[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: krwiopij »

bardzo mi przykro, marycha... :( niedawno sama stracilam maluszka i podejrzewam, ze wiem co czujesz...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
sound

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: sound »

Mam drugiego szczurka.To straszne,ale dolega mu to,co pierwszemu.Zaczyna mieć stupki,strasznie się drapie... W poprzednim przypadku zastrzyki, maście nic nie dały.Co moge zrobic, żeby nie meczył sie tak jak Nusiu, i żeby tym razem coś to dało...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: krwiopij »

znalezc innego weterynarza? moze ten, u ktorego bylas z poprzednim ogonkiem, nie znal sie za dobrze na szczurkach i nie wiedzial, jak go leczyc? podzwon po lecznicach i popytaj, czy potrafia leczyc szczurki... mam nadzieje, ze szybko kogos znajdziesz i wszystko bedzie dobrze... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
sound

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: sound »

Bylam juz u dwoch... Jeden go nasmarowal i badal strupki pod mikroskopem (nie znalazl zadnych bakterii), drugi wstrzyknal mu cos i przepisal masc...i nic. Nie pomoglo.
Kronos_Bloodaxe

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

może na coś jest uczulony ?
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: jokada »

sound a skad jestes ?

i jadno najważniejsze pytanie - czy szczurek ma regularnie przycinane pazurki?
czy nie ma za długich ?
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: AniaP »

Może rzeczywiście ma alergie na coś, czy próbowałaś zmienić mu dietę? A może to od sianka lub trocin? U mojej Niuńki też od pewnego czasu obserwowałam drapanie i dopóki strupki były małe nie przerażałam się za bardzo. Jednak kiedy zauważyłam, że są one coraz większe (aż do powstania ranek z łysinką) trzymam ją na ligninie ( żadnych trocin i sianka), jest to co prawda trudniejsze do utrzymania czystości, wszystko na tym widać i bardziej czuć, częściej jej zmieniam. Zresztą czego się nie zrobi dla dobra swojego szczurka. Czytałam też na innych postach, że białko może uczylać więc staram się nie dawać jej przynajmniej narazie czegoś co białko może zawierać. Możesz też spróbować ( sposób polecany przez Anie, dużo napisała na ten temat) wykąpać ją w preparacie Manusan, u mnie to nie wyszło - Niuńka ucieka lub próbuje zjeść wacik. Ale w każdym razie od tygodnia kiedy zmieniłam ściółkę i dietę obserwuję poprawę, chwilowo został tylko jeden strupek. Powodzenia!
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
sound

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: sound »

moze rzeczywiscie sprobuje ligniny... choc ostetnio widze poprawe bez wiekrzej interwencji- ma jeszcze strupki,ale sa niewielkie i zagojone. Co do pytania skad jestem... Miedzyrzecz (lubuskie) tu tez sa milosnicy rozkosznych gryzoni
Dzekuje za wszystkie odpowiedzi <:3 )~
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

?ció?ka a alergia

Post autor: kwitak »

Mój szczurek ciągle kicha, słyszałam, że to może być wina ściółki. Na początku miał klatkę wyłożoną chusteczkami ponieważ znajoma powiedziała, że jej szczurki kaleczyły sobie łapki trocinkami. Tego samego dnia zaczęła kichać, czy to możliwe że jest uczulona na chusteczki? Od 2 dni ma w klatce sianko, jeśli była uczulona na chusteczki to po ilu dniach powinno jej przejść to kichanie?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

Jeśli chusteczki były białe i bezzapachowe - to raczej niemożliwe. Jeśli cały czas kicha - przyczyn należy szukać gdzieś indziej.Przy okazji - do tygodnia czasu od dnia zakupu to normalne, że zwierzę może kichać - to wynik stresu.
jeśli masz szczurka dłużej to zastanów się, czy nie ma zapachu, który mógby szczurowi przeszkadzać
- dym papierosowy
- odświeżacz powietrza
- płyn mocno pachnący do mycia podłóg czy mebli
- kwiaty
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kwitak »

Nikt u mnie nie pali, nie mam kwiatów ani innych intensywnie pachnących rzeczy. Jeśli to wynik stresu to po jakim czasie powinno mu przejść kichanie?
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Angua »

Tak jak było napisane - pi razy drzwi do tygodnia czasu od dnia zakupu ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
czuszka

ranki

Post autor: czuszka »

dzisiaj jak zwykle wyjełam moja szczure z klatki i pusciłam zeby biegała po pokoju....jakies 15 minut temu ją dorwałam zeby troche pomeczyc i miała jakis pyłek na mrodce to swierzdizlam zze do strzepne :P ale to nie pyłek tylko siersc oblkejona krwia i kurzem odczepiajac to zauwazylam pełno strupków kolo pyszczka i na 'łopatce'...nie wie m co robic vet juz zamkniety a do innych boje sie isc :/ help!
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Czarna20 »

A nie ma szczurek za długich pazurków?? Bo moje małe same się podrapały po uszach i też były strupki.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
czuszka

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: czuszka »

w sumie to ma sredniej długosci pazurzyska :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”