Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Hmmm... nie uważam aby dwa szczury były baaardzo drogie w utrzymaniu, więc możesz się zrujnować na jakąś karmę z zooplusa... na pewno duża paczka wystarczy na dłużej a wcale nie wychodzi drogo nawet z przesyłką...
9 duszyczek za TM [*]
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Możesz kupić dwa opakowania,a lbo dobrać żwirki do tego. Wtedy cena przesyłki nie będzie tak raziła. ;D Albo tak jak noova napisałą.
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gadom »

noovaa u mnie odpada , z takiej mieściny jak Piechowice, czy Jelenia Góra to nikt nie jest :P Kurde muszę szybko się decydować bo mi zaraz karma się skończy. I teraz albo Tima albo uczta w sumie 2,5kg to dużo a przesyłka widzę około 15zł.
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gadom »

Chyba ze już przy okazji kupie transporter za 44 zł + karma to już wychodzi 72zł :P Plus coś jeszcze dobrać do 100zł :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Venefico »

Ja też chcę niedługo kupić Timę albo Ucztę ale jeszcze się nie zdecydowałam, bo moje szczury są wybredne a jednak 2.5kg to dużo żarcia. Gadom jak zamówisz to możesz mi podrzucić próbkę, nie obrażę się :P
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gadom »

Venefico tez się zdecydować nie mogę, ucztę dla szczura chyba bym brał ze względu na to ze tańsza :P.

O proszę ktoś z okolic jednak jest :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

bez kitu, ale patrząc na ekonomiczną stronę jednorazowego wielkiego zamówienia jest więcej "za" niż "przeciw". lepiej chyba kupić zapas niż biegać potem do sklepu? :) oczywiście, wiąże się to z jednorazowym dużym wydatkiem, no ale miesięczny koszt utrzymania szczura jest wtedy niższy.
co prawda ja ostatnio obliczyłam, że na szczury wydajemy 40-60 zł/m-c :P dwa szczury :P i nie chorują. w te wydatki nie wliczam kupna klatki itp. wydaje mi się, że to szalenie dużo, ale mam fioła. poza tym początkowo było wiele niewypałów z kupowaniem ściółek/żwirków, co niestety mocno zawyżyło tę średnią.

no ale wracając do tematu karm... pisałam tutaj ostatnio co zamówiłam.
szczury wyjadły co do ziarenka ucztę dla szczura light.. jestem bardzo zadowolona i zdezorientowana, bo Ucztę dla szczura zwykłą trochę olewają (a to prawie to samo..). na razie jednak smakołyki poczekają, bo wciskam im Reggie Rat. jest całkiem ok. dużo chrupek i mało ziaren, ale sporo zostawiają. tym razem jednak to moja wina, bo przez pierwsze dni litowałam się nad nimi i dosypywałam, nie czekałam aż zjedzą większość, w drugiej misce dawałam coś co bardziej lubią... przesadziłam z dobrocią.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Venefico »

Ja też mam fioła. Mogłabym wydawać duuużo mniej, gdyby nie to, że ciągle coś chcę dokupić. To nowy hamak, to domek, do tego 3 paczki smakołyków i tak się zbiera. Ale jakoś wolę wydawać na nie, niż kupić coś sobie ;) Co do karmy, jednak zamówię Ucztę, bo z tego co przeczytałam to w Timie jest coraz więcej ziaren a moje szczury za ziarnami nie przepadają ::)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Z komentarzy wielu osób na forum wyczytałam, a dodatkowo sama się przekonałam, że ziarno z Timy jest jedzone przez szczury ;) Ale nie mogę złego słowa na Ucztę powiedzieć, bo jej nie miałyśmy, aczkolwiek kusi mnie, żeby spróbować (Bynajmniej nie dlatego, że mi Tima nie odpowiada ;))
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: valhalla »

Wszystko zależy, jakie to ziarno. Moje ziaren z VL nie jadły, a z Timy jedzą.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

A co sądzicie o VL chamster cripsy? Podawane szczurom oczywiście. Widziałam małą paczuszkę 400 g (jest w opakowaniu przezroczysty fragment) i jest całkiem niezłe, niemal wcale się nie różni od VL rat nature, może ma więcej orzechów.
9 duszyczek za TM [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

Aferson pisze:A co sądzicie o VL chamster cripsy? Podawane szczurom oczywiście. Widziałam małą paczuszkę 400 g (jest w opakowaniu przezroczysty fragment) i jest całkiem niezłe, niemal wcale się nie różni od VL rat nature, może ma więcej orzechów.
moje to jadły jak nam karmy brakło, ale jak tylko paczka przyszła to oddałam ją chomikowi znajomej ;)

a słuchajcie, jak myślicie, co to może być za karma :
Obrazek

na pewno Versele Laga, bo zobaczyłam w znajomym zoologu blisko mnie, że jest wór VL, więc zapytałam co to za karma, a pani odpowiedziała 'dla gryzoni, bez ziarna' ::) a wolałabym wiedzieć, czy to bardziej królicze, czy świnkowe, czy faktycznie dla wszystkich gryzoni, tak jak VL Classic Zero - ale ta wygląda inaczej.

w tej są bananki, talarki marchewkowe, no i jakieś zielsko :P
jestem ciekawa co to jest, bo ogony dość ładnie wcinają i mogłabym to kupować, kiedy braknie karmy.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Świnka albo królik. Kupiłam kiedyś paczkę tego (taką normalną), wyglądało właśnie tak. Szczury wolały drewnianą drabinkę wpierdzielić, niż to jeść. Mam jeszcze trochę, bo resztę wywaliłam. Mogę Ci nawet za darmo oddać. ::)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

Blanny pisze:Świnka albo królik. Kupiłam kiedyś paczkę tego (taką normalną), wyglądało właśnie tak. Szczury wolały drewnianą drabinkę wpierdzielić, niż to jeść. Mam jeszcze trochę, bo resztę wywaliłam. Mogę Ci nawet za darmo oddać. ::)
a moje własnie jadły, wypucowały miski do zera (chyba, że gdzieś pochowały, ale słyszałam chrupanie i nigdzie nie widziałam porozrzucanej ani poroznoszonej do koszyków karmy), tylko mój samotnik nie zjadł wszystkiego, ale on to rozpieszczony strasznie jest :P

obawiam się, że z przesyłką bedzie problem, bo wczoraj złożyłam zamówienie w zooplusie i chwilowo mój budżet wynosi 0 :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Venefico »

klimejszyn ta karma to prawdopodobnie VL Degu Nature, przynajmniej wygląda bardzo podobnie.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”