Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Mi Adaś tyje po Timmie ;)... Wydaje mi się, że szczurki, jak ludzie .. różne rzeczy, różnie 'przyswajają' :P. Teraz pierwszy raz kupiłam 15kg uczty, więc za bardzo nie będą miały wyjścia ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Kluska123 »

Tak sie przekonalam do tej Uczty... No coz, bede musiala wyprobowac inne karmy, bo inaczej Julek mi ktoregos dnia peknie :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

jak tyje jeden szczur, to znaczy że ma skłonności do tycia
jak tyje stado, to znaczy że ktoś tu przekarmia szczury 8)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Kluska123 »

Tyje jeden szczur - czyli ma sklonnosci do tycia, eh :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Potwierdzam to co mówi alken, choć może moje badania nie są miarodajne, bo mam tylko dwa szczury, a na dodatek dopiero od kilku miesięcy :P Jednak ewidentnie jeden jest okrągły, a drugi cały czas trzyma linię (za wyjątkiem diety u mojej mamy, ale teraz już wrócił do równowagi). Jadają to samo i sprawiedliwie rozdzielam im smakołyki. Z tym, że jeden ewidentnie nie umie zachować umiaru ;D a poza tym wydaje mi się, że już taką ma budowę. Od małości jakoś zadek mu bardziej odstawał :-)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Klusko, mi szczury makabrycznie utyły od Uczty.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Kluska123 »

Sama juz nie wiem, powiem Wam szczerze. Mi Julek sporo utyl, Iwan schudl przez raka, a reszta trzyma sie wrecz idealnie w normie :-\ I jak tu teraz wykarmic zeby bylo dobrze...
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Kluska, u mnie tylko Adaś tyje i tylko od Timmy .. chyba powinnaś poszukać karmy która wszystkim odpowiada i jednocześnie nie tuczy tego, który do tycia ma tendencje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

u mnie trwa strajk, zielone kółka i czerwone kawałki nadal nietknięte, tylko tym razem sikają na nie żebym już do miski nie włożyła z powrotem
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

U mnie czasem wywalą zielone kółka, może to lucerna.

Alken, skoro Twoje nie ruszają Vl Nature, to moze się wymienimy adresami i ją od Ciebie odkupię , bo moje już to jedzą od tygodnia ? łącznie z ziarenkami ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

gdzieś czytałam (ale nie jestem pewna), ze te kółka to właśnie z lucerną. a to jakaś reguła, że szczury nie tykają lucerny? bo myślałam, że tylko moje z żadnej karmy tego nie wyjadają :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

Paul_Julian pisze:U mnie czasem wywalą zielone kółka, może to lucerna.

Alken, skoro Twoje nie ruszają Vl Nature, to moze się wymienimy adresami i ją od Ciebie odkupię , bo moje już to jedzą od tygodnia ? łącznie z ziarenkami ?
może lucerna, albo jakieś zioła zmielone

dzięki za propozycję ale właściwie to już pomieszałam z resztą karmy jaką miałam w domu...szkoda trochę tego co nie jedzą, może będę do parku zanosić i jakies żyjątka się poczęstują :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

Ja mam wrażenie, ze szczury nie lubią lucerny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
paula94
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 25, 2011 1:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula94 »

Ostatnio byłam w zoologicznym i w oko mi wpadł przysmak Trixie Snack Pack. Zestaw składa się z trzech rodzajów smakołyków: suszona marchewka, jabłko i buraczki, sucharki w polewie jogurtowej i krążki z lucerny również w polewie. Wydatek się opłacił, ponieważ mój Leo dałby sobie łapkę uciąć za jeden przysmak. ;D Nawet lubi krążki z lucerny. :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Wiecie co... zauważyliście, że jest coraz więcej złych opinii na temat dobrych karm?
Tima, Uczta, VL rat nature... 3 z najlepszych karm mają coraz gorszą opinię i ja się z tym zgadzam... kurczę co jest? Teraz już sama nie wiem co robić, bo moim znudziło się jedzenie w kółko beaphar care + i chce im zmienić ale nie wiem na co! Na razie mam otwarty worek 1,5 kg więc starczy mi na jakieś 3 tygodnie i muszę do tego czasu coś wykombinować. Dostałam próbkę Uczty i zasmakowało, ale nie było w tej próbce dużo ziarna, więc może ona była ze starszej partii... a nie chcę kupić 2,5 kg zboża, bo to mogę sobie sama kupić prosto od chłopa a nie przez Internet... znowuż z VL nie idą za nic w świecie te chrupki, o których mówiłam i w ogóle jedzą to z musu. Zostaje XtraVital, ale w ostatniej paczce, którą miałam była sama pszenica, białe chrupki, brązowe pałeczki, których szczury za nic w świecie nie ruszyły i trochę rozgniecionej kukurydzy. Niby dobrze mi zeszła paczka tego vitapolu premium line co dostałam, ale sama z siebie nie kupiłam następnej paczki jakoś zaufania nie mam pomimo, że ładniej wygląda od VL i zdecydowanie lepiej schodzi. Wiem, że ta karma "może być", ale chcę by moje szczury jadły coś dobrego, a nie coś co jest tylko "ok". Mam mętlik w głowie, a Wy mi nie pomagacie nowymi nieprzyjemnymi nowinkami. :(
9 duszyczek za TM [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”