KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

Ostatnio dużo u nas smutnych wieści i żadnych poza tym...pora to naprawić....może nie do końca wszystkie są super, ale w większości tak (9/10) ::)

W stadzie sytuacja głównie pokojowa ;D Z racji że przeważa młoda krew, jest dość hmmm wariacko ::)
Może zacznę od najmłodszych :)

Shandy - jedno z Lucynkowych hipopotamków....śliczna i delikatna...jak to dzieciak, wszędzie jej pełno..ale jest nieśmiała i zdecydowanie woli szczurze towarzystwo :)

Brook - kolejna Lucynkowa córeczka...charakter ma zupełnie inny niż siostra :D pewna siebie twardzielka ;D łobuz straszny! Cudownie blisko trzyma się człowieka.Podczas wybiegu co sekundę wskakuje mi na kolana, plecy, ramiona, głowę :P

Brandy - niebiesko-szatańskie nasienie! Ten szczur ma coś z diabła na 100%...może z taZmańskiego ::) ;D wiecznie w biegu, wiecznie w podskokach, wiecznie WSZĘDZIE! ;D razem z Brooki tworzą wyśmienity duet :D Dogadują się znakomicie ;)

Whisky - znacznie bardziej ją widać od kiedy do stada dołączyły kapturzaste dzieciaki :) bryka z nimi wesoło i zrobiła się bardzo towarzyska :) często gości na moich kolanach i bawi się chętniej :) Do tego to szczur z wieczną rujką ::) chyba dlatego ze wszystkimi się tak świetnie dogaduje ::) :P

Lucynka - szczur pielęgniarka :D każdego wyiska, każdego umyje o każdego zadba, nawet jeśli ten ktoś musi zostać do tego przymuszony ::) Niesamowite jest jak ta dziewczyna się otworzyła...przez pierwsze dwie doby u mnie nawet nie wyszła z domku...przy każdym dotyku płakała i sztywniała..a teraz?? wydaje się jakby ciągle mówiła " kocham cię! a teraz cię pocałuje i wyiskam!" :D Kocha człowieka i kocha szczury :)

Lily - kfiatuszek kochany...jeden z dwóch moich albinoskich klonów :D ona jest tą smuklejszą :P kfiatuszek, który lubi się pokazać, wskoczyć na kolana "o mamo, zobacz jestem. wszystko u mnie dobrze.cieszę się że jesteś też" i biegnie korzystać z wybiegu :)

Daisy - to ten okragły kfiatuszek :D mniej towarzyska...zarówno dla mnie jak i dla tej ogoniastej części stada..lubi spać sama..lubi sama spędzać czas na wybiegu...czasem mam wrażenie, że ma swój świat ;) jest kochana i bezkonfliktowa...lubi mieć po prostu własną przestrzeń :)

Foxy Lady - rudzielec słodki :) podobnie jak Whisky, odżyła kiedy dzieci objęły rządy w stadzie :P kochana przylepka, która wiecznie ma coś do zrobienia i się spieszy :) i zawsze jest pierwsza jak usłyszy, że pora kolacji (otwieranie puszki z karmą) :D

Izzie - mój MISIO-TULISIO ;D wielka, mięciutka i gburkowata :D przychodzi się potulić i po miziać jak nadchodzi czas rujki :P wtedy wie doskonale gdzie mnie znaleźć i jak sie pieszczot domagać ;) w innych okolicznościach, to ja mogę ewentualnie poprosić ładnie a potem przymusić delikatnie, żeby dała się wymiętosić...ale muszę się liczyć z widokiem wyraźnego niezadowolenia :D

Delicja - ciasteczko moje najsłodsze...najstarsza w stadzie...jakoś początkiem grudnia skończy dwa lata. Obecnie najbardziej proludzka Królewna w stadzie...pewnie dlatego, że najstarsza - reszta ma "fiu bździu" w główkach :P ...innym powodem może być, to że od kiedy skończyła ok 3 m-ce, to choruje praktycznie bez przerwy....nieustannie wymagała specjalnej troski, opieki...wiecznie się na nią chucha i dmucha...stąd ta więź? być może...ale równie często przez ten czas była kłuta, sporą część swojego życia spędziła z nebulizatorem, musiała jeść ohydne lekarstwa...mimo to ufa, ufa bezgranicznie..siedzi teraz na moich kolanach i iska mi dłoń....niestety wygląda kiepsko...ostatnio okropnie wychudła, boczki ma zapadnięte, widać że oddech łatwizną dla niej nie jest...dopalacze pomagają...cieszymy się każdym dobrym dniem...a bywają różne..dziś ciastolinka ma ładny czysty pysio, ładne czyste oczka i radośnie korzysta z wybiegu...dziś jest dobry dzień..zdecydowanie...oby takich jak najwięcej dla nas...i oby zbyt szybko nie przestały przychodzić...
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: malina89_dg »

Ogoniasta ja uwielbiam czytać jak Ty tak pięknie piszesz o swoich szczurciach :) muszą Cię darzyć ogromną Miłością ;) mieć taką mamę to skarb :)
Ja bym prosiła jeszcze do tych ślicznych opowieści jeszcze Zdjęcia! :D ;D

