Brygada Er - Er - To już koniec brygady

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Brygada Er - Er

Post autor: emi2410 »

Trzymaj się noovaa. :(
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Kiedy zauważyłam, że Ninja się dusi .. akurat poiłam ze strzykawki naszą chomiczkę ...
To był zły wieczór.

Chomcia ma problemy neurologiczne i jest okropnie słaba. Weterynarz obstawia sprawy nowotworowe, ale leczymy na zapalenie ( czyli na to co może udać się wyleczyć ). Szanse ma niewielkie, szczególnie że po wczorajszym sterydzie, brak poprawy. Jeśli nic się nie zmieni, pewnie będę chciała ją uśpić :(

Ninja miał wczoraj sekcje. Weterynarz nie mógł uwierzyć. Ninja prawie nie miał płuc. Zmiany ropne i nowotworowe. Połowy płuc nie używał już na 100%, druga połowa była w stanie tragicznym. Powiedział że nic takiego wcześniej nie widział. Nie mamy też pojęcia dlaczego po lekach oddychał normalnie, lub lekko boczkami ... Ostatnie RTG było robione gdzieś z pół roku temu, wtedy płuca wyglądały ok. Serce chore, ale nie było tam tragedii.

Ani zastrzyk, ani sztuczne oddychanie, ani masaż serca nie miały szans mu pomóc.
Cieszę się, że odszedł szybko. Że nie walczył o oddech godzinami, czy nawet dniami zanim zdecydowałabym się mu pomóc odejść. Odszedł szybko i nie był wtedy sam.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

.... Beż ma guza ....

Opadło mi wszystko co mogło opaść.

Wymacałam jak oglądałam strupka na brzuszku który wg mnie, prawdopodobnie nie kryje ropnia pod sobą. Guz jest mały, twardy, ledwo widoczny, na plecach, połączony z 'mięskiem', nieruchomy .... głęboko ... ehh.

Co się kurka dzieje :( ?!
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Megi_82 »

Kurczę no, aż nie wiem, co Ci napisać... nic mądrego mi nie przychodzi do głowy :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Arau »

Zauważyłam, że nieszczęścia zawsze się zwalają na jesień/zimę ;/ I u zwierząt i u ludzi... Jakiś koszmar...
Trzymam kciuki za Beżyka, oby nic poważnego.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

No to tak....

Pippin została uśpiona. Totalny brak poprawy, nawet po sterydach nie dał nam złudzeń.
Beżyk będzie operowany w przyszłym tygodniu. Guzek nie jest jednak przytwierdzony, ale to nie ropień i nie kaszak. Mam mieć nadzieję że nic złośliwego.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Megi_82 »

No ja pierdzielę... :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: IHime »

Ojej, Noovaa, co za czarna seria! Mam nadzieję, że się trzymasz. :-*
Szkoda Pippinki. :(
Za beżyka będziemy kciukać, tylko daj znać dokładnie kiedy.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Stan stada na dziś:


Misiu:
2 lata i prawie 7 miesięcy.
Jaki Misiu jest, każdy widzi ;)
ObrazekObrazek


Zmyłka:
2 lata i ok. 3 miesięcy
Nie będzie pozować, bo nie dałam łakocia
ObrazekObrazek


Lila:
2 lata
Lila jest z nami od grudnia 2011. Patrząc na stare fotki, nie mogę uwierzyć że ona tak się zmieniła ::)
ObrazekObrazek


Nefertari:
Rok i 11 miesięcy
Od stycznia 2012 z nami. Dopiero od niedawna lubi okazywać czułości ludziom ... widać jak się starzeje :/
ObrazekObrazek


Kropka:
Rok i 4 miesiące
Też całe życie u nas, mam ją od 3 tygodniowej kulki ::) Kiedy to zleciało?!
ObrazekObrazek


Wypierd
?? ( 7-12 miesięcy )
Najnowszy nabytek, nie mam pojęcia ile ma ::)
ObrazekObrazek



Czyli w sumie sztuk sześć i około 1,2kg szczura.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Brygada Er - Er

Post autor: efu »

novaaa, przykro mi, że taka czarna seria. wierzę, że dacie sobie radę i trzymam kciuki.
Misiaki masz kochane (i ślicznie je sfotografowałaś), a Nefretari mnie rozmiękczyła zupełnie.

trzymaj się! :)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: IHime »

Jakie fajne paszportówki! :D To najnowsze dziecię jest prześliczne, pasuje do reszty stadka.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

efu, takie serie są straszne ... ale trzeba to jakoś przetrwać. Chociażby robiąc różowe fotki, albo memłając Misia póki nie pamięta jeszcze że on agresywny ::)

Pocieszające jest też to, że ropień Misia to już nie śmierdzący guz z wielką dziurą bez dna, a mały suchy strupek:
Obrazek
I że weterynarz zgodził się na jego powrót do dziewczyn, strasznie się chłopaczyna nudził.

Z powrotu do klatki tak się cieszył wczoraj. Biegał, skakał, zwiedzał, wdrapywał się, utknął w "oknie domku" ... łapci się cioągnęły, gubiły, plątały, ślizgały ... a on nic się nie przejmował. Taki był szczęśliwy ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Megi_82 »

noovaa pisze: Z powrotu do klatki tak się cieszył wczoraj. Biegał, skakał, zwiedzał, wdrapywał się, utknął w "oknie domku" ... łapci się cioągnęły, gubiły, plątały, ślizgały ... a on nic się nie przejmował. Taki był szczęśliwy ;)
Szczurza radość to jedna z rzeczy, które mnie rozwalają :D Fajno, że Misiu już zdrowy, nacierpiał się, biedaczyna :)
Fajny spis powszechny ;) Wszytko piękne :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: IHime »

Megi_82 pisze:
noovaa pisze: Z powrotu do klatki tak się cieszył wczoraj. Biegał, skakał, zwiedzał, wdrapywał się, utknął w "oknie domku" ... łapci się cioągnęły, gubiły, plątały, ślizgały ... a on nic się nie przejmował. Taki był szczęśliwy ;)
Szczurza radość to jedna z rzeczy, które mnie rozwalają :D Fajno, że Misiu już zdrowy, nacierpiał się, biedaczyna :)
Fajny spis powszechny ;) Wszytko piękne :D
Aż mi się udzielił dziarski nastrój Misia. :D
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Arau »

Łe, taki strupek to drobiazg :) Wymiziać! Jak się uda :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”