ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: tuśka »

nie no i dla mnie i na drugim forum wydaje się że to velveteen :)
no ale co z tym kolorkiem. czym sie różni american od russiana ? tylko tym że american ma jaśniejszy kolorek na brzuchu ? bo jeśli tak to to jest russian blue ;)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Marzka95 »

Wiesz co no faktycznie może to być velveteen.
Russian jest ciemniejszy.
Tuśka to masz dumbo velveteen russian blue irish ::)
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Marzka95 »

To jeszcze raz ja. Nie chodzi o brzuszek russian jest cały ciemniejszy od amricana.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Whaatever
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 29, 2012 10:45 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Whaatever »

Witam :) Mogłybyście mi pomóc w rozpoznaniu odmiany i kolorów moich szczurków ? tutaj są ich zdjęcia http://pokazywarka.pl/sbsrgj/
Awatar użytkownika
Melonka
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 23, 2008 6:01 pm
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Melonka »

Obrazek
jakiej odmiany są moje szczuraski?
ObrazekObrazekObrazek
Fryga, Bazinga & Hydra
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Malachit »

Obydwa to double-rexy, a jeśli chodzi o kolory to ten z tyłu to czarny kaptur, a ten z przodu ciężko stwierdzić po zdjęciu - ma głowę i kawałek pleców ciemniejszy, czy tylko tak cień pada?
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Melonka
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 23, 2008 6:01 pm
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Melonka »

taki cień pada, jest cała biała
ObrazekObrazekObrazek
Fryga, Bazinga & Hydra
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: bini »

Witam,
mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie - nie chciałam zakładać nowego.
Sprawa jest taka, że dostałam w zeszłym tygodniu w prezencie szczura, a raczej Panią Szczurzastą (z tego co zdążyłam się już zorientować na podstawie własnych obserwacji - nie widać jajek - dziewczynka;) oraz zaglądanie pod ogon (http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=110) - jednak Wasza opinia może pomóc mi się utwierdzić).

Ryśka to mój pierwszy Szczur i (niestety) kompletnie się nie znam. Przerobiłam już niejedno forum, ale dalej mam pewne wątpliwości, które mam nadzieję bardziej doświadczeni hodowcy (czyli Wy:)) pomogą mi rozwiązać ;)
Chciałabym abyście pomogli mi określić jej wiek, rasę?, typ umaszczenia, utwierdzić płeć i wszystkie informacje, które przydadzą mi się w naszym wspólnym funkcjonowaniu. Już wiem, że muszę jej znaleźć towarzystwo - dlatego proszę o pomoc, gdyż informacje o jej wieku i płci są raczej niezbędne.

Z tego co ja mogę pomóc:
Dziś została zważona - ma niecałe 130g.
W miarę rozciągnięta mierzy ok 15cm (bez ogona).
Jest raczej strachliwa, ale lubi biegać luzem w niewielkiej odległości ode mnie:)

Parę fotek:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd7 ... df50c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/197 ... e6747.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/335 ... cbd95.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68b ... 8da35.html
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: bini »

ah i to znowu ja, zapomniałam się dopytać jak duży urośnie mój ogonek? ;>
czytałam, że samiczki rosną do 23 cm bez ogona - ale nie wiem czy ta info. odnośni się też do "odmiany" szczursona jakiego ja posiadam ;> ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Wygląda na samiczkę husky, ale pewna nie jestem, bo sama jestem początkująca, jeśli chodzi o odmiany :D Także poprawiajcie mnie jakby co.
Bini, u szczurów nie ma ras, są tylko odmiany :)
I koniecznie musisz znaleźć dla niej jakąś towarzyszkę, ponieważ szczury to stadne zwierzaki i nie powinny żyć w samotności.
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: bini »

Hmm w sumie biało-szara jest, a i z szarego przebija się pojedyncza biała sierść, więc możesz mieć rację :)
A coś a propos wieku? Wnioskując po wypowiedziach ludzi z forum o ich Szczurach (na temat wagi) obstawiam 2-3 miesiące, ale właśnie pewności nie mam.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Ja bym jej dała 1,5 - 2,5 ... te wielkie stopy nie mogą należeć do 3 miesięcznego szczura :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Malachit »

Też bym jej dała 2 miesiące, ma za duże uszy na większą :D i to tak jak napisała Hooda samiczka husky (z czasem może wyjaśnieć nawet do całego białego futra).
Szczury rosną różnej wielkości, ale nie zależy to od koloru ich futra, tylko od takich rzeczy jak ilość maluchów w miocie, to, jak szybko zostały zabrane od matki i przede wszystkim od nich samych (tak jak ludzie są niscy i wysocy). Samiczki mają tak koło 20-25cm zazwyczaj (tak na oko, bo żadnej nigdy nie mierzyłam)
Wyszukiwarka nie gryzie
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: bini »

ohh ok dzięki Wam wielkie ;)
myślałam, że każda odmiana ma swoją wielkość, a tu jednak jedynie o typ umaszczenia się rozchodzi :)
a Ryśka cała biała, bez swojej zniewalającej plamy na czole?! o nieee, nie może być :p
mi też wydawała się być właśnie młoda, bo zachowuje się jak jakiś szogun (też chyba za wcześnie niestety zaczęłam puszczać ją luzem)
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: ammy88 »

Do tej pory nie miałam problemów z określeniem jakiego szczura posiadam. Od kilku dni mam nowy nabytek w postaci Toffiego, i za Boga nie mogę wyczaić jakiego on jest koloru...Pomożecie? Oprócz koloru to wiem tyle że jest dumbolkiem, o sierści typu rex, znaczeniu hooded oraz czarnych oczkach :) Na ostatnim zdjęciu wyszedł jakby był w odcieniu blue, ale to kwestia światła, w rzeczywistości jest to bardziej taka kawa z mlekiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”