Ucałuj całą gromadkę :-* :-* :-*
Trzymam mocno kciuki za Delicję :-* niech każdy dzień będzie dobrym dniem :-*
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Miło czytać, że na dworze Królewien beztrosko i wesoło - ach ta młodzież szalona, niezastąpiona w każdym stadku !
Masz tam trochę tych mizaków oraz indywidualności, ale rzeczywiście z każdą - szczególną więź...
Szczęśliwe stadko :)

Najlepszego zdrówka dla Delicji, niech dni dalej będą dobre, a oddech głęboki !
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

malina89_dg pisze: Ja bym prosiła jeszcze do tych ślicznych opowieści jeszcze Zdjęcia! :D ;D
Proszę bardzo ;D Wybiegowe...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sputnikowe..jeszcze z Seventh...

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

dziury w tapczanie ;D i to co z nich kuka - z boku i z dołu, duże, małe, takie i takie - ach !
SUPER !

a do czego służą sputniki ? - sputniki służą do kiszenia szczurów !
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2cd ... cc64a.html O0
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

Tak, tapczan jest calutki szczurzy ::) Ciężko nad nim pracują i rozbudowują tunele i norki podczas każdego wybiegu ::)
Ja tylko sprzątam gąbkę... :P

A Sputnik jest zdecydowanie najwspanialszym wynalazkiem w szczurzej klatce :D Ja nie wiem co magicznego w sobie mają te dwa kawałki plastiku, ale to niezwykłe jak szczury TO kochają ;D Zapychają wiszące cudo po sam sufit, wylewają się bokami i wciskają w najmniejszą szparkę, tylko żeby być TAM..... :D
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Ogoniasta pisze:Ja tylko sprzątam gąbkę... :P
znam znam :D
dlatego z takim sentymentem popatrzyłam sobie na ten Twój "ser szwajcarski" i mordki wystające z niego z pytaniem w oczach "kto mnie wołał czego chciał ?!" - ^-^
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: valhalla »

Ja nie rozumiem, jak to jest z tymi sputnikami... u każdego widzę opisy i zdjęcia, jak to całe stado pcha się do sputnika, a u moich on jest jak latryna - fajny, ale jednoosobowy. Z rzadka wepchną się dwa, ale na krótko, zawsze któryś któregoś przegoni. No nie rozumiem, jakie mam dziwne szczury ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

Wczoraj zakończyła się nasza bitwa...po 14:30 w Zwierzyńcu Delicja odzyskała pełny i głęboki WIECZNY oddech...

Obrazek

W piątek wieczorem czuła się już naprawdę kiepsko...oczka zalane porfiryną, przymróżone...całe ciałko było jedną wielką walką o oddech..boczki pracowały okropnie....dostała zastrzyk...steryd pomógł,troszkę... Ciasteńko było spokojniejsze...wspięła mi się na ramie i wtulona w moją szyję leżała i odpoczywała...ta chwila była dla mnie czymś niezwykłym...ona spędzała dużo czasu ze mną, na moich kolanach..ale wczorajsza jej potrzeba bliskości była wyjątkowa..wciskała się we mnie całą sobą...gdy chciałam ją wziąć, żeby zobaczyć jak wygląda i sprawdzić jak po sterydzie oddycha, to tylko przyciskała się do mnie mocniej, zaciskała łapeczki na koszulce i piskała żeby jej tylko nie ściągać...więc siedziałyśmy tak sobie..ona wtulona w moją szyję, ja tuląca ją dłonią jeszcze bliżej siebie...łzy leciały mi jak grochy.....i wiedziałam, że to nasze pożegnanie...

Wczoraj czekałyśmy 2h w kolejce w lecznicy...kochana Delinka pojadła ciasta z kremem, popiła sobie kawą cynamonową, wyszorowała się cała, zbudowała gniazdko z koca i odpoczywała....przed ostatnią podróżą...

Chwileczka niepokoju...kilka stresujących wdechów i już spała...utulona w moich ramionach spała..aż nadszedł sen wieczny..i nasza wspólna podróż tutaj się zakończyła...Ciasteńko pobiegło do stada za Tęczowym Mostem....


Dziś pierwszy wieczór wybiegowy bez niej...i jest tak strasznie pusto i źle...i nie właściwie....

Obrazek
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Veerena
Posty: 889
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 1:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Veerena »

[*]
Fiona Filipinka -(Myszor) Felicity

[*]Freja [*]Ganja [*]Fifka [*]Frisbi [*]Fobia [*]Kropka [*]Fimi [*]Fiszka [*]Flo [*]Fibi
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: emi2410 »

Delicjo... [*]

Trzymaj się... :(
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: malina89_dg »

Delicja :(:(:(
Nie mogę powstrzymać łez :( :'(
Kochane Ciasteczko pełne Miłości... Śpij sobie spokojnie :'( :'( :'(
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Kluska123 »

Tak mi przykro...
Brak słów, popłakałam się, a co Ty musisz czuć :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Ogoniasta :(
łączę się w smutku...

dla Delicji [^]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Nietoperrr... »

Kolejna dziura w czyimś sercu...
Przykro mi,okropnie...
Oddychaj malutka [*]
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”