Brygada Er - Er - To już koniec brygady

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

TAKIEEEGOOO kalafiora dostał ... powiedział żebym sama sobie to jadła ::)
P.S. To nie krew :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: IHime »

Jeszcze biednego kalafiorem szczują! ;) Zdrówka!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

ok ... wybuchłam śmiechem :D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Właśnie wróciłam od weterynarza.

Misiowi w nocy dziura się zamknęła. Rano zobaczyłam, lekko otworzyłam, ale uznałam że mając weta pod ręką nie będę go męczyć ( i siebie przy okazji ) przez godzinę i nie będę zrywać tego strupa, bo ja nie umiem, a dla weta zajmie to 5 minut :D

Po otwarciu, wet znów wygrzebał tam trochę tych białych złogów :/ ... Znów lekko podśmierdło ( nie śmierdziało już )... oczyścił i pochwalił Misia że wygląda o wiele lepiej. Troszkę zabolało, ale dziś, cały zabieg trwał około 5ciu minut ( jak nie mniej ) i jednak w porównaniu z sobotą dużo mniej czyszczenia było.

Teraz Miś wsuwa gerbera ( znów mi z transportera krzyczał że mam iść do sklepu ) i ma się dobrze.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Entreen »

No, tak to już bywa, takie rzeczy nie czyszczą się łatwo, szybko ani przyjemnie

dobrze, że Miś okazał się cierpliwym pacjentem :)
A Ty już nie dręcz chorego jakimś - tfu! - kalafiorem, tylko marsz po gerberka!

(tak swoją drogą to ja kalafiora uwielbiam ;D )
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

To ja może zdam relacje ;)

Misiowa dziura się goi. Po zmianie antybiotyku jakby wystrzeliło i poprawa następuje dużo szybciej. 2x dziennie zdejmuję strup, wczoraj rano ze strupem zdjęłam jeszcze "kawałek ropy" który był do niego przyklejony. Wieczorem i dziś ropy ani śladu. Dziura, której dna nie było widać do wczoraj ( wielki, czarny, głęboki tunel wgłąb Misia ), zrobiła się dużo płytsza, a tkanka na jej dnie wygląda na zdrową :)

Wciąż nie wiem co za różowy żel w niego pakuje, nie znalazłam takiego leku ani w ludzkich, ani w weterynaryjnych środkach ::) Muszę zapytać ;D

A chłopaki ( Ninja z Beżem ) zostali poddani terapii szokowej. I wygląda na to że podziałało.

Przedwczoraj wysmarowałam ich zapachem do ciasta i wsadziłam w mały transporterek. Córka stwierdziła że ich popilnuje i zabrała transporter do siebie, a jak to dziecko ... co chwila musiała iść coś gdzieś załatwić, to transporter spacerował po całym mieszkaniu, bo pilnować trzeba, nie można zostawiać....

Był spokój, dezorientacja, milion kup, ale spokój. Pospali się dopiero w środku nocy, długo oba gnoje czuwały spięte.
Rano musiałam wyjść, więc zostali sami ... wciąż był spokój, to zaryzykowałam i ich nie rozdzieliłam. Wróciłam po południu, wciąż był spokój, ale w mieszkaniu brakowało tlenu ... całe mieszkanie cuchnęło tym rozpaćkanym i rozmokniętym morzem odchodów które przez dobę w transporterku powstały. Dość, trzeba spróbować z klatką.

Klatkę wyszorowałam, złożyłam i wyperfumowałam ( już nie aromatem do ciasta - dostałam kiedyś taki spray do klatek, żeby nie śmierdziało od teściowej, ładny, goździkowy, delikatny zapach, ale nic nie pomaga :P ).

No i problem... jak wsadzić do czystej klatki całe wytarzane w kupskach szczury ? Nie da się! Tak więc terapii szokowej część druga: Kąpiel.

Nalałam 3-4 cm lekko ciepłej wody do wanny i wsadziłam w nią panów, by odmoczyli ogonki, łapki i brzusie .... Panowie stali dobrą minutę w bezruchu, zastanawiając się co się dzieje :) . Woda momentalnie zrobiła się brązowa :/ fuuj ....
Po chwili palenia głupa, wsadziłam jednego i drugiego pod kran i pod bieżącą wodą spłukałam resztę brudu z futerka.

Przemoczone jeżozwierze poszły do klatki. Wściekłe na mnie, na sytuacje, ale nie na siebie ;)
Po chwili spokoju, do klatki też wpuściłam laski, które to z Beżem zdążyły się pokochać, kiedy Ninja mieszkał osobno.

Dziś jak wstałam, cała czwórka, panowie i panie spali na kupie, przytuleni... jak normalna rodzina. KONIEC.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Megi_82 »

Nooo, takie relacje to ja lubię poczytać ;D
noovaa pisze: Dziś jak wstałam, cała czwórka, panowie i panie spali na kupie, przytuleni... jak normalna rodzina. KONIEC.
No i ufff :D Super, cieszę się :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: IHime »

Tyyyle stresu panom zafundowałaś, ale liczy się, że skutecznie! Teraz życzymy już tylko sielanki!
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Entreen »

Hahah, no i bardzo dobrze. Ja mam zbyt mało cierpliwości do powolnego i stopniowego łączenia, w większości czasu jestem zwolenniczką terapii szokowej ;D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Obrazek
Dzień Dobry!

Jestem Misiu. Mam małą dziurkę na boczku...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

... a to mój łysy, pulchny kuper.
ObrazekObrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

A tu na dowód, że Morderce też można wycałować ( jak ma humor ;) )
ObrazekObrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Megi_82 »

Misiu en face wygląda, powiedziałabym... no, zadziornie ;) Może i niemłody i wyłysiały i dziurawy, ale wzrok budzi respekt ;)
Korzystaj i całuj, póki hrabia silnozęby ma ochotę ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: IHime »

Mordkę ma zupełnie niezwykłą, jak pluszowy szczurek! Boczek biedny, pomaga coś na taką dziurę w szczurze?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

IHime, 3 dni temu ta dziura nie miała widocznego dna ... dziś jest już prawie płaska. Więc i boczek ma piękny ... a łysinka na boczku mam nadzieję zarośnie ( bo na plecach to już raczej nigdy ). Nie wiem czy to reakcja na leki, czy osłabienie połączone z ciągłą wilgocią w tym miejscu. W każdym razie, jak jeszcze trochę futra zgubi to mu będzie zimno :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”