
w nastepnym wcieleniu chce byc szczurem
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: mataforgana »

korzystaj z funkcji szukaj, przejrzyj spis treści...

jest wiele tematów poruszających nurtujący cię problem.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: Ania »

alkoarek - czy istnieje możliwość, że w czasie gdy pojawił się strup (a dokładniej - tuż przed), zwierzę było leczone za pomocą podskórnego zastrzyku?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
debbie_lu
Posty: 83
Rejestracja: pt sie 25, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ZASTRZYKI] narośl / strup w miejscu zastrzyku

Post autor: debbie_lu »

Moja polroczna Dzikuska byla ostatnio leczona antybiotykami z powodu zapalenia oczu. Dostawala codziennie dwa zastrzyki (1 maly i 1 duzy, niestety nie wiem co to za leki) w kark. Pare dni temu zauwazylam ze w miejscu wklucia jest guzek, przy blizszym przyjrzeniu wygladajacy jak duzy strup zaschnietej krwi. Brzegi sa 'chropowate' jak przy strupku, ale przy jakichkolwiek probach oderwania strupa (zakladalam, ze jest to jedynie strup krwi zaschniety NA skorze, mala nie miala tam w koncu rany tej wielkosci) konczy sie piskiem malej, a miejsce zaczyna krwawic. nie wiem wiec juz co to jest. skad taka wielka rana u niej? co dalej z nia robic? przemywac czyms? od razu biec do weta?
Moje dzieci: Heidi, Trufelka, Hela i Dzidzia vel Mała Grey
Po drugiej stronie tęczy: Dzikuska (lipiec 2006-30.06.2008), Tofisia (lipiec 2006-21.07.2008), Michelle (9.03.2008-27.08.2009), Rosemary (2007-20.11.2009), Idgie (jesień 2009-13.09.2011) :( :*
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: [ZASTRZYKI] narośl / strup w miejscu zastrzyku

Post autor: Karen »

Podejrzewam, że to martwica po zastrzyku. Mojemu Zdzsiowi też się coś takiego zrobiło ale zeszło samo i nie ma nawet śladu. To są tylko moje przypuszczenia, więc niech dla pewności wypowiedzą się osoby bardziej doświadczone ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [ZASTRZYKI] narośl / strup w miejscu zastrzyku

Post autor: limba »

Najprawdopodobniej jest to martwica po zastrzykach. Zapoznaj sie z tym tematem http://szczury.org/showthread.php?pid=7982
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
debbie_lu
Posty: 83
Rejestracja: pt sie 25, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [ZASTRZYKI] narośl / strup w miejscu zastrzyku

Post autor: debbie_lu »

dziekuje bardzo za pomoc, nie moglam nic znalezc dlatego zalozylam nowy temat
Moje dzieci: Heidi, Trufelka, Hela i Dzidzia vel Mała Grey
Po drugiej stronie tęczy: Dzikuska (lipiec 2006-30.06.2008), Tofisia (lipiec 2006-21.07.2008), Michelle (9.03.2008-27.08.2009), Rosemary (2007-20.11.2009), Idgie (jesień 2009-13.09.2011) :( :*
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: [ZASTRZYKI] narośl / strup w miejscu zastrzyku

Post autor: ESTI »

Proponuje oprocz zapoznania sie z tematem zakupis chitopan w areozolu i spryskiwac 3 razy dziennie. Jest to rewelacyjny srodek na gojenie, nie powoduje tworzenie sie strupow (ktore podrazniaja i powoduja swedzenie), ale pozwala na regenerowanie sie tkanek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

RE: [MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: Mona i Kuba »

Lila jest po operacji, do wczoraj brała zastrzyki z antybiotyku. Dziś pojawiła sie martwica :/ Na karku wielkości 10gr - póki co z dwóch stron już wyrażnie otoczona wyłysioną "granicą".

Jesteśmy w stadium strupka, suchego strupka z zatopioną w nim sierścią. Czy w takim przypadku można posmarować to Alantanem - dostaliśmy tę maść od weta, żeby smarować miejsce po operacji, żeby nie swędziało, nie ściągało i sie szybciej goiło. Czy w takim wypadku można tę maść zastosować również na strupka? Czy lepiej zostawić to póki się nie paprze?

Specyfikacja alantanu:
Skład: ALANTAN zawiera alantoinę.

Wskazania: Trudno gojące się rany, odleżyny, oparzenia, łuszczyca, przewlekły wyprysk, owrzodzenie podudzi na tle żylaków.

Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Działa keratolitycznie. W postaci maści może być stosowany na błony śluzowe. Hamuje utratę wilgoci przez błony śluzowe i naskórek.

Dawkowanie: Chorobowo zmienione miejsca smarować maścią 1-2 razy dziennie.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: [MARTWICA] objawy i leczenie

Post autor: RattaAna »

Mi wet polecił Salcoseryl, który przyspiesza ziarninowanie, gdyż Lusia wygryzła sobie szwy w 1 dzień po operacji i potem ponownie. Uniknęłyśmy martwicy, ale ranka nie miała szans zrosnąć się, tylko skóra musiała się "dobudować" i właśnie po to był Salcoseryl - aplikowany do wnętrza jamki, która powstała między jamą brzuszka a skórą. Na Waszm miejscu zadzwoniłabym jednak do weta i spytała co dalej.
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”